PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10043529}
5,1 273
oceny
5,1 10 1 273
The ABCs of Book Banning
powrót do forum filmu The ABCs of Book Banning

Temat trafny, przychylam się do stanowiska, że nie powinno być cenzury jakichkolwiek książek, za wyjątkiem tych nawołujących do nienawiści i agresji na różnych tłach. Ale! W filmie zobaczyłem drugi obraz, porażający. Zauważyłem dzieci, które zaczynają uczestniczyć w debacie już nie o cenzurze, ale o równości, społeczności LGBTQ (dosłownie wybrzmiewa). To porażający obraz jak rodzice w USA, teraz zapewne już nie tylko zresztą za oceanem, uczą swoich potomków nie tolerancji i szanowania drugiego człowieka po prostu, tylko za to, że jest gejem, lesbijką lub ciemnoskórym. Żadne dziecko nie powinno być żołnierzem jakiejkolwiek idei, a film pokazuje, że tamte dzieci już nimi są - strach pomyśleć jak będą budować społeczeństwo za 10 lat, z nastawieniem quasi rewolucyjnym. Nie zrozumcie mnie źle. Nie mam nic przeciwko osobom innej orientacji, a tym bardziej innego koloru skóry. Mam jednak duże opory przed akceptowaniem narracji konfliktu. Wpajania młodym od początku, że coś jest nie tak i teraz trzeba stanąć po jakiejś stronie barykady. To nie jest wolność wyboru.

ocenił(a) film na 6
_Tristan_

"Nie mam nic przeciwko osobom innej orientacji, a tym bardziej innego koloru skóry" - tabuizując dyskurs o dyskryminacji jednak trochę masz. Mówisz też o wolności wyboru, ale chcesz nauczać innych jak mają wychowywać dzieci, bo nie mogą tak, jak chcą. Same dzieci prawdopodobnie nie rozumiały do końca o czym tu gadały, ale nikt ich nie trzymał na muszce, tak samo jak tych chodzących od małego do kościoła, bo ich rodzice tak sobie ich kulturowe dorastanie wymyślili. Nie ma czegoś takiego w kulturze jak próżnia, jak obiektywna moralność- dzieci chłoną wzorce jak gąbki, a przymusowy brak wzorców (wybiórczo wskazanych) byłby tylko kolejnym, cenzurującym wzorcem. Status quo nigdy nie jest neutralny, a zawsze służy sile dominującej dyskursy i prawo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones