PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106408}

Terminal

The Terminal
7,4 254 136
ocen
7,4 10 1 254136
6,6 32
oceny krytyków
Terminal
powrót do forum filmu Terminal

podziwiam gatunki filmów na tym portalu. w którym momencie Terminal możnaby nazwać komedią romantyczną? fakt, że jest kilka wątków zabawnych (abstrahując od faktu, że przez pierwsze 20 minut to jeden z najsmutniejszych filmów, który widziałam), ale w życiu nie wsadziłabym tego filmu w taka kategorię...

ale czego można się spodziewać, skoro Zmierzch jest horrorem, a Leonardo diCaprio w Wilku z Wall Street dostał Globa w kategorii "aktor w komedii lub musicalu"

nie wiem, kto wymyśla zasady, wedle których filmy są przypisywane do gatunków, ale powinien znaleźć sobie nowe hobby

ps. z góry ripostując na stwierdzenie "zmierzch to horror, bo są w nim wampiry" - większość społeczeństwa identyfikuje horrory z filmami, które straszą, a tu ktoś "mądry" wymyśla, że jak jest wampir to horror... moim zdaniem ten ktoś powinien jednak zająć się czymś innym

ocenił(a) film na 8
siossstrzyczka

W pełni popieram. Horror to kino fantastyczne, nieraz SF (np. "Alien"), w której dominuje groza, a więc lek, strach, nieprzyjemny dreszcz emocji. Oczywiście w takich filmach zawsze występują zjawiska nienaturalne czy nadprzyrodzone , ale sam fakt, że bohater jest słitaśnym, pełnym romantyzmu wampirem (duchem/demonem/chodzącym trupem/wilkołakiem - niepotrzebne skreślić :) nie oznacza od razu, że to jest horror. Ten specyficzny gatunek wymaga wywołania u widza poczucia irracjonalnego strachu, grozy, niepokoju lub nawet szoku czy obrzydzenia , więc chociaż głównymi motywami horrorów są zazwyczaj wampiry (oprócz duchów, demonów, wilkołaków , zombie itp), to nie zawsze obecność takiej postaci oznacza, że mamy do czynienia z horrorem. Czyli tak jak w przypadku romantycznego filmu fantastycznego pt. "Zmierzch".

ocenił(a) film na 8
OmniModo

PS: zresztą nie siląc się na jedyną słuszną definicję czy zaszufladkowanie tego gatunku filmowego wystarczy sięgnąć do łacińskiego źródła pochodzenia słowa "horror". Wg słownika wyrazów obcych czytamy: łac. horrendum 'przerażające' i horror 'dreszcz, ciarki, przerażenie' od horrēre 'drżeć; bać się'.
Jak słowo daję , w którym momencie Zmierzch-u można się było bać ... ? Chyba tylko o to czy On się w Niej też zakocha :) :) :)

ocenił(a) film na 9
OmniModo

otóż to, strachu tam wiele nie było, chociaż szok i obrzydzenie by się znalazły, patrząc na edłarda... :)

ocenił(a) film na 8
siossstrzyczka

True..
na szczęście ktoś polecił mi ten film, patrząc na gatunek nigdy bym go nie obejrzał

ocenił(a) film na 8
siossstrzyczka

Też nie rozumiem. Przez wątek z Catherine Zeta-Jones? No dajcie spokój. Przez to i ten portal, jak i gazety całe życie myślałem, że to komedia romantyczna. Do tego jeszcze Spielberga, he he.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones