film

Tacy byliśmy

The Way We Were
1973
1h 58m
7,3 6 466
ocen
7,3 10 1 6466
6,0 10
ocen krytyków
Działaczka społeczna oraz pisarz zakochują się w sobie, ale ich związek utrudniają odmienne przekonania i poglądy polityczne. więcej mniej
Tacy byliśmy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył 2 nagrody Oscar, 5 innych nagród oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Historia Hubbella (Robert Redford) i Katie (Barbra Streisand) rozpoczyna się w latach 30. Katie jest głęboko zaangażowana politycznie. Hubbell jest raczej apolityczny, ale za to bardzo przystojny. Posiada także nieprzeciętny talent pisarski. Widzowie śledzą losy obojga bohaterów przez ponad 20 lat na tle burzliwych wydarzeń politycznych -Historia Hubbella (Robert Redford) i Katie (Barbra Streisand) rozpoczyna się w latach 30. Katie jest głęboko zaangażowana politycznie. Hubbell jest raczej apolityczny, ale za to bardzo przystojny. Posiada także nieprzeciętny talent pisarski. Widzowie śledzą losy obojga bohaterów przez ponad 20 lat na tle burzliwych wydarzeń politycznych - dojścia Hitlera do władzy, konfliktu w Hiszpanii, II wojny światowej oraz antykomunistycznej nagonki w Ameryce przełomu lat 40. i 50.

boxoffice
$45 000 000 w USA
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Rastar Productions (przedstawia) / Tom Ward Enterprises (niewymienione w czołówce)
tytuł oryg.
The Way We Were
inne tytuły
Kandydatami do roli Hubbella Gardnera byli Warren Beatty i Ryan O'Neal.
Peter Bogdanovich odrzucił ofertę reżyserii filmu.
Zdjęcia do filmu realizowano w Schenectady, Ballston Spa, Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w Los Angeles, Malibu i Beverly Hills (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

absolutnie piękny w tym filmie :-) tylko patrzec i wzdychać ..

Barbra jest niesamowicie charyzmatyczna, kamera ją kocha a iskrzące pasją oczy powodują, że film ogląda się jednym tchem. Jednak tylko dla niej, bo już sam Redford, grający spokojnego, ułożonego Hubbella, który nie lubi wychodzić ze strefy komfortu, staje się w połowie filmu po prostu nudny. Katie walczące o wartości,...

więcej

dobry

ocenił(a) film na 8

film oparty na kontraście dwóch osobowości, tej targanej pasjami i tej spokojnej, nie znoszącej chaosu.

O miłości, głupocie i trudnych wyborach.

Warto.

Bardzo przekonywująca gra Barbary Streisand, potrafiła świetnie jako Katie oddać zaangażowanie, zauroczenie, miłość wobec Hubbella. W przypadku Hubbella nie dało już tak odczuć się tych gorących uczuć, to Katie robiła mu prezenty, szalała na jego punkcie, widoczne to było w jej zachowaniu, spojrzeniu na niego.
Z jego...

więcej

Doceniam próbę przedstawienia romansu odwracającego schematy i nie przynoszącego prostych recept na szczęście. Może właśnie dla tego „życiowego” podejścia oraz pary głównych wykonawców warto ten film obejrzeć, choć na pewno nie jest to pozycja z kategorii żelaznych klasyków.

Więcej o filmie...