PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794619}

Tau

5,8 13 427
ocen
5,8 10 1 13427
Tau
powrót do forum filmu Tau

Po prostu za mało się w nim dzieje, a przesłanie jest za mało dobitne i nie powoduje tego dreszczu emocji, kiedy czujesz że coś dotyka głęboko twojej wrażliwości. Dla mnie może dlatego, że romantyczny obraz sztucznej inteligencji to banał - to już po prostu było. Swoją drogą dlaczego ludzie zawsze chcą łączyć jakąkolwiek inteligencję z wrażliwością? Przecież wielu zbrodniarzy to ludzie o ponadprzeciętnej inteligencji, a jednocześnie całkowicie pozbawieni empatii. No i po co człowiek miałby tworzyć sztuczną inteligencję obdarzoną uczuciami? Jeśli robot nauczyłby się kochać, to dlaczego nie miałby się nauczyć nienawidzić? Zresztą to w ogóle absurd - sztuczna inteligencja nie będzie nigdy miała uczuć i nie będzie się nimi posługiwać przy podejmowaniu decyzji, a sztuczne się nie liczą.
Poza tym kilka niedorzeczności jak z filmów akcji - wybuch gazu wysadza kraty, babka wbija pręt głęboko w beton i parę innych.

ocenił(a) film na 7
mordachamordasinski

"Swoją drogą dlaczego ludzie zawsze chcą łączyć jakąkolwiek inteligencję z wrażliwością?"
"No i po co człowiek miałby tworzyć sztuczną inteligencję obdarzoną uczuciami?"
A wrażliwość nie jest przypadkiem rodzajem inteligencji? Dlaczego ograniczasz inteligencję sztuczną tylko do jednego typu?
Uczucia i emocje to też inteligencja.

"Przecież wielu zbrodniarzy to ludzie o ponadprzeciętnej inteligencji, a jednocześnie całkowicie pozbawieni empatii."
Może w takim razie wcale nie byli w pełni inteligentni?

"Zresztą to w ogóle absurd - sztuczna inteligencja nie będzie nigdy miała uczuć i nie będzie się nimi posługiwać przy podejmowaniu decyzji, a sztuczne się nie liczą."
Dlaczego nie będzie miała prawdziwych uczuć? Skąd takie wnioski? To tak jak powiedzieć kiedyś dawno temu, że człowiek nigdy nie będzie latał. A jednak. Obawiam się, że i SI będzie się uczyć, wszystkiego o kolei.
Ale to mnie trochę przeraża i nie chcę być świadkiem tego.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones