PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701267}

Tarzan: Legenda

The Legend of Tarzan
6,0 55 682
oceny
6,0 10 1 55682
4,2 15
ocen krytyków
Tarzan: Legenda
powrót do forum filmu Tarzan: Legenda

o nie tylko nie Yates bo za cokolwiek się weżmie tylko zepsuje Harry Potter jest mocnym dowodem szczerzę boje się o ten film

LobeliaSakvil

Co takiego zepsuł w Harrym Potterze???

eminem_filmaniak

hahahahahah ale się uśmiałem :D Dobry żart :)

filmowy_laufer

to nie jest żart, uważam że Yates świetnie zekranizował 4 ostatnie Pottery..... Pierwsze 2 części które były dziełem Chrisa Columbusa były też fajne jednak Chris specjalizuję się w filmach które można oglądać całą rodziną i takie były HP 1 I HP 2,

eminem_filmaniak

a każda następna część była coraz poważniejsza i mroczniejsza i David świetnie nam ten mrok zaprezentował, jeśli macie inne zdanie to pow co takiego wam się nie podobało...

eminem_filmaniak

David Yates miał przenieść książkę na ekran, co zbyt dobrze mu nie wyszło przy Zakonie i Księciu.

Zakon Feniksa, miał dobrą oprawę muzyczną, dobór aktorów dobry, lecz piękny klimat z innych części prysł. Przypomnijmy że Zakon miał 956 (!) stron, podczas film 2h i 18 min i jest prawie najkrótszy. Ukrócił wątki do minimum, np. związek Cho i Harry'ego, to że miłość była między nimi to tylko wnioskujemy z pocałunku, gdy w książce, Harry się za nią ogląda. Nie dodano a jakże jednych z NAJWAŻNIEJSZYCH wątków, jak przepowiednia, na której śmierć rodziców Harrego się opierała.

Książę Półkrwi, totalny zamęt, więcej miłości niż tego co najważniejsze było w książce, przeszłości Voldemorta. Do cholery jak można było usunąć tak ciekawą historię Gauntów? Jak można było usunąć bitwę o Hogwart, a wstawić bezsensowny bieg Heleny po zamku (do Heleny nic nie mam, była swietna). Kolejny wątek tytułowego Księcia Półkrwi został ukrócony o 3/4. Słowa Snape'a wymawiającego w książce że jest Księciem, były zaskoczeniem budziły wiele emocji, w filmie było to jakby dla widza obojętne. Jedynie co na plus dam to efekty specjalne, scenografia i muzyka, reszta nie sie pieprzy.

filmowy_laufer

Popieram jeszcze w zakonie ok daruje mu to dobra końcówka mi tam wynagradza ale , litości myślałem że w Książę półkrwi się poprawi szczerzę gdyby nie mroczny klimat w zakonie i księciu półkrwi to był by to film od lat 7 . Tak jak Kamień filozoficzny a już Harry Potter i Komnata Tajemnic jest od 12 lat , i jest bardziej wierna książce niż zakon feniksa i książę półkrwi
Popieram to co napisałeś:)

filmowy_laufer

w takim razie przyznaję wam rację, nie przeczytałem jeszcze wszystkich książek, ale jestem w trakcie.... Oglądając jedynie film myślałem że reżyser poradził sb dobrze i dlatego się zapytałem co takiego Yates zrobił nie tak, z ciekawości żeby poznać wasze zdanie, a skoro piszecie że pominął tyle wątków to musicie mieć rację, przepraszam za błąd, i biorę się do czytania...

eminem_filmaniak

A nic się nie dzieje, książki polecam, bardzo szybko się je czyta, pełno akcji jest i ciekawych wątków :)

eminem_filmaniak

O tak jest mroczny klimat ale mroczny klimat to nie wszystko , gdy to nie miała być Adaptacja książki niech robią co chcą , ale to ma być adaptacja książki a zakon i półkrwi nie jest taką świetną adaptacją książki ! Yates poszedł Rowling na przeciw mogę ci podesłać Artykuł o tym na priv bo cie mam w znajomych
być może albo nie czytałeś książek albo mało z nich wiesz żeby wiedzieć co zrobił Yates ale to może lepiej im mniej wiesz o książce zakon feniksa i książę półkrwi tym lepiej :)

eminem_filmaniak

akurat wszystkie części Harry Potter to kino fantasy przygodowe jak i familijne
Chris Columbus najlepiej wyreżyserował Harry Potter nawet są rozszerzone wersje
Harry Potter i Kamień Filozoficzny i Harry Potter i Komnata Tajemnic a Yates
już nie mówię zakon daruje mu choć bardzo minął się z książką wyszedł Rowling na przekór po za tym zaraz , mogę ci tu przysłać kogoś kto powie ze zakon feniksa i książę półkrwi że te dwie części są dla nastolatków gdyby nie mroczny klimat były by to bajeczki to już nawet Harry Potter i Komnata Tajemnic może i jest dla młodszych ale jest bardziej wierny książce niż zakon i książę półkrwi
popieram stanowisko mikolajkleczaj

LobeliaSakvil

w takim razie przyznaję wam rację, nie przeczytałem jeszcze wszystkich książek, ale jestem w trakcie.... Oglądając jedynie film myślałem że reżyser poradził sb dobrze i dlatego się zapytałem co takiego Yates zrobił nie tak, z ciekawości żeby poznać wasze zdanie, a skoro piszecie że pominął tyle wątków to musicie mieć rację, przepraszam za błąd, i biorę się do czytania...

eminem_filmaniak

acham widzisz trafiłem w 10 tak myślałem bo każdy fan Harry Potter kto czytał książki uważa że to absurd to co zrobił Yates z zakonem i z półkrwi ale z mojej strony dodam im mniej wiesz o książce tym lepiej bo zepsują ci film ale jako wielki fan Harry Potter mam obowiązek ci je polecić a na której skończyłeś czytać z ciekawości pytam jeśli można ??

LobeliaSakvil

też uważam, że spieprzył te części - w filmach jest tyle rzeczy pominiętych, że głowa mała - pamiętam, że oglądałam którąś z części z moją siostrą, a ona nie czytała książek HP i niektóre wątki musiałam jej tłumaczyć !!

bardzo żałuję, że tak słabo przenieśli te książki na ekran... a co do "Tarzana", bo o nim tu powinna być mowa - może producenci go pocisną i coś z tego wyjdzie? Tarzana ekranizowali już tyle razy (oczywiście nikt nie przebije C. Lamberta, ale film pewnie obejrzę, bo będzie się Alex rozbierał), że chyba nic nie jest w stanie mnie tu zaskoczyć... ale poczekamy zobaczymy

LobeliaSakvil

tró story, o ile Insygnia śmierci ogarnął spoko - zarówno 1 jak i 2 część są świetne, to Zakon i Księcia po prostu spie*dolił. zdecydowanie najgorsze adaptacje HP!

ocenił(a) film na 3
LobeliaSakvil

Miej pretensje do scenarzysty. Warsztatowo Yates poprowadził film bardzo dobrze. W Zakonie Feniksa problemem jest koszmarny scenariusz i kiepskie zdjęcia. W Księciu Półkrwi po zmianie jednego i drugiego można zauważyć poprawę. Yates dał radę i wbijanie mu, że spierniczył film jest typowo nie na miejscu. Polecam na początek zapoznać się z kilkoma książkami na temat reżyserii, a dopiero później oceniać coś o czym nie ma się kompletnie pojęcia. :)

Indy_6

Pełna zgoda. Patrząc na filmy Yates'a mam podobne odczucia.
Czy masz może jakieś książki n/t reżyserii łatwo dostępne w Polsce do polecenia?

LobeliaSakvil

Jedziesz po nim a oceniłaś jego filmy na 8, 8 i 9. Wiec jak to jest?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones