PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=992}

Terminator 2: Dzień sądu

Terminator 2: Judgment Day
7,6 263 068
ocen
7,6 10 1 263068
8,5 27
ocen krytyków
Terminator 2: Dzień sądu
powrót do forum filmu Terminator 2: Dzień sądu

na forum z pewnością są wyjadacze którzy o tym wspaniałym,genialnym filmie wiedzą wszystko (no może prawie).Dzisiaj odświeżyłem sobie tę część i nasunęło mi się w zwiążku z tym kilka pytań,nie że się czepiam,po prostu chciałbym wiedzieć.

1.czy policjant pod mostem został zabity przez T-1000?.

2.czy T-1000 wziął ubranie owego policjanta?,jeśli tak to po co?

3.dlaczego T-1000 nie skopiował owego policjanta i z jego wyglądem nie ścigał Johna?

4.skąd Terminator miał naboje do strzelby?

5.ile mógł ważyć Terminator?

6.jak T-1000 mógł skopiować strażnika w szpitalu psychiatrycznym (tego któremu wbił "palec" w oko).przecież widział go od tylu.

pzdr.

ocenił(a) film na 10
bobek90

Pytanie 1 , 2 trudno powiedzieć , ale tak jak mówił t-800 obiekt który się kopiuje z reguły się unicestwia :) czyli domyślać się można co z niego zostało a naboje to tylko film akcji s-fi , realizm ma być taki aby jakiś prowizorycznie był i tyle :)
4 , 3 , domysły i spekulacje a 5 to już w ogóle nie da się określić
6.dotknął go bo T-1000 się wtopił ( albo zamaskował ) w podłogę strażnik sie po tej zamaskowanej podłodze przeszedł i go dotknął I skopiował strażnika ot co :)

ocenił(a) film na 10
bobek90

"1.czy policjant pod mostem został zabity przez T-1000?."

Najprawdopodobniej tak.

"2.czy T-1000 wziął ubranie owego policjanta?,jeśli tak to po co?"

Nie musiał brać jego ubrania. T-1000 mógł imitować to ubranie na sobie.

"3.dlaczego T-1000 nie skopiował owego policjanta i z jego wyglądem nie ścigał Johna?"

Bo aktor, Robert Patrick, nie miałby nic do roboty.
Być może, ale to tylko moje gdybanie, T-1000 nie potrafił zachować innego wyglądu niż własny na stałe.

"4.skąd Terminator miał naboje do strzelby?"

Scenarzysta mu je podrzucał... nie wiem, może obrabował sklep z bronią, ale nie pokazali tego na filmie.

"5.ile mógł ważyć Terminator?"

Który terminator?
Oba pewnie sporo ważą, zapewne kilkaset kg. Po scenach walk wręcz można wywnioskować, że T-800 waży więcej niż T-1000 (trochę nim pomiatał).

"6.jak T-1000 mógł skopiować strażnika w szpitalu psychiatrycznym (tego któremu wbił "palec" w oko).przecież widział go od tylu."

Tak jak napisał "Michalkuc1993", T-1000 zamaskował się na podłodze po której przeszedł strażnik. Tak więc był kontakt fizyczny i T-1000 mógł przybrać postać tego strażnika.

Dentarg

Odnośnie 5 nie sprecyzowałem że chodziło o T-800,pytam dlatego że ani razu nie odniosłem wrażenia iż T-800 waży więcej od przeciętnego człowieka,choćby scena w której T-800 wsiada na motocykl a ten ledwo się ugina.

6.sądziłem że aby T-1000 mógł kogoś skopiować,najpierw musiał go zobaczyć,nie wiedziałem że mógł to zrobić po kontakcie fizycznym z...podeszwą buta.

reszta odp w zasadzie mnie zadowala,dzięki.

ocenił(a) film na 10
bobek90

"Odnośnie 5 nie sprecyzowałem że chodziło o T-800,pytam dlatego że ani razu nie odniosłem wrażenia iż T-800 waży więcej od przeciętnego człowieka,choćby scena w której T-800 wsiada na motocykl a ten ledwo się ugina."

Z kolei podczas walk widać, że waży więcej od człowieka. Rozwala ściany (pierwsza walka z T-1000 w wąskim korytarzu), ugina metalowe barierki swoim ciężarem (dwie ostatnie walki z T-1000).

"6.sądziłem że aby T-1000 mógł kogoś skopiować,najpierw musiał go zobaczyć,nie wiedziałem że mógł to zrobić po kontakcie fizycznym z...podeszwą buta."

Nie pamiętam jak to powiedział T-800 słowo w słowo, ale w scenie gdy tłumaczył Johnowi czym jest T-1000 (scena tuż po dzwonieniu do zastępczych rodziców Johna) powiedział mniej więcej, że "T-1000 może imitować wszystko z czym miał fizyczny kontakt". Tak to przynajmniej zapamiętałem :)
Swoją drogą mógł też "widzieć" tego strażnika będąc zamaskowanym na podłodze. T-1000 raczej nie potrzebuje oczu do pobierania szczegółowych informacji o otoczeniu. Wiedział w którą stronę zmierzać za każdym razem gdy jego fizyczna powłoka traciła "oczy", głowę, a nawet po tym gdy rozwalono go na kawałki (scena z "Hasta la vista, baby") wiedział w którą stronę uciekł John.

ocenił(a) film na 10
bobek90

To tylko film i to do tego sc-fi. Cała historia jest bajeczką, więc zastanawianie się czy istnieje jakaś część historii, której w filmie nie pokazali, jest pozbawione sensu. Jak to mówią w kinie wszystko możliwe, nawet kopiowanie ludzi patrząc od tyłu hehehehe.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones