PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34565}
6,9 221 577
ocen
6,9 10 1 221577
6,5 11
ocen krytyków
The Ring
powrót do forum filmu The Ring

Pytanie

użytkownik usunięty

Czy wie ktoś dlaczego Anna zadała sobie tyle trudu i żeby zabić Samarę pojechała aż do miejsca
w którym potem zbudowano ośrodek? To było bardzo daleko od ich domu na Moesko Island i nie
mam żadnego pomysłu dlaczego tak zrobiła.

ocenił(a) film na 5

Nie mam pojęcia ale to nie jedyna nielogiczna rzecz w tym filmie... Najbardziej nielogiczna dla mnie to zrobienie kopii kasety, by ominąć śmierć. Totalnie bez sensu.

Chasil

Verbinski chciał zrobić film po swojemu. Pozostawił kilka szczegółów z japońskiego pierwowzoru, które jednak były ściśle powiązane z jego fabułą, dlatego dla przeciętnego widza nie zaznajomionego z treścią książki bądź pozostałych ekranizacji wiele detali pozostanie niejasne.
Myślę, że rozsądnym wyjściem było wywiezienie Samary jak jak najdalej od domu. Aczkolwiek nie wiem, czy istnieje odpowiednie miejsce na zabicie dziecka.
Jeśli chodzi o kopię kasety... Samo skopiowanie nie załatwia sprawy. Trzeba ją dać komuś do obejrzenia. Przekazać dalej. O ile dobrze pamiętam, Rachel mówi: "Chciała, żeby ją usłyszano". Tak przekazywana z rąk do rąk taśma zatacza tytułowy "Krąg". I tutaj moim zdaniem zarówno Gore Verbiński jak i Hideo Nakata zrobili błąd pozbywając się dwóch ważnych powodów opisanych w książce, które wyjaśniają, dlaczego kaseta musi trafić w obieg :)

użytkownik usunięty
bittersweet_

Może faktycznie żeby zatrzeć ślady sama nie wiem... Czytałam książkę i tam było to bardziej logiczne. Ostatnio oglądałam wycięte sceny z Ringu i według mnie szkoda, że nie znalazły się w filmie. Wiedzieliście, że Anna jeszcze uderzyła Samarę kamieniem w głowę? Jeśli ktoś chce obejrzeć wpiszcie w YouTube The Ring Deleted Scenes.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones