Barbra Streisand 

Barbara Joan Streisand

8,2
3 951 ocen gry aktorskiej
Barbra Streisand
Barbara Joan Streisand, amerykańska piosenkarka, aktorka, reżyserka filmowa i producentka, przyszła na świat 24 kwietnia 1942 roku w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA). Jej rodzice to Diana Kind (piosenkarka) i Emanuel Streisand (nauczyciel; zmarł, kiedy Barbra miała 15 miesięcy). W 1962 debiutowała na Broadwayu w musicalu "I Can Get It For You Wholesale" Harolda Rome'a, a w 1963 zyskała nominację do nagrody Tony. W latach 60. zdobyła popularność, występując w musicalach i nagrywając płyty (kilkukrotna laureatka nagrody Grammy). Wielkim sukcesem Streisand była rola Fanny Brice w broadwayowskim musicalu "Zabawna dziewczyna" Jule'a Styne'a i Boba Merrilla w 1964 roku oraz w jego filmowej adaptacji w reżyserii Williama Wylera, za którą przyznano artystce Oscara.

Światowy sukces odniosły też jej kolejne filmy: "Hello, Dolly!" Gene'a Kelly'ego, "No i co, doktorku?" Petera Bogdanovicha, "Tacy byliśmy" Sydneya Pollacka (nominacja do Oscara), "Narodziny gwiazdy" Franka Piersona (Oscar za piosenkę "Evergreen") czy "Wariatka" Martina Ritta. W 1969 roku założyła z Paulem Newmanem i Sidneyem Poitierem wytwórnię First Artists (działała do 1980), w 1972 Barwood Films. Od 1983 reżyseruje filmy, także w nich występując: "Jentł", "Książę przypływów" (siedem nominacji do Oscara). W latach 90. (po 20 latach przerwy) Streisand odbyła światowe tournée, potwierdzając swój status jednej z najwybitniejszych współczesnych piosenkarek, szczególnie trafnie interpretującej piosenki dramatyczne i liryczne. W ostatnich latach artystkę można było oglądać na dużym ekranie m.in. w "Poznaj moich rodziców" oraz "Mama i ja".

Prywatnie Barbra Streisand w latach 1963-1971 była żoną Elliotta Goulda, z którym ma syna Jasona. Od 1998 roku jej mężem jest James Brolin.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 kwietnia 1942

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 165 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 8 innych nagród oraz 20 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Elliott Gould (21.03.1963 - 09.07.1971, rozwód), syn Jason (ur. 29.12.1966); 2. James Brolin (od 01.07.1998)
Odrzuciła tytułową rolę w filmie "Evita", którą ostatecznie zagrała Madonna.
Była brana pod uwagę do głównej roli w filmie "Oczy Laury Mars", którą ostatecznie zagrała Faye Dunaway.
Oferowano jej rolę Alice w filmie "Alicja już tu nie mieszka", którą ostatecznie otrzymała Ellen Burstyn.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

uuuuuuuu barabara streisendd

ona jest człowiekiem renesansu. Barbra Streisand to człowiek - orkiestra. aktorka, piosenkarka, reżyser. chciałabym z nią trochę popracować - jest wymagająca, jest pracoholikiem, ale ma w sobie taką charyzmę... podziwiam ją od tylu lat.

Nie mowie tutaj o urodzie jako urodzie bo jennifer lopez to nigdy z niej nie była, tylko o postępie starzenia i ogólnej prezencji.. fajna żywa babka , siedemdziesiątki to bym jej nie dał widząc ją teraz w kinie.. biorę też poprawkę że zapewne ma kilo szpachli na buzi, ale kto w tych amerykańskich filmach nie ma..

Czy znacie podobne filmy do Książę przypływów, tacy byliśmy i miłość ma dwie twarze?

„Zabawna dziewczyna” to lekki i przyjemny film i taka jest również rola Streisand. Po seansie szybko zapomina się o Jej roli. Dla mnie to szok że zgarnęła za nią Oscara a Mia Farrow która w „Dziecku Rosemary” zagrała role życia nie była nawet nominowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones