PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=992}

Terminator 2: Dzień sądu

Terminator 2: Judgment Day
7,6 262 670
ocen
7,6 10 1 262670
8,5 26
ocen krytyków
Terminator 2: Dzień sądu
powrót do forum filmu Terminator 2: Dzień sądu

nie wiem czy wiecie ale efekty w tym filmie generowane byly na komputerze Amiga dokladnie model Amiga 3000UX
owczesnym szczycie technologicznym (na rynku PC byl 286/12 mhz)
dla mnie morphing sweitnie zrobiony !!!! jak na 91 r !

witold_Mega_hit_polsatu

Jestem dumny, że urodziłem się w roku 1984 - wtedy m.in. powstał pierwszy Terminator.
Terminator 2 wyszedł 7 lat później i widać postęp w efektach...
Dwie pierwsze części oczywiście 10/10.

W 1984 roku wyszły też:
Koszmar z ulicy Wiązów
Amadeusz
Gremliny ;-)
Karate Kid
2010: Odyseja kosmiczna
Siedem życzeń (serial)

ocenił(a) film na 10
Kacper_1984

Bardzo dobre efekty specjalne. Więkrzość filmów z tego okresu (początek lat 90) chowa się przy Terminatorze. 9/10

ocenił(a) film na 10
pionas666

Dokładnie.. w filmie jest 16 min efektow specyjalnych ...
nie wiem czy wiecie ale pierwszy raz uzyto Amigi do kreowania rzezywistosci w filmie .. juz w 1988 r ... (Willow)

ocenił(a) film na 10
witold_Mega_hit_polsatu

wiele dzisiejszych filmow produkowanych za pomoca najnowszego sprzetu nawet nie dorownuje efektom specjalnym z terminatora 2 :)

ocenił(a) film na 10
damian_filmweb

coz ..mozna tylko rzec ... AMIGA RULES :)

ocenił(a) film na 8
damian_filmweb

Zapraszam do głosowania w rankingu efektów specjalnych http://www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/535942

ocenił(a) film na 8
Kacper_1984

Jak lubisz kino sci-fi i efekty specjalne zapraszam do zagłosowania w moim rankingu http://www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/535942

ocenił(a) film na 10
witold_Mega_hit_polsatu

Ścieeema!!

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http://ww w.imdb.com/title/tt0103064/trivia%3Ftr0758081&rurl=translate.google.pl&twu=1&ann o=2&usg=ALkJrhj5JNfghbB2cBEssWjlmdqNcOfB3Q

Przeskrolujcie w dół aż zobaczycie duże literki

ocenił(a) film na 10
icansee

Modelowanie, animowanie, teksturowanie obiektów było wykonywane na Amigach. Natomiast później na stacjach SGI były robione już wyłącznie renderingi.

ocenił(a) film na 10
kAwkA

źródło? coś nie chce mi się wierzyć że na takich złomach dałoby się cokolwiek zrobić. Do tego służą właśnie stacje graficzne

ocenił(a) film na 10
icansee

Amiga byla tania stacznia graficzna w 1990 r ..mowa tu o A3000d z architektura 32 bitowa ..
na rynku byly 286

kAwkA

Potwierdzam modelowanie na Amidze 3000 (nie mylic z pupularna A500/600) a randering na stacji roboczej.
Amiga 3000 ma sloty Zorro III i obsluguje specyjalne karty graficzne i myzyczne bije na glowe 286/386 !!!!!!!

ocenił(a) film na 10
icansee

Efekty filmowe jak najbardziej byly robione na komputerze Amiga !!!!

ocenił(a) film na 10
icansee

http://www.facebook.com/topic.php?uid=9680929596&topic=7691


As we all know Amiga was the first revolutionary desk top video solution that brought video editing and extraordinary graphic to our homes.
But Amiga video power was to such extend perefect that it was used in countless movies, generating graphics, video and music,
Here is a list of some of the movies, please add more titles if you are aware that Amiga technology was used:
- Star Trek VI, Lightwave generated graphics by Joe Conti and USS Enterprise and USS Excelsior modeled by Allen Hastings.
- Terminator II, Amiga generated liquid morphs.
- The Abyss, Turbo Silver 3 used to model water tentacles and aliens.
- The Gods Must Be Crazy II, Amiga 2000 used to display graphics in the opening.
- Three Men and A Baby, Amiga character generation and titling by Rick Probst.
- Total Recall, Digital Creations SuperGen used for graphics.
- Robocop, Amiga generated special effects.
- Robocop 2, Amiga generated special effects.
- Death Train, starring Pierce Brosnan, SCALA used to display secret Russian information.
- Freejack", Lightwave generated animation of main character's race car. Video Toaster generated time-warp displays.
- Honey, I Blew Up the Baby, Effects
- Jurassic Park, pre-visualization by Amblin Imaging.
- More than Human, Walt Disney Studios, Amiga generated graphics of androids.
- Motel Blue 19, Cinemorph used for morphing sequences.


T2 morphs were done with AMIGA, at least that is what I learned back in the 90s and again I am finding web sites confirming that indeed the liquid morphs in T2 were really done with AMIGA. I have even seen AMIGA computer running test animations done for the same effect.

facet28

dodam jeszcze teledysk Jacksona ..tez na Amidze robiony

This technique appeared notably in 1991 in the Michael Jackson music video Black Or White and in the movie Terminator 2: Judgment Day. The first application for personal computers to offer morphing was ImageMaster for the Amiga (which was later renamed WinImages when it was ported to Windows) in 1992. Other programs became widely available within a year, and for a time the effect became common to the point of cliché.

http://www.wordiq.com/definition/Morphing

ocenił(a) film na 10
facet28

ale macie fajne żródła : własne zdanie plus posty z facebooka mhm

ocenił(a) film na 8
icansee

źródeł jest cała masa. Poszukaj, o ile potrafisz.

witold_Mega_hit_polsatu

tu jest ta amiga do kupienia na allegro :))))

http://allegro.pl/show_item.php?item=1359279320

ocenił(a) film na 9
witold_Mega_hit_polsatu

Kiedyś też byłem amigowcem z klapkami na oczach. Wystarczy się wczytać w różne źródła i okaże się, że udział Amigi był marginalny albo zerowy, jeśli chodzi o tworzenie efektów specjalnych w większości tych filmów.

Pinto

Amiga po prostu o 3 klasy wyzej niz PC z win3.1 :)

ocenił(a) film na 9
Amiga1240

Nie wiem co ten post ma do tematu, więc uściślę: cyfrowe efekty w tym filmie były robione w programie Power Animator na stacjach SGI.

witold_Mega_hit_polsatu

Komputer Amiga zaczynający się od 3000 był zdecydowanie nie do gier tylko właśnie do użytkowych rzeczy jak np animacja komputerowa.

ramzes1981

Fakt ze wyszedł dla niej osobny unix w 92 mówi coś za siebie... Fakt ze systemy AmigaOS 4.1 w dalszym ciagu ja wspierają w 2015 ..mówi ze to komputer ponad czasowy
Czy ktoś ma swojegompierwzzegom PC 386 i go używa ...ja swój C64 nadal użytkuje

Amiga1240

No jak ktoś wychował się na C-64 a potem Amidze to nie powinien się pozbywać tego bo potem będzie tego żałował.

Amiga1240

Zaraz, ja o czym innym piszę. No tak Amiga 3000 to było coś i jak piszesz dużo lepsze od PC 386.

ramzes1981

http://hyperion-entertainment.biz/index.php/news

Windows 10 wspiera 386 :) ?

Amiga1240

No właśnie ciekawe, muszę się wczytać w to.

ocenił(a) film na 10
witold_Mega_hit_polsatu

Efekty do dziś robią zajebiste wrażenie!!!!!

użytkownik usunięty
witold_Mega_hit_polsatu

UX Unix i wszystko jasne.
Może ktoś wie jakim programem posługiwał sie twórca ów efektów?

ocenił(a) film na 5

„Owych” efektów. „Ów” jest dla liczby pojedynczej. :)

ocenił(a) film na 9
witold_Mega_hit_polsatu

Pamiętam, jakie ważenie robiły te efekty w 91 r.
W programach informacyjnych były o tym wiadomości, pokazywano "płynny metal".
A jak pojawiły się zwiastuny w TV, to ludziom szczęki opadały. ;)
Aż nadszedł Park Jurajski z Dinozaurami, które trochę "zdeptały" sławę T2.
Ja go niestety pierwszy raz widziałem na pirackim video, była taka jakość [ kinowa kamerówka w jednolicie niebieskim kolorze :( ], że od razu kupiłem książkę (przerobiony scenariusz).
Musiałem to przeczytać, by w ogóle zrozumieć o co w filmie chodziło.
Dopiero później "normalnie" widziałem, i oczywiście efekty jak i fabuła były znakomite :)

witold_Mega_hit_polsatu

Już dawno okazało się, że są to plotki. Na Amidze nie postawiono w tym filmie ani jednego piksela. Efekty robiono na stacjach Silocon Graphics, a jedym z narzędzi był Power Animator.

ocenił(a) film na 8
witold_Mega_hit_polsatu

ten film powstał w 91r a wygląda jakby był z 2003r tak samo trzecia czesci terminatora wyprzedza o kilka lat swoją epoke pod względem wizualnym w pózniejszych filmach juz nie widac takiego skoku technologicznego

ocenił(a) film na 9
marcinpastuszynski

Wreszcie ktoś przytomny napisał coś sensownego nt tego fikmu. Bo tutaj jakieś szczeniaki tyko warczą na siebie, a nie ma tu meritum.

witold_Mega_hit_polsatu

Jakie 286??? Od dwóch lat ('89) na rynku były już 486DX, ponadto na tych Amigach robili tam jakieś pomniejsze rzeczy, główny ciężar spoczął na stacjach SGI.

ocenił(a) film na 10
witold_Mega_hit_polsatu

Miało się za pięknych czasów młodzieńczych  Amige 500 plus, teraz kto by pomyślał ze amiga zniknie a 500 plus zostanie... :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones