Film

Tacy byliśmy

The Way We Were
1973
1 godz. 58 min.
7,4 6 246
ocen
7,4 10 1 6246
8 583
chce zobaczyć
6,0 7
ocen krytyków
Działaczka społeczna oraz pisarz zakochują się w sobie, ale ich związek utrudniają odmienne przekonania i poglądy polityczne. Więcej Mniej
Tacy byliśmy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył 2 nagrody Oscar, 5 innych nagród i 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Historia Hubbella (Robert Redford) i Katie (Barbra Streisand) rozpoczyna się w latach 30. Katie jest głęboko zaangażowana politycznie. Hubbell jest raczej apolityczny, ale za to bardzo przystojny. Posiada także nieprzeciętny talent pisarski. Widzowie śledzą losy obojga bohaterów przez ponad 20 lat na tle burzliwych wydarzeń politycznych -Historia Hubbella (Robert Redford) i Katie (Barbra Streisand) rozpoczyna się w latach 30. Katie jest głęboko zaangażowana politycznie. Hubbell jest raczej apolityczny, ale za to bardzo przystojny. Posiada także nieprzeciętny talent pisarski. Widzowie śledzą losy obojga bohaterów przez ponad 20 lat na tle burzliwych wydarzeń politycznych - dojścia Hitlera do władzy, konfliktu w Hiszpanii, II wojny światowej oraz antykomunistycznej nagonki w Ameryce przełomu lat 40. i 50.

boxoffice
$45 000 000 w USA
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Rastar Productions (przedstawia) / Tom Ward Enterprises (niewymienione w czołówce)
tytuł oryg.
The Way We Were
inne tytuły
Kandydatami do roli Hubbella Gardnera byli Warren Beatty i Ryan O'Neal.
Peter Bogdanovich odrzucił ofertę reżyserii filmu.
Zdjęcia do filmu realizowano w Schenectady, Ballston Spa, Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w Los Angeles, Malibu i Beverly Hills (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych