PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34450}

Angel's Egg

Tenshi no tamago
7,7 3 456
ocen
7,7 10 1 3456
7,3 3
oceny krytyków
Tenshi no tamago
powrót do forum filmu Tenshi no tamago
ocenił(a) film na 8
marcino55555

wedlu mnie ziarno (na ktorym odbywa sie cala akcja) ktore widac na sam koniec lezy w wodzie a oni gonia cienie ryb unoszace sie nad nim i staraja sie je zabic zeby go nie zjadly ale co ja tam wiem pijany bylem jak ogladalem ;p

m13k0

ha ha! a ja na kacu, powaga :-)

ocenił(a) film na 9
marcino55555

magią tego filmu jest właśnie to, że nigdy nie poznamy jednoznacznej odpowiedzi na te i wiele innych pytań, do zadania których to anime zmusza. Sam twórca nigdy nie wyjawił jaki przekaz miało mieć jego dzieło, tak więc każdy musi go zinterpretować na swój sposób. Coś na kształt testu Rorschacha. Ktoś pokazuje Ci czarne plamy na papierze i nie jest ważne to co twórca tych plam chciał na nich przedstawić, tylko to co Ty jesteś w stanie na nich zobaczyć :D

ocenił(a) film na 8
marcino55555

Wiele jest tłumaczeń, a każdy kto obejrzał ma swoje. Jak dla mnie film mocno przesiąknięty symbolizmem chrześcijańskim, a w chrześcijaństwie ryby symbolizowały pierwszych chrześcijan. Oczywiście są też inne symbole, inne pytania, które przeczą mojemu tłumaczeniu. I to właśnie jest magią tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones