Terminator: Ocalenie

Terminator Salvation

2009 1 godz. 55 min.
6,5 144 387
ocen
6,5 10 144387
14 814
chce zobaczyć
4,4 10
ocen krytyków
{"rate":4.4,"count":10}
{"type":"film","id":186343,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Terminator+Salvation-2009-186343/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Terminator: Ocalenie
 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 6

  A tak zupełnie na powaznie to, jest to całkiem niezły film,tyle że mija się z wyobrażeniami większości fanów (w tym z moimi),co do tego,jak powinna wyglądać Przyszłość w ramach Terminatorowego Uniwersum,jak ma przebiegać wojna z maszynami,ze Skynetem. Czekając na premierę "4-rki",ciągle miałem w głowie Cameronowe sceny z przyszłości, zwłaszcza w Jedynce-czyli mroczne,nihilistyczne,do bólu realistyczne. W "Ocaleniu" liczyłem na twórcze rozwinięcie tej wizji,a dostałem przeładowane fajerwerkami widowisko z nadętym Connorem i wyjetą jakby z innego filmu postacią Marcusa Wrighta-hybrydą człowieka i maszyny. Postać na tyle ciekawą i na tyle dobrze zagraną przez Worthingtona,ze ostatecznie kupuje "Ocalenie" za 7 w skali 10,nie tyle jako pełnoprawną część Uniwersum,co za wariację na temat,taki spin-off. Film niezle sie oglada,jest dobrze zrobiony,ma kilka znakomicie zainscenizowanych scen. Po obejrzeniu kiepskiej parodii,jaką był "Genesis" jawi się jako naprawdę niezly film,rodzaj wysoko budżetowego filmu fanowskiego,który może nieco zawodzi,ale przynajmniej nie kpi tak z fanów jak twórcy "5-tki".

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 6

  kinoman77_filmweb dokładnie, genysis to kupa,po Ocaleniu długo wyczekiwałem na kontynuacje po 6 latach szkoda że się zawiodłem 4 miała ręce i nogi,obsada była dobrze dobrana i film miał ciekawą historie, przyszłość wojna z maszynami to na co czekałem od pierwszej części cofanie się w znów tył to zły pomysł przywrócili Arnolda ale co z tego? nie zachwyca niczym w tym filmie..na zakończenie przerobili go do ciekłego plastikonu ..parodia.Salvation bije pod kazdym względem Genysis lepiej niech sobie darują tą trylogie

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 6

  kinoman77_filmweb 6,nie 7,ale nadal nieźle

 • ArchieIl ocenił(a) ten film na: 5

  kinoman77_filmweb problem w tym, że to jest efekciarska kopia jakiegoś filmu, w którym obcy wychodzą spod ziemii i atakują ludzi.

  tam jest ojciec bujający się z dziećmi, a tutaj przybłęda dosysający się przyszywanej "rodzinki" ale suma wyszła jak siki z moczem.

 • Lucas207 ocenił(a) ten film na: 7

  kinoman77_filmweb Jest lekko słabo, jeśli aby docenić czwórkę, trzeba obejrzeć słabą piątkę.

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 6

  Lucas207 Czwórkę zdążyłem docenić przed obejrzeniem piątki. Po jej obejrzeniu,doceniłem Czwórkę jeszcze bardziej...Co generalnie nie zmienia faktu,ze do Jedynki,ani Dwójki dalsze części startu nie mają.

 • Lucas207 ocenił(a) ten film na: 7

  kinoman77_filmweb Tak, za pierwszym razem odnotowałem to. Obejrzałeś wpierw wiele razy 4., a dopiero po obejrzeniu 5. zmieniłeś ocenę 4. A co do dwójki i jedynki - pełna zgoda. Gdzieś po środku siedzi 3. Film który nie był do końca zły, ale nie zachwycił aż tak jak pierwowzory. Może za dużo akcji i brak tamtego klimatu?

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 6

  Lucas207 Dokładnie. Momentami poszli nawet w mocny pastisz,tak,jak w scenie w barze na początku.

 • Logan_123 ocenił(a) ten film na: 7

  kinoman77_filmweb Bo ja wiem... mnie się 4 podobała. To dopiero początek wojny. Ludzkość jest okaleczona atomówkami, ale wciąż istnieją niedobitki starej armii, maszyny są jeszcze słabo opancerzone i można je niszczyć bronią z przełomu XX/XXI w. Trudno oczekiwać by klimat był tak dołujący jak u Camerona gdy "jego" przyszłość była późniejsza o jakieś 10-15 lat (dorosły Kyle). Maszyny miały czas na udoskonalenie metod zabijania, opracowanie nowych broni i pancerzy, wygrywając zepchnęły resztki ludzkości do kanałów, zdążyły się skończyć zapasy żywności w puszkach, nastąpił głód, choroby etc. - przyszłość Camerona.
  Dlatego szkoda, że 4 się nie przyjęła.
  Fani chcieli od razu skoku w makabrę jak u Camerona podczas gdy był to tylko przedsmak. Gdyby 4 się przyjęła, 5 mogłaby być już fenomenalna - osadzona w latach późniejszych makabra jaką znamy z T1 i T2. A tak? Mamy żałosną 5 i zapowiadaną 6, która będzie kalką poprzednich części czyli zwykłą kupę zamiast rozwinięcia Cameronowskiej wizji i mrocznej rozpierduchy. Szkoda :(

 • Sony_West ocenił(a) ten film na: 7

  kinoman77_filmweb Jako fan serii po obejrzeniu "Ocalenia" stwierdziłem, że to dobry film, a po nieudanym "Genisys" uważam go za jedyny z sequeli, godny tytułu jedynki i dwójki. Scenariusz ciekawy, aktorzy - sami moi ulubieńcy (co zapewne wpłyneło na moją ocenę).

  Teraz, kiedy Cameron wypuści "nowego" Terminatora, niejako unieważniając poprzednie sequele, zrobi się bałagan. Fani będą się kłócić: "Mój ulubiony sequel jest ważniejszy, niż twój!", aczkolwiek zapewne wszyscy zgodnie spluną na dźwięk słowa "Genisys" ;)

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 6

  Sony_West Fakt-w tym chyba wszyscy będą zgodni-poniżej poziomu "Genisys" zejść się nie da:) Choć trailery "Dark Fate" nie nastrajają zbyt optymistycznie...

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 6

  kinoman77_filmweb Innymi słowy-oby "Dark Fate" nie okazał się być "Dark Fake" :)

 • kinoman77_filmweb ocenił(a) ten film na: 6

  kinoman77_filmweb I niestety się okazał...

 • Humalien91 ocenił(a) ten film na: 7

  kinoman77_filmweb taaa…. przy DF Terminator 3 to arcydzieło

 • Humalien91 ocenił(a) ten film na: 7

  kinoman77_filmweb ale Ty wiesz że to dopiero początek wojny... że na etapie "ocalenia" ludzie jeszcze mieli wiarę w wygraną. To co widzieliśmy w intrzę do T1 i T2 to dopiero daleka przyszłość... to się stanie w okolicach 2040 roku a film mówi o 2017-18

 • atari799927176virgin ocenił(a) ten film na: 10

  kinoman77_filmweb Filmowi temu daję ocenę tylko 629/1000!