PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723372}

Terminator: Mroczne przeznaczenie

Terminator: Dark Fate
6,0 31 107
ocen
6,0 10 1 31107
5,0 13
ocen krytyków
Terminator: Mroczne przeznaczenie
powrót do forum filmu Terminator: Mroczne przeznaczenie

Nie wiem dlaczego jest tyle negatywnych emocji wokół tego filmu,po reklamie za wiele sie juz nie spodziewalem od filmu,tym bardziej ze jestem fanem serii i widzialem wszystkie filmy .Ale milo sie zaskoczylem ,film oglada sie bardzo dobrze(z malymi wyjatkami) akcja jest non stop ,gra aktorska na wysokim poziomie ,szczególnie Mackenzie Davis oraz Natalia Reyes. Główny złoczynca tez daje rade jako taka niepochamowana siła.Moim zdaniem o wiele lepszy od Genezis .Faktycznie film jest mroczniejszy albo bardziej mocny od poprzednich kontynuacji.Jedynie co to przyczepil bym sie do niektorych efektow specjalnych,czesc z nich jest naprawde bardzo dobrych ale jest i pare ktore bija po oczach(głównie chodzi mi o fizyke ,poruszanie postaci czy czas,jak ogladaliscie to Wiecie o czym pisze)oraz słabo wyeksponowany głowny watek muzyczny z filmow.Oczywiscie ze film ten to nie arcydzielo i odbiega mocno od 1 i 2 czesci ale niestety tamte czasy juz nie wrócą i trzeba sie z tym pogodzic.Ale dla dobrej rozrywki polecam.

lukaszworsztynowicz

Też tak uważam. Mimo kilka słabości, uważam że jest to godna kontynuacja. Uważam jednak, że legenda Johna Connora powinna trwać dalej. Nie rozumie dlaczego ta zmiana na nowego lidera (czy bardziej liderki) oporu. Gabriel Luna wygląda jak mój sąsiad i ubrany jest jak ja kiedy wybieram się na grzyby. Mimo tych wad film ma mocną akcję, jest mocny i brutalny. Aktorka która gra Grace trzyma poziom. Jest tradycyjna ściganina jakąś ciężarówką (tutaj koparką czy co to było) po autostradzie. No i jeszcze Linda Hamilton. Kto by pomyślał, że ona kiedyś wróci? :) Te ogólne hejtowanie jest nie uzasadnione. Wiadomo że tamte czasy nigdy nie wrócą i trzeba i iść z czasem.

ocenił(a) film na 7
mr915764

Niektórym nigdy nie dogodzisz, a większość fanów Terminatora jest wyjątkowo irytujących, chcą dostać kalkę z T1 i T2 a i wtedy by narzekali, że nie ma nic oryginalnego.

PMRock

Dark Fate to kalka T1 i T2... oraz skopiowanie pomysłów z 3 i 4 oraz genisys.

PMRock

Fani marki po prostu chcieliby dostać solidny czy dobry film, który scenariuszowo trzymałby się kupy, głupoty byłyby ograniczone do akceptowalnego minimum, nie zmieniałby historii z T1 i T2, nie był recyklingiem scen z poprzedników tylko starał się budować i prowadzić historię dalej, ale jak widać to jest ponad siły i umiejętności twórców i właścicieli praw.

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

Niestety takiego filmu pewnie juz nie dostaniemy tez nad tym ubolewam i pozdrawiam fanow!

ocenił(a) film na 7
PanKracjusz

Po wydarzeniach z T2 nie da się nie zmieniać historii. Przecież SkyNet został zniszczony, Cameron strzelił tym w stopę kontynuacją, bo żadna kontynuacja nie będzie do końca logiczna przez to. Nie widziałem jeszcze całego T3 czy tam T6 jak kto woli, obejrzałem pierwsze 40minut na jakimś streamie by zobaczyć jak to w ogóle wygląda pod względem scenariuszowym, aktorskim, efektów specjalnych itd. Jeśli chodzi o scenariusz to tyle co udało mi się zobaczyć wydaje mi się, że jest dobrze, oczywiście jest dość schematyczny, ale jest tam odpowiednie tempo akcji, przez co film się ani nie dłuży, ani nie ma takiej sieczki jak w Genisys. Efekty specjalne które kulały w Genisys i są ogólnie słabym punktem ostatnie wielu produkcji sf czy filmów akcji tutaj są na dobrym poziomie, nie ma dużo cgi, są dobre efekty praktyczne. Tak jak mówiłem, nie widziałem jescze całego filmu, więc nwm jak to jest z tymi głupotami, ale początek jest naprawdę obiecujący. Co do recyklingu scen z poprzedników, w tym punkcie się zgadzam, że można by zrobić coś nowego, ale jak sam Cameron mówił, nic już nie powstanie lepszego od T2, więc wychodzą z tego założenia, raczej nawet się nie starają zrobić czegoś oryginalnego skoro 30 lat temu zrobili arcydzieło. Powiedzmy, że ta część może być (mówię to przed obejrzeniem całego filmu) dobrym zakończeniem tego co działo się w T1 i T2 i zarazem dobrym otwarciem dla nowej sagi która będzie już różniła się od starych filmów i tu może trzeba liczyć na coś świeżego i oryginalnego, chociaż wiesz, 6 filmów o Terminatorach, ciężko będzie znowu przez kilka filmów wymyślać coś nowego, to nie jest jakiś przebogaty temat, to jest dość prosta historia o zabójczej maszynie z przyszłości, ciężko tu będzie o oryginalność, no zobaczymy.

PanKracjusz

ale jak widać to jest ponad siły i umiejętności twórców i właścicieli praw

Chodzi o pieniądze, nie opłaca kręcić się dobrych filmów, przynajmniej takich blockbusterów które mają zarabiać. Lepiej zrobić "pewniaka" dla wszystkich, niż coś konkretnego. Wszystko co ma zarabiać i ma trafić do jak największej grupy odbiorców będzie słabe.
A sam film można najbardziej przyrównać do prometeusza pod względem jakości produkcji.

ocenił(a) film na 1
lukaszworsztynowicz

Niewarto :/

ocenił(a) film na 6
lukaszworsztynowicz

Sceny akcji wzorowe-cala reszta padaka !! Dałem temu filmowi kredyt zaufania i poszedłem do kina,niestety koło T2 to nawet nie stało.Plus za scene kiedy Arnie opowiada o wykładzinach.Genysis miało przynajmniej jakiś scenariusz a tutaj fabularnie to prawie że klon T2 i to klon średnio udany.Tak sie składa że wczoraj w tv obejrzałem ponownie Genysis i dzisiaj byłem w kinie na Dark Fate..wniosek ? Genysis chodziaż średni to jednak lepszy !
6/10 głównie za sceny akcji i efekty specjalne.Terminator 3 nawet zyskał teraz bardziej w moich oczach !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones