PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646706}

Pojednanie

The Forgiven
6,5 1 704
oceny
6,5 10 1 1704
Pojednanie
powrót do forum filmu Pojednanie

Dla samego Erica warto zapoznać się z tą produkcją. Historia o więźniu i arcybiskupie, ale z uniwersalnymi wartościami, których w obecnych czasach coraz mniej. Niektórzy mogą się oburzać, bo Biali- źli, Murzyni - dobrzy, ale tak do końca nie jest, tym bardziej, że akcja dzieje się w latach 90. w RPA. Szkoda tylko, że podczas rozmów biskupa z więźniem nie pociągnięto bardziej tematu o tym, kto zbudował ten kraj, bo wiadomo, że ewidentnie stworzyli go biali osadnicy, choć niestety na krwi i wyzysku tubylczej ludności. Siali wiatr i zebrali burzę - teraz to Biali są ofiarami tamtejszej polityki i ludności...
Wracając do filmu jest to dobry dramat. Rewelacyjny Bana, tylko dobry Whitaker, świetni aktorzy drugoplanowi. Emocjonująca końcówka. Polecam. 7,5/10

ocenił(a) film na 3
drenz

no i dla równowagi zabrakło "przypadkiem" zbrodni w drugą stronę , za to mamy ckliwą sytuację w której matka ofiary okazuje wielkoduszność białemu oprawcy

ocenił(a) film na 6
MocnyVito

Ja nie rozumiem tego pojednania. Sprawca przyznał się do obecności, bo było nagranie. Ryczy i jęczy, jak każdy kto nie chce ujawnienia brzydkiej prawdy, a nie z żalu że zrobił coś złego, a matka ofiary mu przebacza. Dla mnie to tak jakby napluła na grób córki. Nie neguję samego wybaczenia tylko uważam, że Hansie wcale nie żałuje. Tak samo Blomfeld nagle się przemienia - pomaga więźniowi i biskupowi oraz dobrowolnie wydaje sie na śmierć własnym kumplom od mordu. I to dlatego, że biskup dał mu zdjęcie przyjaciółki z dzieciństwa. Wydaje mi się , że w tych momentach film jest nierealistyczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones