PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555}

Tajemnice Los Angeles

L.A. Confidential
7,7 83 210
ocen
7,7 10 1 83210
8,0 28
ocen krytyków
Tajemnice Los Angeles
powrót do forum filmu Tajemnice Los Angeles

Hmm ciekawi mnie jak Bud White przeżył tą strzelaninę w motelu , jak się nie mylę kapitan trzy razy do niego strzelił a on jeszcze potem pojechał na wakacje z luksusową dziwką . Normalnie twardziel większy od Rambo

użytkownik usunięty
Grand23

To jest właśnie zgrzyt w tej historii, za który odjęłam punkt. Dużo lepiej dla filmu byłoby, gdyby White jednak nie przeżył. Fabuła w stylu "zabili go i uciekł" jest dobra dla klasy B,C,D i dalej.

Grand23

nie takie przypadki świat widział...2pac dostał pięć kulek i przeżył ;p

m_szymon

W końcu to Gladiator , dlaczego jesteś zdziwiona ?










...............

ocenił(a) film na 8
MilesQuaritch

gladiatorem został później :D








...

Lukaszek

Fakt :D Ridley chyba stwierdził , że skoro facet potrafi przeżyć trzy strzały z tak bliskiej odległości i do tego jechać po tym na wakacje z ladacznicą :D , więc co za różnica ile razy oberwie rydwanem :D albo zostanie pogryziony przez lwy na arenie :D .

ocenił(a) film na 9
MilesQuaritch

A ja jako podsumowanie tej akcji zacytuję pewnego pana ze znanej polskiej komedii:
"A co on jest k****, Robocop?" :P

Poza tym małym zgrzytem to L.A. Confidential to świetny film.

ocenił(a) film na 9
czaczi87

Nie zaprzeczę dla mnie jest to świetne kino ,ale sądzę że Ridley Scott na siłę chce stworzyć wizerunek twardziela White'a .Ok daje wp****ol wszystkim zbirom dookoła ok ,miał ciężkie dzieciństwo ok ,no ale na boga po co taka końcówka .Lepiej dla filmu gdyby White zginął ,wszystko tworzyłoby zgrany kolektyw ,a tak pojawiła się rysa na całości uniemożliwiająca postawienie 9 .

Grand23

W sumie w książce White też dostał trzy razy i przeżył tyle że tam zakończenie było inne . Ten skorumpowany porucznik przeżył a dopiero w następnej książce został trwale okaleczony przez innego prawego policjanta - i też tam był Exley który się zemścił właśnie za rany jakie zadano White'owi .

PS Może i Crowe przeżył taką strzelaninę ale zobacz jak facet po tym wyglądał - prawie jak warzywo . Nie mógł mówić , ruszać się , tylko siedział w tym aucie i potakiwał , chrząkał. Więc zachowano pewną dozę realizmu wg. mnie .

Grand23

"sądzę że Ridley Scott na siłę chce stworzyć wizerunek twardziela White'a .Ok daje wp****ol "

Chciałeś chyba powiedzieć Curtis Hanson , a nie Ridley Scott ( to ten pierwszy reżyserował "Tajemnice" a drugi "Gladiatora" , który powstał zresztą trzy lata później ). ;D

Pozdrawiam .

ocenił(a) film na 9
MilesQuaritch

He he racja :)dzięki za poprawienie ,już tak zagalopowaliśmy się w taj naszej dyskusji że nie zwróciłem na to uwagi .

ocenił(a) film na 9
Grand23

A Don Vito dostał pięć kulek i jakoś nigdy nie spotkałem się z opinią, że jest coś nie tak w tym, że przeżył...

ocenił(a) film na 9
Balik

Hmm Vito przeżył-to za duże słowo w końcu po zamachu był roślinką ,przecież to zamach tak naprawdę go wykończył ,wywołując powikłania które doprowadziły do jego śmierci

ocenił(a) film na 9
Grand23

Oj, teraz to przesadziłeś z ta roślinką, drogi kolego... Vito odzyskał formę, bynajmniej po części. Przecież doprowadził do spotkania szefów rodzin i wziął w nim udział. De facto przeżył po przyjęciu pięciu kul i funkcjonował w późniejszym czasie...

ocenił(a) film na 9
Balik

Myślę, że to kwestia tego, iż każdy boi skrytykować, choćby w najmniejszym stopniu, Ojca Chrzestnego... L.A. Confidential to mimo przypadku White'a jedna z lepszych produkcji lat 90-tych. W tym, że on przeżył widzę taki cel, iż konfrontujemy ze sobą na końcu dwóch ludzi, którzy doprowadzili do kresu całą tę przestępczą machinę - Exley zyskuje sławę, zbudowana jest ona wprawdzie na fałszywym fundamencie (to jego tytułowa tajemnica), ale jednak uchodzi za bohatera; White zyskuje miłość wspaniałej kobiety, ale pozostaje w cieniu... Widzimy smutny wzrok Exley'a, gdy White odjeżdża, co może wiele sugerować.

Balik

Tony Montana ze Scarface'a dostał chyba z 30 kulek i jeszcze stał :D

ocenił(a) film na 10
Grand23

ludzie sami strzelają sobie w łeb i nadal żyją, a tutaj Bud dostał w policzek - kiepsko u gliniarzy z anatomią ;)

ocenił(a) film na 9
diana6echo

W policzek a skąd u ciebie taka wiedza ,może pokiełbasiło ci się coś z Serpico .A co do strzelania sobie w łeb trzeba mieć kupę szczęścia żeby przeżyć ,chociaż z drugiej strony podobno Hitler strzelił sobie w łeb i przeżył więc jak widać wszystko jest możliwe .

ocenił(a) film na 9
Grand23

*Co do Hitlera podobno strzelił sobie w łeb ale że jeszcze żył zażył cianek potasu - ot taka ciekawostka.

Grand23

A wiedza taka czlowieku, ze na koncu White mial opatrunek na policzku, logiczne?

ocenił(a) film na 9
Grand23

Po 1.
Następnym razem napisz SPOILER zanim będziesz komentował bo nie powiem troche mi spierdzieliło film to, że od początku wiedziałem, że White dostanie 3 kulki... i wstanie xD Powinni karać dorzywotnim banem za coś takiego...
Ale wracając do meritum, byłbym bardzo niezadowolony gdyby White nie przeżył. Nie potrafie wytłumaczyć dlaczego... Najprawdopodobniej dlatego, że Russell Crowe jak mało kto potrafi wzbudzić moją sympatię do odgrywanego bohatera:) Jego postać sprawiedliwego koksika jest na prawdę świetna. A co do 3 kulek, to nie z takich obrażeń już ludzie wychodzili na wielu innych równie poważnych filmach i jakoś nikt nie marudzi:)

ocenił(a) film na 9
Jesoos

Haha świetnie jeszcze jedno, zanim zwyzywacie mnie od analfabetów to się poprawię xD Sorry za doŻywotniego bana xD ot taki kruczek...

ocenił(a) film na 9
Grand23

Bu musiał przeżyć, żeby dowalić Exleyowi.

ocenił(a) film na 9
Grand23

Ludzie przeżywają postrzały w głowę, utratę połowy mózgu, przebicie mózgu na wylot (udokumentowane przypadki), a wy tu podniecacie się 3 strzałami w pierwszorzędnym kryminale.

Nie żaden twardziel tylko zwykły przypadek.

Grand23

Po to mial ten opatrunek na ryju, ktory mial sugerowac, ze Smith nie trafil go w leb, a jedynie kula przeciela twarz.

ocenił(a) film na 9
Emez

Tego malkontentom nie wytłumaczysz.

ocenił(a) film na 10
Grand23

Jest różnica między 3 strzałami w serce a strzałem w ramię + strzałem w tors (prawa strona, poniżej płuc) + strzałem w policzek. Po poważniejszych postrzałach ludzie zdrowieją.

ocenił(a) film na 9
Gorgor

po kilku latach właśnie obejrzałem film po raz kolejny i nie rozumiem jednej rzeczy - czy ktoś mógłby wyjaśnić o co chodziło z tą akcją Exleya i murzynami (tej co wystrzelał wszystkich) ? o ile się nie mylę to są przecież ci sami murzyni co byli wtedy (kilka filmowych lat wstecz) przesłuchiwani na początku filmu za to masowe zabójstwo w barze (co ich wrobili)
skąd u licha oni się wzięli podczas tej akcji Exleya ?

ocenił(a) film na 8
don111

Oni uciekli, prawdopodobnie ktoś z biura , może Smith, ich wypuścił.

ocenił(a) film na 8
Lokstar47

radzę przeczytać książkę. w filmie właściwie cały główny wątek jest zmieniony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones