PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1209}
7,6 36 639
ocen
7,6 10 1 36639
6,9 13
ocen krytyków
The Doors
powrót do forum filmu The Doors

Perfekcyjnie zrealizowany,hipnotyczny,wciągający muzyczno-wizualny Joint. Życiowe wcielenie Kilmera,apogeum technicznych możliwości Richardsona-zdjęcia w tym filmie to potęga. Być może nieco uproszczona to biografia,ale Stone wyraźnie dał sygnał,w jakiej konwencji chce opowiedzieć te historię. Swoją drogą-sceny masowe w tym filmie to majstersztyk. Świetne kino,doskonała muzyka.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Zgadzam się z każdym słowem. Na początku miałam trochę "żal" do Stone'a, że przedstawił Jima w zasadzie tylko w świetle "pijak, ćpun i zboczeniec", jednak potem mi "przeszło" ;) Był on bardzo tragiczną postacią o nieco bardziej zlożonej osobowości, niż ta, ukazana w filmie, ALE... Rola Vala Kilmera - mistrzostwo, też świetnie się spisali Kyle Maclahlan, Meg Ryan i własnie Robert Richardson za kamerą.

kinoman77_filmweb

Dla mnie jako fanki Jima (duzo o nim czytałam i oglądałam dokumentów) film jest daleki od prawdy o Jimie ale ogląda się go dobrze. Smutne jest, że dopiero po tym filmie dotarło do mnie, że kariera tego utalentowanego człowieka trwała tylko 6 lat a tak naprawdę góra 3 bo reszta to już równia pochyła. IQ ok 160, talent, charyzma, wiedza erudycja i to wszystko tak szybko sie skończyło. Nie wiadomo jak naprawdę umarł, ale nawet jeśli nie przedawkował heroiny (to chyba teraz najpopularniejsza wersja) to i tak by zmarł niedługo po tym z wycieńczenia. Od lat był wrakiem człowieka fizycznie. Dwudziestokilkulatek plujący krwią, mający problemy z oddychaniem? Jezu. To rozległe problemy naczyniowo oddechowe. Nie wiem, czy w tym momencie nawet gdyby wszystko rzucił pożyłby dłużej. Swoją drogą musiał mieć słaby organizm. Szybko się uzależnił i bardzo szybko, w ciągu 6 lat zmarł. Szkoda, wielka szkoda...

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

Też szczególnie mnie uderzyło, jak dobrze te sceny na koncertach wyglądają, to ile tam jest ludzi i jak ich dobrze zgrano, to robi wrażenie, zwłaszcza że nic komputerów nie użyto, wtedy jeszcze związki statystów tak prężnie nie działały, to można było korzystać z ludzi bez zapewniania im trzech posiłków dziennie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones