Film

Dad

1989 1 godz. 57 min.
6,7 946
ocen
6,7 10 1 946
933
chce zobaczyć
{"id":"4850","linkUrl":"/film/Tato-1989-4850","alt":"Tato","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/48/50/4850/6905469.2.jpg"}
Po tym, jak matka Johna niespodziewanie trafia do szpitala, mężczyzna musi zaopiekować się zniedołężniałym ojcem, próbując nauczyć go samodzielności i rozbudzić w nim chęć życia.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

John Tremont (Ted Danson) jest pracownikiem dobrze prosperującej firmy na Wall Street. Nieoczekiwanie dowiaduje się, że jego matka Bette (Olympia Dukakis) na skutek ataku serca trafiła do szpitala. Pod jej nieobecność musi zaopiekować się ojcem, 78-letnim Jake'em (Jack Lemmon). Mężczyzna jest zniedołężniały i zupełnie bezradny wobecJohn Tremont (Ted Danson) jest pracownikiem dobrze prosperującej firmy na Wall Street. Nieoczekiwanie dowiaduje się, że jego matka Bette (Olympia Dukakis) na skutek ataku serca trafiła do szpitala. Pod jej nieobecność musi zaopiekować się ojcem, 78-letnim Jake'em (Jack Lemmon). Mężczyzna jest zniedołężniały i zupełnie bezradny wobec zaistniałej sytuacji. Z powodu choroby żony zaczyna się niepokoić, że wkrótce sam umrze. Wbrew temu, syn robi wszystko, by obudzić w nim chęć życia. Niebawem jednak lekarze stwierdzają u staruszka raka. Gdy trafia on do szpitala, John spędza z nim dużo czasu, zaniedbując przy tym swego syna, Billy'ego (Ethan Hawke).

boxoffice
$27 503 037 na świecie
$22 103 037 w USA
$5 400 000 poza USA
budżet
$19 000 000
na podstawie
studio
Amblin Entertainment / Ubu Productions
tytuł oryg.
Dad
inne tytuły
Tato Polska
Więcej...
Ted Danson w roli Johna Tremonta zastąpił Jamesa Caana.
Film kręcono w Bostonie (Massachusetts, USA).
W jednej ze scen Mario (Kevin Spacey) ma na sobie kurtkę Chatsworth. Aktor w rzeczywistości ukończył Chatsworth High School.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Lekkie rozczarowanie

  kooozka ocenił(a) film na 7

  Książka - przecudowna, moja najukochańsza. Kiedy obejrzałam ekranizację nieco się zawiodłam, ponieważ nie oddawała ona w pełni piękna książki. Jednak film sam w sobie nie jest zły. Radzę jednak najpierw przeczytac ksiązkę, a później film - co by się nie zniechęcic ;) Pozdrawiam miłośników ... więcej

 • POSZUKIWANY

  vagatrotter

  Jeśli ktoś ma ten film, proszę o kontakt na priva lub GG: 9394257 Pozdrawiam!

 • Nie warto

  shish_kabob ocenił(a) film na 2

  Gdyby chciało mi się ułożyć ranking na najgorsze ekranizacje, to myślę, że ten film byłby w pierwszej piątce. Coś okropnego, książkę spłycono i przeinaczono, twórcy chcieli być "kreatywni", a wyszło im... no właśnie, NIE wyszło. To nie jest typowy przypadek "ok, ale książka lepsza". Ten film nawet książki ... więcej

 • Nie do końca tak.

  rockowa69 ocenił(a) film na 7

  Dobra obsada, całkiem ciekawa gra aktorska i film pewnie dostałby lepszą ocenę ode mnie, gdyby nie odbiegał tak wieloma ważnymi szczegółami od książki, która zdobyła moje serce. Mimo wszystko wyszło raczej na plus. Bardzo ładna muzyka.

  • Postanowiłam najpierw przeczytac ksiązke

   mmiedzius

   a póziej obejrzeć film. Co prawda wiem, ze ksiazka bedzie świetna ale chciałabym mieć juz jakiś obraz.