PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=578255}
6,3 241
ocen
6,3 10 1 241
Taiheiyô no kiseki Fox to yobareta otoko
powrót do forum filmu Taiheiyô no kiseki - Fox to yobareta otoko

drodzy Państwo z Filmwebu, może wreszcie przestaniecie zwodzić internautów tymi pokracznymi pseudo oryginalnymi tytułami? Nie łatwiej i lepiej było zamieścić ten film po prostu pod polskim tytułem? Kto znajdzie ten film pod tym tytułem, który podaliście? Jeżeli tak się chcecie bawić, to bądźcie konsekwentni: zamieńcie wszystkie polskie tytuły na oryginalne lub pseudo oryginalne. Niech sobie brać filmowa szuka i uczy się języków obcych, koreańskiego, chińskiego i japońskiego nie wyłączając... No i nie zapomnijcie: koniecznie z użyciem oryginalnego alfabetu!

karakrytyka

No fakt.Ja szukam po reżyserach i często dopiero tak film znajduję :)

ocenił(a) film na 6
karakrytyka

Zgadza się , często oglądam film ze względu na konkretnego aktora , dajmy na to Vala KIlmera . Wyławiam go np u " Chomików " , gdzie podany jest tytuł oryginalny oraz dystrybutora , chcę go potem " odfajkować " na swoim profilu w Filmwebie , ewentualnie komentarz ... Okazuje się , że gdy szukam go w bazie poprzez wyszukiwarkę nie istnieje pod żadnym ze znanych mi tytułów , potem szukam na stronie aktora , i znając rok produkcji trafiam na tytuł zbliżony , często będący jakimś twórczym tłumaczeniem z angielskiego . Klik , i ta-dam : ukazuje się strona filmu , okładka DVD z prawidłowym angielskim , ale jako tytuł główny ten wymyślony przez nie wiadomo kogo . Czasem podawane są tytuły w wielu językach , i to jest jakiś sposób . Ja nie byłem w stanie znależć około 20 pozycji , głównie z mniej znanych kinematografii : tytuł tak sobie przetłumaczony , nazwisko reżysera gdzieś uciekło , aktorzy bez profilu lub naturszcycy - i można sobie szukać do bólu ...

ocenił(a) film na 7
jjarek_filmweb

na zachodzie film ten jest pod tytulem "Oba ;The Last Samurai /Battle of the Pacific" i tyle na ten temat skoro macie problem z angielskim

ocenił(a) film na 6
Raddy

Nie " macie problem z angielskim ' , tylko na filmwebie nie istnieje inny tytuł , sam próbowałem dodać inną używaną np w necie wersję tytułu , po to by łatwiej film odnaleźć i ocenić ... Dla szaraczka jest to rzecz nie do przeskoczenia , na odpowiedź czeka się tygodniami , często odmowną . Ostatnio szukając filmów używam tytułu właśnie po angielsku , jest szybciej , ale czasem trzeba się męczyć z oryginalnym w transkrypcji angielskiej , tak jak w tym wypadku ...

ocenił(a) film na 7
jjarek_filmweb

masz rację kolego,. Skoro używasz język angielski polecam IMDb jest tam sporo filmów których nie ma tutaj na filmweb, mam na myśli filmy które np. chcesz sprawdzić ,recenzje itp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones