Odtwórz Zwiastun nr 1 2:32
Film

Broken Arrow

1996 1 godz. 48 min.
6,1 13 263
oceny
6,1 10 1 13263
1 124
chce zobaczyć
{"id":"10022","linkUrl":"/film/Tajna+bro%C5%84-1996-10022","alt":"Tajna broń","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/00/22/10022/6909484.2.jpg"}
Amerykański pilot chce sprzedać terrorystom głowice nuklearne. Major Hale i strażniczka parku narodowego Terry starają się do tego nie dopuścić.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Tajna broń
Zwiastun nr 1 2:32
Tajna broń - Zwiastun Nr 1 Tajna broń - Zwiastun Nr 1

W czasie wykonywania szkoleniowego lotu super tajnym bombowcem B2, jeden z pilotów Vic Deakins (John Travolta) próbuje zabić swego partnera Rileya Hale (Christian Slater). Podczas krótkiej walki Vic katapultuje Rileya. Teraz w spokoju może wykonać swój plan kradzieży broni nuklearnej. Po nadaniu krótkiego komunikatu, katapultuje się aW czasie wykonywania szkoleniowego lotu super tajnym bombowcem B2, jeden z pilotów Vic Deakins (John Travolta) próbuje zabić swego partnera Rileya Hale (Christian Slater). Podczas krótkiej walki Vic katapultuje Rileya. Teraz w spokoju może wykonać swój plan kradzieży broni nuklearnej. Po nadaniu krótkiego komunikatu, katapultuje się a samolot rozbija się. Riley przeżywa i za wszelką cenę nie chce dopuścić do tego, aby zdradziecki plan Vica się udał. Potencjalne zagrożenie jest zbyt duże.

boxoffice
$150 270 147 na świecie
$70 770 147 w USA
$79 500 000 poza USA
budżet
$50 000 000
dystrybucja
Syrena EG
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia) / Mark Gordon Productions / WCG Entertainment Productions (współudział)
inne tytuły
Broken Arrow Kanada
Więcej...
John Travolta mógł wybrać kogo chce zagrać - Hala albo Deakinsa. Wybrał Deakinsa.
Jennifer Aniston i Lauren Holly były brane pod uwagę do roli strażniczki parku Terry Carmichael. Propozycję wcielenia się w tę postać odrzuciły też Helen Hunt - brała wówczas udział w zdjęciach do filmu "Twister", oraz Halle Berry, która stwierdziła, że "nie ma czarnych strażniczek parku".
Oliver Wood był rozważany jako autor zdjęć. Ostatecznie nie mógł on uczestniczyć w projekcie ze względu na złamanie kostki, którego doznał na planie "Wyspy piratów".
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Obejrzałem po latach

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na 8

  od po pamiętnego seansu w kinie Capitol (ach,to były czasy) i muszę stwierdzić,ze nic się nie postarzał. Film,ktory ładnie wpisuje sie w serię sensacyjnych blockbusterów z lat 90-tych (Armagedon,Con Air) ,jest moze nieco mniej widowiskowy,bardziej,ze tak to ujmę,kameralny,ale to bardzo na plus. Ta ... więcej

 • tak tak na bank !

  punks1989

  I tak sobie jeździliśmy po tej pustyni z głowicami atomowymi na pace. Strzelali do nas, ale my mieliśmy to w dupie, bo co tam jakieś fajerwerki. Absurdalny film.

 • Świetny!

  Krejzol09 ocenił(a) film na 8

  Miodzio!Kino akcji na najwyższym poziomie,zero nudy,dynamika ogromna,ulubieni aktorzy w super duecie.Nic dodać nic ująć.Polecam ;) Średnia za niska!

 • ...8...

  JOKER5700

  ...kurde no 8 dałem bo to film z moich młodzieńczych lat i był czas gdzie obok Speed wyznaczał kanony kina akcji...wówczas oczywiście...i tak sobie myśle że to były fajne czasy i fajne filmy...pozdrawiam

 • Efektowne

  LucasLang ocenił(a) film na 8

  kino akcji, fabuła filmu nie jest skomplikowana, ale za to jest widowiskowo, Travolta w roli czarnego charakteru wypada całkiem nieźle, a Slater jeszcze potrafił zaszaleć w dobrych filmach (nie to co teraz), John Woo zrealizował dynamiczny obraz

  2