PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1417}

Tańcząc w ciemnościach

Dancer in the Dark
7,8 59 414
ocen
7,8 10 1 59414
7,3 29
ocen krytyków
Tańcząc w ciemnościach
powrót do forum filmu Tańcząc w ciemnościach

Immigrants songs

ocenił(a) film na 6

wielki triumf von Triera oraz gwiazdy filmu Bjork. cóż, ja niestety od zachwytów jestem daleki. cała historia, owszem, wciąga, potrafi też poruszyć. za bardzo jednak pachnie mi to zwyczajnym szantażem emocjonalnym. przyszły twórca "Dogville" już tutaj daje próbkę krytyki Stanów od siebie, ale nie będę ukrywał że tamten obraz znacznie bardziej przypadł mi do gustu. drażniła mi tu wywiedziona z "Dogmy" maniera - zdjęcia są naprawdę brzydkie i nieciekawe. same piosenki jak zywo przypominają solowe wykonania Bjork. z początku nawet wpadają w ucho, ale z czasem za bardzo sprawiają wrażenie jakby były wszystkie na jedno kopyto. ponadto teksty tych "songów" są zwyczajnie idiotyczne. widać że von Trier chciał tu sobie pograć z konwencją musicalową, ale to nie jego broszka. zacząłem się przekonywać do tego twórcy po seansie "Antychrysta" który był filmem wysmienitym, ale "Tańcząc w ciemnościach" w moim mniemeniu dalekie jest od perfekcji. to w zasadzie tylko taka banalny wyciskacz łez. plus to dobre aktorstwo i sprawnie poprowadzony scenariusz, ale sama historia, gdy się nad nią zastanowić zawodzi. ode mnie 6/10, za te kilka momentów gdy poczuć mozna powiew czegoś większego, ale to rzecz mocno przereklamowana.

ocenił(a) film na 10
Caligula

"TAŃCZĄC W CIEMNOŚCIACH" wg... Briana De Palmy:
https://www.youtube.com/watch?v=129kuDCQtHs

ocenił(a) film na 3
AutorAutor

Potrafisz coś napisać od siebie czy tak ślepo wyklejasz tylko jeden i ten sam link?

ocenił(a) film na 10
RAC_79

To drugie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones