PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795978}
5,5 4 465
ocen
5,5 10 1 4465
The Quake. Trzęsienie ziemi
powrót do forum filmu The Quake. Trzęsienie ziemi

Nie jestem ogólnie fanką filmów katastroficznych, ale mam wrażenie, że norwedzy nie do końca poradzili sobie z efektami specjalnymi. Były one dla mnie zbyt mało realistyczne, dużo sytuacji kiedy bohater powinien zginąć, spaść, zsunąć się, ale dosłownie w ostatniej chwili tego unikali. Było tego tak dużo, że w końcu zaczęło mnie to nudzić. Film oglądałam w kinie, więc dźwięki, huki siłą rzeczy robiły na mnie duże wrażenie, ale jakoś mnie to wszystko nie przekonywało. Przy wychodzeniu z sali wiele osób zastanawiało się jak bohaterowie, którzy pzeżyli, wydostali się w dół z 34 piętra wieżowca.
Plusem filmu była dla mnie gra aktorów. Podobała mi się postać dziewczynki, miała przerażające spojrzenie.
Ciekawy był również sam temat filmu.

ocenił(a) film na 6
kasiafra

A moim zdaniem efekty były w stosunku do budżetu więcej niż zadawalające. To nie jest hollywodzka superprodukcja, tylko film za 52 miliony koron. Ok, to dużo, jak na norweskie kino, ale bardzo mało, jeśli za punkt odniesienia przyjmujesz amerykańskie blockbustery.
Co dla mnie było najbardziej intrygujące, to fakt, że wreszcie oglądałam znajome, bliskie sobie miejsca, a nie te same amerykańskie lokacje-symbole, które kataklizmy niszczą w co drugim filmie.

kasiafra

Można jakiś link do tego filmu ?

Wojtek_Jerzy

FILM wczorak wszedł do kina - wejdż na storne kina i kup bilet za 12 zł.
Dobra rozrywka, powiało grozą i fabuła niezła naprawdę

ocenił(a) film na 8
kasiafra

Mnie jednak urzekło przestawienie tematu na modłę skandynawską - dostajemy tu zupełnie inną jakoś kina, w abstrakcji do kina amerykańskiego, które jest pompatyczne, rozdmuchane..

ocenił(a) film na 6
Betty_Lou

Dokładnie. Ten film to dowód na to, że kino katastroficzne nie musi kojarzyć się wyłącznie z wysokobudżetowymi amerykańskimi produkcjami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones