PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40315}
7,5 745
ocen
7,5 10 1 745
8,2 5
ocen krytyków
The Rolling Stones: Gimme Shelter
powrót do forum filmu The Rolling Stones: Gimme Shelter

Tragedia

ocenił(a) film na 9

Szczególnie widok przejętej twarzy Jaggera oglądającego zabójstwo tego czarnoskórego fana jest bezcenna, ale po chwili Jagger odchodzi od monitoru i jakby już go to nie obchodzi, jego twarz w jednej chwili staje się mistrzostwem cynizmu, na odchodne Jagger rzuca: See you, - po czym słychać słowa - All right, 'wszystko w porządku' ale nie jestem pewien czy to Jagger je wypowiada :/ w każdym razie ostatnie ujęcie jego twarzy odzwierciedla to jakby nic sie nie stało, chyba że to tylko taka maskarada i udawanie przed samym sobą że nie jest się winnym całego tego zdarzenia, albo faktycznie dla Jaggera to że zabito człowieka nic nie znaczy, bo karawana jedzie dalej, nie ma się czym przejmować...

Może przesadzam, ale takie są moje odczucia i interpretacja ostatniego kadru z jaggerem

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

A cóż miał począć? Płakać? Oni wszyscy, oglądając zapis kamer mieli kamienne miny, bo wiedzieli, tak mi się wydaje, że płacz by nic nie dał. O tym co się stało zostali poinformowani dopiero następnego dnia w hotelu, więc oglądając tą scenę byli przygotowani na to, co zobaczą. Tak to interpretuje. Myślę, że Jagger nie uznał za stosowne pokazać, co czuł na widok śmierci tego chłopaka, bo wiedział, że go kamerują i zwyczajnie przybrał kamienną twarz - bądź, co bądź to facet i to jeden z tych najbardziej macho-męskich (za takiego się bynajmniej uważał), więc ciężko spodziewać się po nim innej reakcji.Czytałam "Życie" Keitha i tam, Keith wcale nie uznał tej śmierci za coś wyjątkowo szokującego, ponieważ wówczas na ich koncertach i na koncertach innych równie znanych wykonawców (milionowa dzika widownia) ginęło dużo ludzi. Jako przykład podaje legendarny koncert grupy The Who, gdzie zginęło 11 osób.

Darkness95

Czytam biografię Micka i nie wynika z niej, żeby miał problemy z publicznym płakaniem czy z pozowaniem na twardziela.

Darkness95

Ale ogólnie zgadzam się z Tobą

ocenił(a) film na 8
Darkness95

Ale czy zostaly wyciagniete jakies konsekwencje? Ktos zostal ukarany? Chyba w tamtych troche dzikich czasach jeszcze nie. Albo chociaz juz nie wspolpracowali z HA wiecej oni i inne grupy?

huo_sanchez

Myślę, że źle to zinterpretowałeś. Fraza "all right" jest popularna w krajach anglojęzycznych, to po prostu taki "zapychacz" w momencie, kiedy nie wiesz co powiedzieć. Z kolei to "all right" na koniec odnosiło się do "see you" (tu nie ma co się doszukiwać czegoś niezwykłego) Jaggera. Co do samej twarzy, nie widzę w niej cynizmu, ale coś głębokiego w oczach. Miał kamienną twarz, ale widać, że dał mu ten zapis koncertu do myślenia. Poza tym, jak zareagowałbyś patrząc na to, jak ktoś, kto chciał Cię zabić, został powalony na ziemię. Jego śmierć, oczywiście, nie mogła ucieszyć wokalisty, ale pomyśl, jak negatywne emocje czułbyś w stosunku do tego człowieka dzień po tym wydarzeniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones