PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795978}
5,5 4 471
ocen
5,5 10 1 4471
The Quake. Trzęsienie ziemi
powrót do forum filmu The Quake. Trzęsienie ziemi

Świeżo po seansie

ocenił(a) film na 7

Jak na film o takim tytule spodziewałem się większej ilości efektów specjalnych. Ale rozumiem że zamysłem twórców było bardziej skupienie się na postawach i emocjach bohaterów niż na epatowaniu efektami w Hollywoodzkim stylu. Bardzo podobały mi się zdjęcia, praca kamery. Ścieżka dźwiękowa też jak najbardziej w porzadku. Rzeczywiście są nawiązania do poprzedniej czesci, ale jakoś można się połapać. Jedynie można się przyczepić do luznego potraktowania niektórych praw fizyki, ale wtedy film byłby mniej dramatyczny. Film oglądałem w oryginalnej wersji językowej. Ogólnie mogę polecić. Na pewno nie jest nudno, fabuła jest wciągająca, mimo że już wiele takich historii w kinie widziałem.

pyciam1

Wlasnie na mnie dziala chyba najbardziej taka kameralnosc, jesli mozna uzyc tego slowa przy takiej produkcji. Zeby owszem pokazac efekty itd, ale tez skupic sie na jednostce, emocjach wlasnie, jakos bardziej to dziala... Oby nigdy nie musiec byc w takiej sytuacji.

pyciam1

Myślę, że dużą krzywdę robi mu łatka filmu "katastroficznego". Jak dla mnie o wiele lepiej wypada jako dramat psychologiczny. Chociaż trzeba przyznać, że mimo iż samo trzęsienie trwało krótko, to jednak zostało "zrobione" dobrze.

pyciam1

Świetny film, duże zaskoczenie! Efekty amerykańskie, a aktorstwo europejskie, czyli jak dla mnie najlepsze połączenie :)

pyciam1

Genialnie rozegrali kwestię finansową tego filmu. Dali krótkie, ale bardzo efektowne trzęsienie, a resztę wypełnili dobrym, psychologicznym kinem. Szkoda, że w Polsce nie potrafią tego tak przemyśleć.

ocenił(a) film na 9
pyciam1

Kocham to bardziej niż Quake'a III Arenę. A to już bardzo duży komplement.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones