PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34565}
6,9 221 588
ocen
6,9 10 1 221588
6,5 11
ocen krytyków
The Ring
powrót do forum filmu The Ring

Moim zdanie film powinien być od 12. Ponieważ :
1. Mało przemocy oprócz tych trupów i śmierci w wannie
2. Straszne nie było
3. Mało wulgaryzmów, prawie w ogóle
Ja mam 13 lat, a filmu ani trochę sie nie bałem. Moja ocena to 10/10. Mimo że jeszcze dzieciak ze mnie i tak oglądam horrory. "The Ring" to całkiem inny gatunek filmu. Ten super film jest jak pamiętnik. śmierć za seven days :-) o matko co to będzie ! Będzie, ale to dużo. Super film i tyle. Ale wolałbym jeszcze odrębną część o historii Samary. Taki mroczny thriller by był. Co o tym myślicie?

ocenił(a) film na 4
david12_12

Dlaczego filmy erotyczne są od 18 lat?
Moim zdaniem powinno być od 12. ponieważ:
1. Mało golizny i seksu oprócz tych kobiet i scen łóżkowych.
2. Takie podniecające to nie było.
3. Mało wulgaryzmów, prawie w ogóle.

Twój post był na takiej zasadzie. Logiczne, że jeśli jest chociaż jedna nieetyczna scena to kategoria wiekowa idzie w górę.

ocenił(a) film na 7
CupOfCoffee

no właśnie. tam żadnej "nieetycznej" sceny nie ma. wskaż mi chodź jedną ci ci pogratuluję :-)

ocenił(a) film na 7
david12_12

acha co sądzisz o filmie "historia Samary" jak wspomniałem powyżej ?

ocenił(a) film na 7
david12_12

hmmm... "The ring"... ten film jest dla dzieci moim zdaniem

CupOfCoffee

TomTishler to było naprawdę dobre:-)

ocenił(a) film na 7
Sheba

Sheba a ty idź do reklamy pokarmu dla kotków :-) ha ha !

david12_12

Przepraszam, ale nie jestem pewna czy Ty to napisałeś do mnie...
Jeżeli tak to ciekawa to jest ta Twoja dygresja. Daruj sobie, proszę... Spójrz na to co napisałeś - myślenie nie jest Twoją najmocniejszą stroną, jak sądzę.
Jestem wręcz pewna, iż nie pojąłeś co TomTishler chciał Ci 'przekazać'.

Pozdrawiam inteligencie :-)

Ps. Ten temat to debilizm w czystej postaci, bez żadnych domieszek, sama esencja... Ale można się chociaż pośmiać;-)

ocenił(a) film na 4
Sheba

Dzięki :)

<za krótki><znowu za krótki>

david12_12

Moja siostra ma 16 i piekielnie się bała, a ja nie miałam odwagi oglądać. Każda nawet mała scena może być przerażająca dla małych dzieci, a poza tym to tylko ty twierdzisz, ze film jest mało straszny xD

ocenił(a) film na 7
P_Halliwell

oj Phobe jak cie widze tylko raz w tygodniuu o 12:45 na polsacie to mi sie rzygać chce :-)

użytkownik usunięty
david12_12

Eee.... ograniczenia wiekowe to w ogóle jest umowna sprawa. Na tym samym filmie może bać się 15-latek, a 12-latek nie albo na odwrót, to wszystko zależy od indywidualnego charakteru, psychiki, nerwów, każdy reaguje inaczej. Można mieć 20 lat i bać się na filmie z którego 10-latek się śmieje albo przysypia, każdy film odbiera inaczej jak wszystko...

ocenił(a) film na 4

Popieram poprzednika =). Znam osoby, które w wieku 10 lat widziały ten film i ani trochę się nie bały (oglądali jak zwykły dramat xD), a znam szóstkoklasitę, który w połowie musiał go wyłączyć, bo ssstrasznie się bał -,-... Dla mnie to kiepski film, ale sądzę, że granica wiekowa jest słuszna ^^.

użytkownik usunięty
Severine

To jest film dla dzieci twoim zdaniem?! Noż głupszej wypowiedzi chyba nie czytałam...Ty pewnie z połowy horrorów które oceniłeś nie obejrzałeś. Za to widzę że bardzo lubisz filmy grozy typu Scooby Doo. Yyyyyy...Aż kurde mi cię szkoda...


Kiedyś przy okazji oglądałam z czterolatkiem film Charlie i Fabryka Czekolady, przy scenach z "umpalumpasami" zamykał oczy i biegł do mamy.
I nie wyobrażam sobie jego zachowania przy horrorze takim jak ten.


TomTishler: ;D

Niektórzy z was chyba powarjowali, albo to jest jedyny "horror" jaki widzieli. Przecież to wogóle nie jest straszne, a do tych co się boją "ringu" to niech lepiej nie odlądają żadnych horrorów (bo mogą dostać zawału). Moim zdaniem ring jest świetny jako pierwszy z oglądanych horrorów w życiu ponieważ nie jest straszny (no może dla dzieci w wieku przedszkolnym)

ocenił(a) film na 8
karolina1100

Sam zwariowałeś, jak i dziecko, które napisało ten temat..., po ile wy macie lat??? Jak w horrorze nie ma krwawych scen, nie ma truposzczaków i masakry, wrzasków i zabijania to film nie jest straszny??? Ten film działa bardziej na psychikę..., jak ktoś ogląda go w odpowiedniej atmosferze i go rozumie to czuję się "nieswojo", Horrory nie są po to, by "zesrać się w gacie" podczas seansu..., to rozumowanie dziecka z podstawówki czy z gimnazjum...;/

ocenił(a) film na 7
hary_5

nikt tu nie mówi "o zesraniu się w gacie" ale horror powinien być staszny sam rozumiesz, niektóre horrory są do przemyślenia i zachęcają przez to do ponownego oglądnięcia np. Silent hill itp.Wiek widzów ring'u został określony na podstawie jakiś scen, słownictwa (tam często przeklinają, a także występuje średia przemoc, która w grach komputerowych byłaby od 12 lub od 13, ale nie porównuje). ja właśnie nie oglądałem go w odpowiedniej atmosferze i przez to sie nie bałem, ale straszniejsze filmy widziałem po siemku, wszystkie "klątwy", "silent hil"
ring 2 i jeszcze mógłbym wymieniać koszmary z ulicy... , piątki 13, krzyki, oko, masakry piłą, zejście, oszukać przeznaczenie 1, 2 ,3 i 4 jak będzie:-),.................................................
TEMAT ZAMKNIĘTY

ocenił(a) film na 7
david12_12

Ta kwestia może i jest zamknięta, ale to że nie docenia się horroru jako gatunku nie. Oglądany przez nie własciwe osoby traci na jakości... ale cóż.
Poza tym aż żal odpowiadać na tego typu zaczepki

ocenił(a) film na 8

ograniczenie wiekowe to powinno być na pisanie komentarzy na filmwebie
>_>

ocenił(a) film na 7
david12_12

THE RING. Jak go pierwszy raz oglądałam, to miałam 9 lat. Śnił mi sie po nocy potem. Ten film zapada w pamięci na dłużej. Może ty się nie bałeś, ale ja już mam 12 lat i teraz uwielbiam oglądać horrory i niektóre moje koleżanki z 6 klasy boją się...mnie. Z tego powodu. Więc widzisz, niektórych "The ring" wcale nie rusza, a niektórzy boją się nawet osoby, która go oglądała... Nie wszyscy mają tak mocne nerwy.
Dziękuję:)

użytkownik usunięty
The_Slayer

A ja nie cierpię horrorów! Bleh...!
Mam do tej pory obrzydzenie do horrorów, i pewnie nie minie mi "zaraz".
Oglądałam Teksańską Masakrę Piłą Mechaniczną jak miałam jakieś 7lat. Rzygać mi się chciało jak widziałam jak jakiś człowiek dosłownie się "urwał"... Tzn jego ręce do łokci zostały przyczepione do sufitu ale ciało od łokci w dół spadło...
Bleeeeee! x(

ocenił(a) film na 7
david12_12

Nie cierpisz horrorów, bo oglądałaś jakieś "Rzygadło", ja takich też nie nawidzę, obejrzyj klątwę i the ring, to są super horrory!

użytkownik usunięty
The_Slayer

Noo, nie wiem... :D
Ja się nie lubię bać! Okropnie nie lubię... :P

ocenił(a) film na 7
david12_12

A ja wczoraj oglądałam "Odwieczny wróg". Troche poodcinanych głów było, ale generalnie super filmik (Lubię Rose McGowan). A co do bania się, to mi to odpowiada, jak siedzę cały film z poduszką przy oczach... Tylko muszę trochę wyluzować, jak mama na mnie patrzy. Taak, horrory są super.

The_Slayer

Gdybym zobaczył Ringa w wieku 12 lat to chyba by mnie musieli zamknąć w zakładzie xD

ocenił(a) film na 7
david12_12

To ile masz lat teraz??? Ja się zaczęłam interesować w wieku 9 lat.

The_Slayer

Jeśli to ma znaczenie to mam 21, a ringa oglądałem jak miałem powiedzmy hmmm 17, czy 18. I bałem się jak chuj serio xD

Ten klimat wgniata w ziemię. To wszystko było takie creepy, że nie mogę. Np te fotki młodzieży, która zginęła - na zdjęciach mieli gęby jakby wykrzywione przez soczewkę, albo pokój samary OMG :D, albo to drzewo na tle ciemnych lecących chmur. Scenografia taka brudna, mroczna, tajemnicza. Ten motyw, ze zdjęciami (ale to chyba w 2 było dopiero), że niby nic pusty pokój a zrobisz fotke i się okazuje, że jednak coś tam jest :D Brrr to wszystko robi sieczkę z mózgu :P

Celestial_4

Teraz już wszystkiego nie pamiętam, wiadomo trochę to było dawno. To jest właśnie dobry film - nie ma jakiś flaków, pożywki dla jakiś psychopatów. Przez ten film byłem wprowadzony w nastrój niepokoju, nie bałem się właściwie samych duchów, tylko byłem zdenerwowany, obracałem sięza siebie xD. Na pewno duży w tym udział miała też muzyka i dzwięk ech. Do dziś czasem jak se na youtube włączę ten film z kasety to mi się robi nieswojo :P

ocenił(a) film na 7
david12_12

heh;)
myślę, że to zależy od każdego z nas... jeżeli będę wmawiała sobie, że z telewizora wyjdzie Samara i mnie wciągnie do środka, to jasne, że będę się bała. A jeżeli będę to wszystko postrzegać jako bzdury, to łatwiej przełamię swój lęk. Ja na początku bardzo się bałam, ale teraz już mi przeszło, dzięki takiemu myśleniu.

ocenił(a) film na 7
The_Slayer

no jasne! przecież np na planie filmowym jest wpadka za wpadką, mnóstwo śmiechu, miła atmosfera pełno fajnych ludzi itd...

Boisz się strasznej sceny? Kręcono ją chyba z tysiąc razy bo nie wychodziła, bo aktor zapomniał tekstu, bo mu się makijaż rozpłynął...

ocenił(a) film na 10
david12_12

Podczas oglądania ringu odczułem świetny klimat,w niektórych momentach nawet sie przestraszyłem.Uważam że ten film jako horror spełnia swoje zadanie w 100%!!!!polecam go gorąco :D

david12_12

Czy to naprawdę jest ważne,od ilu lat jest film?
Jak chcesz przemoc,zawsze możesz obejrzeć niesmacznie psychopatyczną ,,Piłę''i jej kolejne części.To nie jest film który ma polegać na przemocy i wulgaryzmach,tylko bardziej złożonych rzeczach.
Myślę że mimo tego iż nie zobaczymy na nim ociekających krwią scen,może przestraszyć,bo bardzo silnie działa na podświadomość.
I również daję mu 10/10,a nawet 100/10.
Cieszę się że ,,The ring''nie jest kolejnym horrorem mającym jedynie przerażać widza.
Odrębna część o historii Samary jak najbardziej byłaby ciekawa(z serii japońskich filmów już nawet taka powstała,opowiadająca o historii sprzed 30 lat od pierwszej części filmu i nosi tytuł:''Ring 0:Basudei'',czyli ,,Krąg 0:Narodziny'')i słyszałam że ,,The ring 3''ma o tym opowiadać,ale nie jestem pewna.

ocenił(a) film na 7
Lilith_33

Och, ja też mam taką nadzieję, że powstanie remake "Ringu 0 "!!!!!!!!!!!!!

The_Slayer

Jedynym ''ale''jeśli chodzi o remake może być wiek Samary a Sadako.Myślę że nie będzie to proste,ale niemniej ciekawe.Chciałabym obejrzeć historię Samary przed całą aferą z końmi itp.Zobaczyć,jak rodziła się w niej nadprzyrodzona siła i choroba psychiczna.
Stuprocentowy remake nie może powstać,chociażby z powodu środowiska teatralnego z ''Ringu 0'',ale twórcy ''The ring 3''na pewno coś oryginalnego wymyślą.

ocenił(a) film na 7
Lilith_33

No tak, ośmioletnia dziewczynka nie może występować w teatrze. Poza tym Sadako zabił ojciec, a Samarę matka. Ale na pewno coś zgapią, żeby tylko nie zrobili złej i dobrej Samary, tak jak w japońskim.

The_Slayer

Też wolałabym żeby Samara była jedna:)
Ale myślę że pomysł dwóch różnych oblicz Sadako był ciekawy,taka oryginalna przenośnia i pokazanie ,,morderczego ducha z kasety''z zupełnie innej strony,właśnie dzięki wprowadzeniu ,,małej i dużej'' Sadako.

ocenił(a) film na 7
Lilith_33

Może i masz rację... fajne by też było, jakby się okazało, że to nie Samara, ale jej duch zabijał ludzi. Że niby ona umarła (i nikt o tym nie wiedział) i ją złożyli do grobu, a jej duch z niego wyszedł i matka przechodziła obok studni i go zobaczyła, wystraszyła się i wrzuciła do studni, a później rzuciła się z klifu, bo uznała albo że jest groźna dla otoczenia bo zwariowała, albo że zabiła swoje dziecko (bo zwariowała naprawdę).

The_Slayer

Może byś wysłała ten pomysł komuś kto pracuje przy scenariuszu ''The ring 3''?:)
W pierwszej części ,,The ring''jest już pokazane,że Anna popełniła samobójstwo z powodu swego szaleństwa i myślę że również przez wyrzuty sumienia jakie miała po zabójstwie dziecka.
Pomysł z duchem Samary jest ciekawy aczkolwiek nie jestem pewna czy chciałabym żeby nowa część za bardzo skupiała się na remake'u ''Ringu 0''

ocenił(a) film na 7
Lilith_33

No bez przesady... po prostu miałam wenę;)
A tak wogóle, to mogliby zrobić ten remake "Ringu 0", ale również trzecią część "the ring". Jak ktoś gdzieś kiedyś napisał, żeby ktoś otworzył studnię i Samara go zabiła i Rachel się dowiedziała i wiadomo, co dalej...

The_Slayer

Ja w każdym razie czekam ze zniecierpliwieniem na ''The ring 3''
Już miał być w październiku 2007,a tu rok mija i nic.Mam nadzieję że najnowsza data,czyli 2009,będzie tą właściwą...

ocenił(a) film na 7
Lilith_33

Ja też mam taką nadzieję, bo ja żyje tym filmem...

The_Slayer

Ja też.Oglądam różne części co tydzień :D

ocenił(a) film na 6
david12_12

Jedyne co mi się podobało w tym filmie to pomysł...

Kristen

Dlaczego od 15 lat ??? Cóż za problem!

david12_12

A ja się z tym zgadzam. Też mam 13 lat i jakoś się nie bałam. Tak samo jak ten nowy film ,,mama'' niby taki straszny film a obejżałam bez mrugnięcia okiem. The ring jest taki sam. Znaczy jest ogólnie zajebisty film ale powinien być od 12 lat.

ocenił(a) film na 7
david12_12

Według mnie każdy horror powinien być od 16 lat. Dlaczego? Otóż sprawa jest prosta, ograniczenie wiekowe daje widzowi do zrozumienia, że w filmie pojawiają się sceny, których być może dzieci nie powinny oglądać. Dla każdego oglądanie strasznych filmów to indywidualna sprawa. Dla jednego to może nie być straszne a dla drugiego bardzo. I właściwie co to za problem, że film jest od 15 lat? Nawet jak jest od 18 to i tak wszyscy nie mający jeszcze tyle obejrzą to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones