PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678251}

Szybcy i wściekli 7

Furious Seven
7,3 156 855
ocen
7,3 10 1 156855
6,8 14
ocen krytyków
Szybcy i wściekli 7
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli 7

Pożegnanie...

ocenił(a) film na 10

Końcówka filmu cudowna... Zastanawiam się czy wszyscy czuli to co ja - że słowa Vina/Toretto to nie było pożegnanie z Brianem. To było pożegnanie z Paulem i te słowa bardzo mnie poruszyły. To niby była kwestia w filmie, ale jednak czułam że to jest prosto z serca...
Zakończenie właściwie całe było przepłakane, zaczęłam płakać jak się skapnęłam, że w ostatniej scenie nie ma Paula tylko zamiast niego jest animacja, a skończyłam gdzieś tak z pół godziny po napisie "for Paul".
To była godna "meta" serii, wszystkie wątki zamknięto i mam nadzieję, że to już koniec "Szybkich i Fściekłych". A przynajmniej tego życzę jednej z moich ulubionych serii - żeby nie skończyła jako kasowy ciągot 15-nasto częściowy.
Więc i ja żegnam się z tą serią, choć pewnie jeszcze nie raz do niej wrócę - w końcu FastFamily to rodzina ;)
Ocena: 10/10 <3

anka115

Tez uwazam, ze bylo to pozegnanie nie z Brianem, tylko z Paulem. Faktycznie mocne slowa, prosto z glebi, a nie tylko wrecytowane ze scenariusza.
Tylko w ostatniej scenie zorientowalas sie, ze to nie jest prawdziwy Paul? Juz wczesniej bylo widac, ze niektore sceny, to komputer..

ocenił(a) film na 7
Skyline34

Właśnie jakie sceny? :) Są aż tak dobrze zrobione, że ich nie zauważyłem? Nie zwracałem na to szczególnej uwagi, ale ciekawi mnie kiedy widać "komputerowego Briana".

DawidSt

Obejrzyj jeszcze raz scenę pod koniec filmu, jak brian na plaży bawi się z synem i całuje Mie, to nie był Paul tylko jego brat, nawet nie używali jakiś modyfikacji.

ocenił(a) film na 7
zuxsite9

Scena na plaży to wiadomka chyba ślepy by jej nie zauważył. W trakcie oglądanie wyłapałem jeszcze cgi podczas sceny kiedy Brian skakał z tego autobusu. Reszta nie rzuciła mi się w oczy :)

ocenił(a) film na 10
DawidSt

Scena z autobusem to akurat prawdziwy Paul, bo to była jedna z pierwszych jakie nagrywali. Bracia są podczas wybuchu domu,druga bójka Briana z chińczykiem/koreańczykiem, podobno gdy Brian zakłada kamizelke przeładowuje broń i wsiada do auta szykując się do akcji, jak wysiadazauta w Abu-Dabi, oczywiście ta na plaży i ostatnia na drodze. Scenka w garażu na Dominikanie była kręcona podaczas 5 części ale nie umieszczona we filmie i gdy leży na leżaku w Abu Dabi też pochodzi z 5 części. Waham się jeszcze w scenie w samolocie gdy lecą do Abu Dabi przypomina mi to Briana scenkę na werandzie z 5 części jak dowiedzieli sie, ze Mia jest w ciazy.

ocenił(a) film na 10
Alvidaa

Aaa i scenka gdy patrzą na Los Angeles to tez brat. Reszta to Paul

ocenił(a) film na 10
Alvidaa

Scenka w autobusie jak sie bije to akurat jego brat , na youtube jest nawet "za kulisami z ff7" i brat sie uczy ciosow z Tonym

ocenił(a) film na 10
Misisko33

Ale jest też scenka za kulisami, gdzie Pablo i Tony oglądają scenkę i przybijają sobie "piątkę" ja słyszałam, że scenka z autobusu to jedna z pierwszych jakie nagrywali, druga bójka z Tonym to na pewno brat.

ocenił(a) film na 10
Misisko33

2:38 na pewno to Paul https://www.youtube.com/watch?v=dhY0Yb2yIFs tutaj z reżyserem https://www.youtube.com/watch?v=IZ0-bz5XDGM

ocenił(a) film na 10
Alvidaa

2.27 to nie Paul , to już jego brat na 100% . Jak biegnie po autobusie na skarpie to Paul , jak zrzuca Ramsey na samochod Vina tez Paul , jak bije się nim Tony Jaa wstał to też Paul , ale juz jak Tony wstaje w autobusie to juz bojka z bratem , a potem jak zamyka Paula to on sam ;]

ocenił(a) film na 10
Misisko33

To tak! Myślałam, że ogólnie o calutką tą scenę chodzi z autobusem, że to nie Paul :P

ocenił(a) film na 10
Alvidaa

Poszedłbym jeszcze raz ale juz nie grają :( a w kinie i tak 6x byłem ^^

ocenił(a) film na 10
Misisko33

Ja byłam 3 razy. U mnie w Poznaniu są jeszcze seanse <3 na seansie.tv jest film w hd

ocenił(a) film na 10
Alvidaa

Seansik .tv blad zrobilam

ocenił(a) film na 8
Misisko33

Z wikipedii "The scene featuring Brian jumping off a bus off a cliff was performed by a stuntman and was all done without any computer graphics."

ocenił(a) film na 10
Bager

Też o tym właśnie słyszałem , tylko chodzi o to ze potem podmienili gościa na Bryana ^^ jeszcze za jego życia ;] W sumie dla mnie on dalej żyje ;>

ocenił(a) film na 8
Alvidaa

nie to, że się czepiam ale masz jakąś dysleksje czy coś innego? Piszesz jak obcokrajowiec, kompletnie to nie trzyma się kupy.

Alvidaa

To znaczy scena z autobusu do... prawdziwy Paul, ale grał to dubler. Więc sumarycznie to też CGI. Tak samo na samym końcu, gdy Vin i Paul patrzyli na siebie - tam tragicznie było to widać. No i na plaży oczywiście, jak ktoś już wspomniał.

ocenił(a) film na 10
Ounterios

Akurat na końcu dobrze zrobili twarz Paula w porównaniu do poprzednich scen... Oczywiście za pierwszym razem nie zauważyłem żadnej więc nie są to rzucające się w oczy sceny ale jak ktoś jest ciekaw to polecam obejrzeć w full HD, wtedy widać dość wyraźnie ;)

ocenił(a) film na 8
DawidSt

to chyba jednak jesteś ślepy bo też użyli na plaży CGI.

https://www.youtube.com/watch?v=l7qLBpu5TMQ

35 sekunda.

ocenił(a) film na 7
Rockman92

Przecież napisałem, że na plaży użyto cgi.

ocenił(a) film na 8
DawidSt

Tak, pomyliłem nicki, ktoś tam pisał, że tam nie używano CGi tylko jego brata. Owszem brata używano tylko do dalekich ujęć, cgi też tam było.

ocenił(a) film na 8
zuxsite9

mylisz się, jak widać było tam jego twarz na plaży to użyli CGI

https://www.youtube.com/watch?v=l7qLBpu5TMQ

35 sekunda.

ocenił(a) film na 10
DawidSt

http://www.filmweb.pl/film/Szybcy+i+w%C5%9Bciekli+7-2015-678251/discussion/Sceny +z+komputerow%C4%85+twarz%C4%85+Paula+Walkera.,2627444


Tu macie spis scen gdzie nie ma już Paula

ocenił(a) film na 10
Skyline34

Nie chodzi mi o to, że tylko w ostatniej scenie zauważyłam komputerowy wytwór Paulo-podobny (bo zauważyłam jeszcze w kilku wcześniej), ale że akurat tu mi się najbardziej chciało przez to płakać - odbył tyle tras w F&F, a nie przejechał tej ostatniej :(

Skyline34

Szczerze to w żadnej scenie nie widać że Paul to nie Paul ;] łatwiej jest efekt uzyskać gdy aktor zostanie "zeskanowany" za życia tutaj mieli większy problem ale jak widać poradzili sobie świetnie.

ocenił(a) film na 7
Skyline34

Pod koniec grał jego brat, jaki komputer ludzie nie popadajcie ze skrajności w skrajność. Końcóweczka faktycznie dobra i trochę smutno bo to już raczej ostatnia. Chociaż miałbym nadzieję ku temu, że wpadną na good Idea i za parę lat zrobią jak mały synek Briana daję kopcia na wyścigach idąc w ślady ojca i wujka.

ocenił(a) film na 9
Skyline34

Popieram!

ocenił(a) film na 7
anka115

Poruszająca była również scena podczas pogrzebu,gdy Brian grany przez P.Walkera mówi że czeka ich jeszcze jeden pogrzeb.

Digital_boy

Digital-boy tez zwrocilem na to uwage. Juz w sumie dawno temu, gdy ta scena wyciekla do sieci jakos rok, czy nawet ponad rok temu.

DawidSt bylo kilka takich scen. Bardzo niewiele, ale bylo. W sumie dziwie sie, ze ktos moglby nie zwrocic uwagi.

ocenił(a) film na 10
Skyline34

ta scena wyciekła akurat dzień przed śmiercią Paula.

matteus_filmweb

Nie pamietalem kiedy dokladnie, ale pamietalem, ze bylo to juz bardzo dawno temu.

Digital_boy

ten tekst rzeczywiście dał niezły cios w serce ...

ocenił(a) film na 8
anka115

równiez sie z tobą zgadzam.
jednak co do kolejnych części był w planach przed śmiercią Paula i dalej są w planach i na pewno będą 8 i 9 to pewniak bo kontrakty podpisane

anka115

I tak to powinni skończyć. W wielu scenach Briana grał brat Paula Walkera,mniej więcej widać w których gdzie Brian jest tyłem albo przypadkiem zasłania twarz. Ale muszę przyznać, że dobrze im to wyszło. Chwilami zapominałam, że on nie żyje...

ocenił(a) film na 8
alien_2

wolę sobie nie wyobrażać, co ten brat musiał przechodzić...

ocenił(a) film na 8
anka115

pożeganie wyciszacz łez:( płakałam i płakałam:( pięknie się z nim pożeganali pokazując że Braian będzie żył z rodziną długo i szcęśliwe.Na kolejne 3 części podpisano już kontrakt lecz bez Braiana żyjącego gdzieś bespiecznie z rodziną.W wielu scenach był brat i komputer ale ta ostatnia gdzie jest oczywistę,że jego już nie ma rozbraja:(

to już nie będzie to

ocenił(a) film na 8
ewi184

Już tyle czasu minęło od odejścia aktora ale jak poszedłem na film to pamięć o śmierci wróciła i momentami oglądało mi się w takich emocjach że ehh, szkoda gadać.

dziś dowiedziałem się że auto pomarańczowa Supra z pierwszej części jest na sprzedaż to dopiero skojarzyłem że końcowe sceny z pierwszej części to prawie te same sceny z 7 części.
Tam pomarańczowa supra i wyścig na 1/4 mili (scena z pociągiem) tu biała supra (wiadomo dlaczego biała) uśmiech Paula/Briana fajne słowa kierowane już do Paula, krótkie scenki z różnych części i rozdroże. emocje...emocje.

ocenił(a) film na 8
bibru

ah szkoda go,przystojny aktor wiele życia i ról było przednim.Zakończenie wyciskacz łez sceny z poprzednich części,białe auto piosenka,rozdroże i niebo to pożegnanie z Paulem/Braianem przez aktorów jaki i serie. Braian żyje sobie długo i szczęśliwe z żoną i dziecmi nie spotyka się już z przyjaciółmi,którzy żyją ciąle w niebespieczeństwie.Tak została pokazana pożegnalana scena. ah

ocenił(a) film na 1
ewi184

Film i tak zasluguje na 1/10 ocene

ocenił(a) film na 9
GTA1

tak jak Ty na odrobine mozgu chociaz...

ocenił(a) film na 1
sobanek

Tak jak ty na slownik rzeczypospolitej

ocenił(a) film na 9
GTA1

parowo, nie mam polskich znakow bo nie mieszkam w Polsce aby na codzien nie miec do czynienia z takimi debilami jak Ty... a co to kur wa jest slownik Rzeczypospolitej ( z duzej litery analfabeto) idioto?

ocenił(a) film na 1
sobanek

Tak ale przecinki, kropki i znaki zapytania to niby Angielskie znaki

GTA1

to gdzie masz przecinek przed "ale" i jaką literą napisałeś angielskie Panie poprawny?

ocenił(a) film na 7
bibru

Biała Supra z 7 części jest samochodem z prywatnej kolekcji Paula Walkera, tak samo jak jego Skyline z 2 części (ta szara z niebieskimi dodatkami)

ocenił(a) film na 10
bibru

Świetne zakończenie, ryczałem jak bóbr w kinie..Smutne, ale i dające nadzieje że jednak coś co dla jednych się kończy dla innych jest tylko przystankiem, i wiarą że spotkają się kiedyś po drugiej stronie.

ewi184

Wróc do szkoły nauczyć się ortografii -"bespiecznie"? Nie dziwne, że ktoś na takim poziomie jara się tym filmem.

ocenił(a) film na 1
anka115

Jak wszystkie watki sa juz skonczone, nie wszystkie, chocby wyscig Dom v Shaun oraz wyciagniecie z wiezienia Decarda. Za dwa lata bedzie Furious 8 w Nowym Jorku i Japonii, ktore zapoczatkuje nowa trylogie .

GTA1

a ty jesteś głupi i co

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones