The Room (2003)

Życie poczciwego bankiera zostaje wywrócone do góry nogami w momencie, gdy jego narzeczona zaczyna się spotykać z ich najlepszym przyjacielem.

pokaż:
 
Tommy Wiseau Tommy Wiseaujako: Tommy Wiseau Johnny
Juliette Danielle Juliette Daniellejako: Juliette Danielle Lisa
Greg Sestero Greg Sesterojako: Greg Sestero Mark
Carolyn Minnott Carolyn Minnottjako: Carolyn Minnott Claudette
Kyle Vogt Kyle Vogtjako: Kyle Vogt Peter
Philip Haldiman Philip Haldimanjako: Philip Haldiman Denny
Robyn Paris Robyn Parisjako: Robyn Paris Michelle
$related.related Mike Holmesjako: Mike Holmes Mike
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Tommy Wiseau
rola: Johnny
5,8 1312 głosów
Greg Sestero
rola: Mark
3,8 480 głosów
Carolyn Minnott
rola: Claudette
3,5 320 głosów
Philip Haldiman
rola: Denny
3,2 351 głosów
Robyn Paris
rola: Michelle
3,0 239 głosów
Kyle Vogt
rola: Peter
2,8 242 głosy
2,6 538 głosów

Johnny (Tommy Wiseau) to człowiek o złotym sercu. Ma mnóstwo przyjaciół, wspiera finansowo i moralnie porzucone dzieci oraz posiada dobrą i dochodową pracę bankiera. Jednak prawdziwym światłem jego życia jest narzeczona, Lisa (Juliette Danielle), którą traktuje jak boginię. Dylemat pojawia się w momencie, gdy miłość Lisy do przyszłego męża zaczyna słabnąć, a jej uwaga kieruje się na Marka (Greg Sestero), sąsiada i najlepszego przyjaciela Johnny'ego.

 • O ile w produkcjach typu "Kac Wawa" czy "Smoleńsk" złe rzeczy co jakiś czas zwalają widza z nóg, tak w "The Room" przytłaczające wręcz nagromadzenie scenariuszowych absurdów, reżyserii specjalnej troski i koszmarnego aktorstwa jest tak duże, że o każdej poszczególnej scenie można by pisać pracę doktorską pt. "Jak nie kręcić filmów". czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 91%
 • "The Room" - film wyprodukowany, wyreżyserowany, napisany i ogólnie stworzony przez Tommy'ego Wiseau to z pewnością ponadczasowe dzieło. Imienia i nazwiska reżysera nie sposób było nie zapamiętać, ponieważ nazwisko Wiseau pojawia się siedem razy w czołówce - i praktycznie żadne inne poza tym. Wkład Tommy'ego zauważycie nie tylko po napisach, ale także wielkiej pracy, jaką włożył w swoją produkcję. czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 87%
 • Pierwsze skojarzenia, jakie przyszły mi na myśl po seansie obrazu Wiseau, to cechy wspólne z twórczością Ed Wooda. Obaj panowie to nieporadni filmowcy-amatorzy, którzy pomimo braku talentu zyskali rzeszę oddanych fanów traktujących ich filmy jako dzieła sztuki. czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 78%
zobacz wszystkie recenzje użytkowników

pozostałe informacje o filmie
The Room

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
studio:
 • Chloë Productions (
  • przedstawia
  )
 • TPW Films (
  • przedstawia
  )
 • Wiseau-Films
inne tytuły:
(więcej...)
 • W scenie, w której Johnny przyznaje się swojej narzeczonej do tego, że nie dostał awansu, bohaterowie piją drinka. Alkohol, którego używają do jego przyrządzenia, to nasza polska wódka - Sobieski.
 • Kiedy Lisa i Claudette wchodzą do pokoju, natykają się na Mike'a i Michelle. Mike ma na sobie majtki, jednak chwilę później, gdy para wychodzi, mężczyzna wraca do pomieszczenia po swoją bieliznę.
 • Lisa zamawia pizzę, której połowa ma być z kanadyjskim bekonem i ananasem, zaś druga z karczochem i pesto z niewielkim dodatkiem sera. Napoczęty przysmak, który widać w jednej z późniejszych scen, jest jednak zwykłą pizzą z serem.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o