PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555}

Tajemnice Los Angeles

L.A. Confidential
7,7 83 220
ocen
7,7 10 1 83220
8,0 28
ocen krytyków
Tajemnice Los Angeles
powrót do forum filmu Tajemnice Los Angeles

Dla mnie trochę nie jasne jest zakończenie filmu. Z tego co zrozumiałam to ten cały Edmund się sprzedał i jeszcze zrobił z tego Smitha bohatera. O co chodzi???

użytkownik usunięty
Klaudias

To oczywiste. Gdyby wyszło wszystko na jaw to cała policja L.A. była by zmieszana z błotem. Ed był idealistą, musiał to zrobić.

ocenił(a) film na 9

POgielo was cmoki.. wy sie znacie na filmie jak moher na TVN-nie.. ani ed sie nie sprzedal.. ani policja LA nie byla do konca skorumpowana.. Ed sie nie sprzedal tylko postepowal wedlug zasad.. a to ze nie chcial rujnowac historii jednostki to uczciwie na tym sie wybil.. Starzy policjanci(Vincennes i White) tez nie byli do kupienia tyle ze mieli inne sposoby dzialania.. w polaczeniu z Ed'em widac jaki jest ideal dobranego zespolu policjantow..

użytkownik usunięty
Leonnatos

Jesteś żałosny kolego.

Chodziło o to aby pomimo wszystko zachować przed opinią publiczna pozory, że to nie Policja była unurzana w tej całej aferze ze strzelaniną w restauracji. Exley i tak na końcu wyjawia, że to Dudley Smith odpowiadał za masakrę w Nocnej Sowie, ale gazetom podano że"bohatersko' zginął w wyniku strzelaniny z "pozostałymi" sprawcami masakry.

Chodziło o zachowanie dobrej twarzy i autorytetu policji, który byłby mocno nadszarpnięty, gdyby prawda wyszła na jaw.

ocenił(a) film na 8

fakt

użytkownik usunięty
Klaudias

Zagrywka godna karierowicza...

W mojej opinii zakończenie mogło być, a nawet być powinno po prostu inne. Świetny film, scenariusz i wykonanie. Obsada filmu jak reprezentacja Brazylii w piłkę siatkową - genialna, bez słabych punktów. Choć nie zwykłem "podniecać" się obsadą filmów, tym razem jestem pełen podziwu, bardzo podobało mi się trio Guy Pearce , Scowe i Spacey.

Scena zadymy w motelu Victoria - geniusz, wgniata w fotel.

Leonnatos - bez komentarza... -_-

PS. Ktoś już o tym pisał w innym temacie, ale imo plakat do filmu jest faktycznie beznadziejny. Fakt, to tylko %*^$& plakat, ale "dzięki" niemu odwlekałem seans 2 krotnie, dziś się przełamałem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. pozycja OBOWIĄZKOWA, szczególnie dla faceta lubującego się w kryminałach.

8/10, minus jeden za zakończenie które mnie osobiście zawiodło przez duże "Z".

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Klaudias

Ed Exley już dostał swoją zemstę, w końcu zabił Dudley'a Smitha. Upublicznienie prawdziwej wersji wydarzeń bardziej by zaszkodziło, niż pomogło, także jemu jako policjantowi.
10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones