PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38601}

Teksańska masakra piłą mechaniczną

The Texas Chainsaw Massacre
6,0 68 424
oceny
6,0 10 1 68424
6,3 9
ocen krytyków
Teksańska masakra piłą mechaniczną

USA, stan Teksas, 20 sierpnia 1973 roku. Patrol policji zostaje wysłany do znajdującego się na odludziu gospodarstwa Thomasa Hewitta (Andrew Bryniarski), pracownika miejscowej rzeźni. Na jego posesji znajdują zmasakrowane resztki trzydziestu trzech ofiar. To mrożące krew w żyłach zdarzenie wstrząsa całym krajem. Wielu uważa do dziś, że jest to najbardziej makabryczny przypadek masowego morderstwa w USA. Władze lokalne donoszą o zastrzeleniu sprawcy i podejrzanie szybko zamykają całą sprawę. W następnych latach pojawiają się jednak spekulacje, czy policja i FBI nie chcąc szybko zakończyć sprawy zastrzeliła niewinnego człowieka. Teraz, po latach, jedyny ocalały świadek zbrodni ujawnia nieznane do tej pory i jeszcze bardziej przerażające fakty tej makabrycznej historii...

air23jordan
opis użytkownika

Remake horroru z 1974r. Film dla miłośników makabry.
Grupa "dzieci kwiatów" jedzie do Meksyku. Na zagubionej autostradzie zauważają dziewczynę, która jest w wielkim szoku. Popełnia ona na ich oczach samobójstwo. Młodzież, usiłując znaleźć pomoc, trafia do niezwykłego domu, zamieszkałego przez grupę całkowitych zwyrodnialców...

Simbelmyne
opis użytkownika

Małe miasteczko w sercu Teksasu nabrało rozgłosu, gdy 20 sierpnia 1973 roku podczas wizji lokalnej w domu Hewittów, patrol policyjny odnalazł zmasakrowane szczątki 33 ofiar. To makabryczne wydarzenie wstrząsnęło opinią publiczną w całych Stanach Zjednoczonych. Film ten będący remakiem kultowego już filmu z roku 1974 o tym samym tytule, jest próbą rekonstrukcji wydarzeń jakie miały miejsce w tym mieście w Teksasie. Jest to opowieść o pięciu młodych ludziach, którzy zetknęli się z koszmarem i zarazem jest to opowieść dziewczyny, która jako jedyna przeżyła.

KICI
opis użytkownika

Grupa nastolatków Erin, Kemper, Pepper, Andy i Morgan jedzie na koncert Skynyrdów do Dallas. Podczas chwilowej nieuwagi ze strony Kempera o mały włos nie potrącają idącej dziewczyny. Postanawiają ją ze sobą zabrać. Dziewczyna zaczyna płakać i wkoło powtarza "oni nie żyją". Prosi by zmienili kierunek jazdy jednak Kemper odmawia, gdyż nie widzi sensu powrotu. Zdesperowana dziewczyna wyciąga pistolet i strzela sobie w buzię. Przerażeni nastolatkowie chcą jak najprędzej pozbyć się ciała z samochodu jednak sumienie nie daje im spokoju, zatem postanawiają poszukać szeryfa w pobliskim miasteczku. Jak się później okazuje w opuszczonym mieście mieszka tylko rodzina kanibali czekająca na przejezdnych turystów.

MMTQUEEN
opis użytkownika

Grupa młodych ludzi popada w bardzo poważne tarapaty, kiedy dostaje się w ręce członków rodziny Sawyerów, maniakalnych morderców zabijających swoje ofiary za pomocą piły łańcuchowej.
20 sierpnia 1973 roku patrol policji został wysłany do mieszkającego na odludziu Thomasa Hewitta, byłego pracownika lokalnej rzeźni w Travis County, w Teksasie. Policjanci nie byli przygotowani na widok, który tam zastali. To, co znaleźli, przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania; były to rozczłonkowane zwłoki około 33 ofiar. Makabryczne odkrycie dogłębnie wstrząsnęło opinią publiczną. Nosząc na twarzy groteskową maskę, zrobioną ze ściągniętej skóry twarzy zamordowanych ofiar i z elektryczną piłą w ręce, zabójca, znany odtąd jako Skórzana Twarz, zdobył niechlubną popularność, kiedy to sensacyjne nagłówki gazet w całych Stanach zaczęły głosić: "Naród zaszokowany makabrycznym znaleziskiem - masakra w Teksasie".
Władze lokalne doniosły w końcu o zastrzeleniu człowieka noszącego maskę z ludzkiej skóry i podejrzanie szybko zakończyły całą sprawę. W następnych latach pojawiły się spekulacje, czy policja nie chcąc szybko zakończyć sprawy zastrzeliła niewinnego, podstawionego człowieka.
Teraz po raz pierwszy, jedyny człowiek, który ocalał z rzezi, zdecydował się przerwać milczenie i opowiedzieć, co naprawdę stało się na opuszczonej teksańskiej autostradzie, kiedy to grupa pięciu młodych ludzi została napadnięta przez szaleńca z elektryczna piłą w ręce, i na podstawie, których to wydarzeń powstał niniejszy film.

opis dystrybutora dvd

USA, stan Teksas. Grupka młodych ludzi jedzie na koncert, po drodze zabierają dziwną dziewczynę, która potem w ich samochodzie popełnia samobójstwo. Zszokowani zgłaszają o całym zajściu na stacji benzynowej. Kobieta prowadząca stację mówi, że mają czekać na szeryfa obok starego młyna Croforda. Młodzi spotykają tam bardzo dziwne dziecko, które powiedziało im, że szeryf mieszka w odludnym gospodarstwie. Kiedy się tam udają, rozpoczyna się walka o ich własne życie.

pukawa
opis użytkownika

Grupa przyjaciół jadących na wypoczynek, spotyka kobietę idącą wzdłuż drogi, która omal nie zostaje przez nich potrącona. Jest w złym stanie psychicznym, dlatego też postanawiają jej pomóc zabierając ją z pustkowia w okolice zamieszkaną przez ludzi. Podczas jazdy autostopowiczka popełnia samobójstwo. Bohaterowie szukają telefonu, aby powiadomić szeryfa o całym zajściu. Ten jednak nie przyjedzie im pomóc. Muszą sami do niego dotrzeć. Udają się w kierunku domu stróża prawa ze zwłokami kobiety na tylnym siedzeniu auta. Nieoczekiwanie trafiają do wielkiego domostwa zamieszkanego przez starszego człowieka. To właśnie tam czyha na nich niebezpieczny przestępca uzbrojony w piłę mechaniczną. Rozpoczyna się walka o życie.

Tybii
opis użytkownika

Remake słynnego horroru zrealizowanego w 1974 roku przez Tobe Hoopera pod tym samym tytułem.
Piątka przyjaciół jedzie na koncert do Dallas. Przemierzając bezdroża Teksasu zabierają młodą autostopowiczkę. Wkrótce dziewczyna popełnia samobójstwo. Wszyscy są tym bardzo zdruzgotani. Postanawiają zawiadomić o wszystkim miejscowego szeryfa. Mają spotkać się z nim nieopodal starego młyna. Tam właśnie rozegra się krwawa jatka, która do dziś znana jest jako Teksańska masakra piłą mechaniczną.

Ceglas
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones