PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720649}
4,3 9 008
ocen
4,3 10 1 9008
2,6 5
ocen krytyków
The Grudge: Klątwa
powrót do forum filmu The Grudge: Klątwa

Ten horror nie ma nawet fabuły, ba, nawet jej szkieletu. Całość składa się z samych niepotrzebnych scen, kilku totalnie nieangażujących wątków, które splatają się ze sobą w koszmarnie nieudolny sposób, spośród całej obsady w miarę dobrze oglądało się tylko trójkę aktorów, ale nawet oni nie ratują tej pozbawionej suspensu i tego, po co przyszliśmy- Kayako- opowiastki. Jedna wielka wylęgarnia jumpscare'ów, które pojawiają się co trzy minuty, a w okolicach trzeciego aktu mamy sielankę: siu! siu! Tam to między jumpami są dosłownie sekundy. To wszystko już było, całość jest wtórna, pretekstowa i potwornie nudna. Żeby te plastikowe, blade roszpunki z czarnymi włosami chociaż mnie budziły, ale nie. Kiedy oglądałem pierwszy raz, również nie byłem zachwycony, ale ciut lepiej ten film zapamiętałem. Mocne jeden (może ta ocena się kiedyś zmieni, ale wątpię), bo połowicznie udało się aktorstwo i połowicznie poziom techniczny, a i on nie powala. Japońska "Klątwa" była ciekawa, interesująca, może czasem naiwna, ale potrafiła chwilami postraszyć widza. Na tej raz się uśmiechnąłem ("a kuku!")... i w zasadzie tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones