PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459695}

Switching - Goodbye Me

Tenkōsei: Sayonara Anata
6,6 20
ocen
6,6 10 1 20

Tenkōsei: Sayonara Anata
powrót do forum filmu Tenkōsei: Sayonara Anata

warto

ocenił(a) film na 7

Kazuo to cichy i nieco zamkniety w sobie 15latek wciaz nie mogacy pogodzic sie z rozwodem rodzicow. Wraz z matka przeprowadza sie z portowego miasta, do miejscowosci w gorach, gdzie spedzil wczesne dziecinstwo (z ktorego jednak za wiele nie pamieta). W liceum poznaje urocza Kazumi, jak sie okazuje jego dawna przyjaciolke z przedszkola. Podczas wspolnego spaceru wpadaja razem do magicznego(?) zrodla i... zamieniaja sie cialami. Oczywiscie prowadzi to do wielu mniej lub bardziej komicznych sytuacji. Pozniej jednak zaczyna byc mocno melodramatycznie. Na szczescie film ani przez moment nie przekracza cienkiej granicy pomiedzy melodramatem a zwyklym kiczem (co nagminnie zdarza sie w tego typu produkcjach przeznaczonych dla nastolatkow). Piekna nostlagiczna slodko-gorzka opowiesc wyrezyserowana ze smakiem przez blisko 70letniego Nobuhiko Obayashi. Mocne 7+

ocenił(a) film na 7
-Grail-

Alez sie zdziwilem, jak okazalo sie, ze jest to remake filmu Exchange Students (Tenkosei) - http://www.filmweb.pl/film/Tenkosei-1982-173902 W dodatku zrobiony przez tego samego rezysera! Warto obejrzec wersje z 1982 roku, bo znacznie rozni sie nie tylko w szczegolach, jest troche bardziej perwersyjna (o ile mozna tak napisac o produkcji dla mlodziezy ;) i pozbawiona calej melodramatycznej otoczki.

ocenił(a) film na 6
-Grail-

Niestety nie zgodzę się co do oceny drugiej części filmu. Melodramatyczna wstawka zupełnie nie gra z pierwszą częścią filmu, wydaje się być wrzucona na siłę. Pierwsza, fantastyczno-komediowa, część, mimo że z nieco naiwną fabułą i sprawia wrażenie filmu dla nastolatków, jest naprawdę dobra, szczególnie dzięki niesamowiten Misako Renbutsu. Sposób, w jaki gra faceta w kobiecym ciele... rewelacja. Uśmiechałem się na każdy jej ruch :-)
Jak pisałem, szkoda tej melodramatycznej, słabej części, przez nią tylko 6 - mimo to warto obejrzeć.

kaspric

nawet się zgodzę, wolałem komediową cześć filmu. Druga rzeczywiście, zdecydowanie, była melodramatyczna - i to z naciskiem na "melo".

ocenił(a) film na 7
kaspric

Rzeczywiście przejście od komedii do melodramatu nie jest płynne, ale przynajmniej w połowie filmu jest to jakaś niespodzianka ;) Obie części bardzo mi się podobały - tak jak pisze Grail, uniknięto kiczu i pretensjonalnych scenek, a technicznie i aktorsko też jest całkiem udanie. Zwłaszcza Renbutsu daje radę ^^. Trochę mi się tylko wydaje, że przed zamianą ciał za słabo poznaliśmy bohaterów i przez cały film trzeba było bazować na stereotypach płciowych. Oglądaliście dawno i pewnie już nie pamiętacie, ale nie wiem czy to było zamierzone, ale przed zamianą ciał dziewczyna wydawała się mieć więcej cech męskich i vice versa dla chłopaka :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones