PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107361}
6,7 4 222
oceny
6,7 10 1 4222
Szybszy od błyskawicy
powrót do forum filmu Szybszy od błyskawicy

!

ocenił(a) film na 5

Dobrze wyreżyserowany,świetne popisy kaskaderskie i fantastyczna choreografia walk.Minus to przyspieszone kadry w trakcie scen wyscigów.

Berith7777

Dokładnie, dobry film schrzaniony przez przyspieszone ujęcia wyścigów. Szkoda.

ocenił(a) film na 5
rider269

Tego typu kadry zawsze odbierają filmowi powagi.Uważam,że w tym filmie w igóle ten zabieg nie był potrzebny.

Berith7777

Nie był, ale sceny pościgów i wyścigu kręcono w Malezji (a nie w Japonii), a tamtejsze władze wymagały od ekipy zmniejszenia prędkości, przy których kręcono ujęcia. To boli, tym bardziej, że w finałowym wyścigu wystąpiły najlepsze ówczesne samochody turystyczne, np. Nissan Skyline GT-R, czy BMW M3, a nie jakieś filmowe imitacje.

ocenił(a) film na 5
rider269

O,to ciekawe,nie wiedziałem,Mozesz mi wyjaśnić zwrot:"samochody turystyczne"?

Berith7777

Samochody wyścigowe budowane na bazie pojazdów seryjnych, które w porównaniu z innymi rodzajami wyścigówek mają relatywnie mało modyfikacji. Najbardziej prestiżowe serie to np. WTCC- World Touring Car Championship (Światowe Mistrzostwa Samochodów Turystycznych), British ToCA Tour, STCC (Szwedzkie Mistrzostwa Samochodów Turystycznych), czy australijskie V8 Supercars. Są oczywiście wyjątki, jak DTM (Deutsche Tourenwagen Masters), gdzie samochody to już konstrukcje budowane od zera, tylko z zewnątrz podobne do seryjnych, ale w pozostałych które wymieniłem wyścigówki mają sporo wspólnego z serią.

ocenił(a) film na 5
rider269

To ciekawe,niesłyszałm jeszcze o takim okresleniu(nie mój temat),ale warto rozmawiać,zawsze czegos nowego się dowiesz;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones