PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780206}

Tarantino: Bękart kina

21 Years: Quentin Tarantino
6,9 1 837
ocen
6,9 10 1 1837
5,8 6
ocen krytyków
Tarantino: Bękart kina
powrót do forum filmu Tarantino: Bękart kina

Wszyscy tylko ochy i achy: Q. to, Q. tamto. Żenada. Po prostu kult. Ale z jego filmów wiele osób stało się gwiazdami, inni wrócili do "gry". Wypowiedzi samego Mistrza nie ma. Spośród tych wszystkich zachwytów można wyłowić trochę danych o "geniuszu kinematografii". Film raczej dla fanów Quentina Tarantino, znających jego filmy. To nie biografia. Od swojego przyjaciela Harveya Weinsteina odciął się od razu (gdy sprawa wyszła na światło dzienne (podobno wcześniej wiedział, ale... ?). Ciekawa wypowiedź jednego z aktorów na temat "ciemnej strony Hollywood, że Weinstein to nie wszystko, mechanizmów strachu, itd." Tarantino wszechmocnego Weinsteina się nie bał. To film dokumentalny, tak że to co piszę nie uważam za spojlery. Ci co to oglądną mogą mieć odmienne spostrzeżenia.

kkutz

No tak, opowiedziałeś to, co było pomysłem na zrobienie akurat tego filmu. Ale i co z tego? To źle? Uważasz, że zmyślają robiąc mu tę laurkę albo że mówią to wbrew sobie? Coś złego jest w kulcie gdy opowiadasz o kimś tak wybitnym, skoro go za takiego uważasz? Nie widzę potrzeby by akurat ten dokument szukał w nim na siłę kontrowersji i "drugiej strony medalu"

ocenił(a) film na 6
usiak8

Nie wiem dlaczego piszesz, bo zerknąłem i brak oceny filmu - chyba go nie oglądałaś. Nie lubię "kultowych" wypowiedzi różnych osób na temat filmowców, literatów, muzyków czy innych artystów. Jak słyszę, że "miał wizję" itp. bzdury, które mają prawdopodobnie tych nieznanych wypromować to mnie skręca. Lubię niektóre filmy Tarantino, inne mniej (zobacz na moje oceny). Tak jak nie lubię owczego pędu hejtowego, tak samo nie lubię owczego pędu zachwytów, a bardzo często się z tym stykamy. Filmy Tarantino są ważne i dobre, ale Tarantino nie jest żadnym prorokiem! Ludzie! Jest sporo ludzi, którzy uwielbiają oddawać cześć komuś, kogo uważają za wyjątkowego - taka cecha charakteru? Nikogo nie chce poniżać, ale bez bałwochwalstwa.
(To nie o tobie) Strasznie smutne jest to, że FilmWeb dopuszcza komentarze np. o filmach, zanim odbyła się ich premiera i to w dodatku negatywne komentarze osób, które ich nie widziały (wynika z wypowiedzi), a konto mają założone w tym dniu, w którym piszą i zero filmów - polecam hejty do "Wesela" 2021 Smarzowskiego. I co? I mają setki łapek. Powinien być jakiś okres istnienia na filmwebie, jakaś ilość ilość filmów i ocena filmu, o którym się pisze. "Choinka" z bombkami w postaci reklam to jednak olewa...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones