film

The Room

2003
1h 39m
2,9 31 674
oceny
2,9 10 1 31674
1,7 24
oceny krytyków
Życie poczciwego bankiera zostaje wywrócone do góry nogami w momencie, gdy jego narzeczona zaczyna się spotykać z ich najlepszym przyjacielem. Zobacz pełny opis
The Room zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Johnny (Tommy Wiseau) to człowiek o złotym sercu. Ma mnóstwo przyjaciół, wspiera finansowo i moralnie porzucone dzieci oraz posiada dobrą i dochodową pracę bankiera. Jednak prawdziwym światłem jego życia jest narzeczona, Lisa (Juliette Danielle), którą traktuje jak boginię. Dylemat pojawia się w momencie, gdy miłość Lisy doJohnny (Tommy Wiseau) to człowiek o złotym sercu. Ma mnóstwo przyjaciół, wspiera finansowo i moralnie porzucone dzieci oraz posiada dobrą i dochodową pracę bankiera. Jednak prawdziwym światłem jego życia jest narzeczona, Lisa (Juliette Danielle), którą traktuje jak boginię. Dylemat pojawia się w momencie, gdy miłość Lisy do przyszłego męża zaczyna słabnąć, a jej uwaga kieruje się na Marka (Greg Sestero), sąsiada i najlepszego przyjaciela Johnny'ego.

boxoffice
$4 989 559 na świecie
$549 602 w USA
$4 439 957 poza USA
studio
Chloë Productions (przedstawia) / TPW Films (przedstawia) / Wiseau-Films
tytuł oryg.
The Room
inne tytuły
Kiedy Lisa i Claudette wchodzą do pokoju, natykają się na Mike'a i Michelle. Mike ma na sobie majtki, jednak chwilę później, gdy para wychodzi, mężczyzna wraca do pomieszczenia po swoją bieliznę.
Lisa zamawia pizzę, której połowa ma być z kanadyjskim bekonem i ananasem, zaś druga z karczochem i pesto z niewielkim dodatkiem sera. Napoczęty przysmak, który widać w jednej z późniejszych scen, jest jednak zwykłą pizzą z serem.
Po sprzeczce Denny'ego z dilerem narkotyków, idący do drzwi na dachu budynku Johnny i Denny w poszczególnych ujęciach zamieniają się miejscami.
O ile w produkcjach typu "Kac Wawa" czy "Smoleńsk" złe rzeczy co jakiś czas zwalają widza z nóg, tak w "The Room" przytłaczające wręcz nagromadzenie scenariuszowych absurdów, reżyserii specjalnej troski i koszmarnego aktorstwa jest tak duże, że o każdej poszczególnej scenie można by pisać pracę doktorską pt. "Jak nie kręcić filmów". więcej
Pierwsze skojarzenia, jakie przyszły mi na myśl po seansie obrazu Wiseau, to cechy wspólne z twórczością Ed Wooda. Obaj panowie to nieporadni filmowcy-amatorzy, którzy pomimo braku talentu zyskali rzeszę oddanych fanów traktujących ich filmy jako dzieła sztuki. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

...że jakiemukolwiek filmowi dam jedynkę z serduszkiem. :D

REWELCJA!!!

ocenił(a) film na 10

nierozumiem tych wszystkich niskich not ludzie przecież to genialny film opisujący wiele aspektów życia , rak , zdrada , problemy psychiczne i społeczne .. Kamień milowy kinematografii , mały budżet nie oznacza od razu że to GNIOT jak niektórzy mówią!!!!!

Tommy Wiseau swoją rolą skradł cały film. Obejrzenie "The Room" to jak filmowe obrzezanie. Już nic nie będzie takie jak kiedyś. Mimo to daję do ulubionych, bo rzadko spotyka się filmy na takim poziomie (absurdu).

Mój ulubiony dialog:
-Boże,dlaczego mi to zrobiłaś? Johnny jest moim najlepszym przyjacielem.
-Nie...

Dałam 1, chciałoby dać się 10.

Ktoś jeszcze jest tu z powodu recenzji Nostalgi Critica? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones