film

Tick, Tick... Boom!

2021
1h 55m
6,9 17 020
ocen
6,9 10 1 17020
5,8 22
oceny krytyków
Dobiegający trzydziestki, obiecujący kompozytor teatralny próbuje pogodzić miłość i przyjaźń z presją stworzenia czegoś wielkiego, zanim skończy mu się czas. więcej mniej
Tick, Tick... Boom! zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film zdobył nagrodę Złoty Glob, 7 innych nagród oraz 27 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Tick, Tick... Boom
Zwiastun nr 2
Tick, Tick... Boom
Zwiastun nr 1
   2021-10-04T16:31:07 https://fwcdn.pl/webv/91/13/59113/59113.4.jpg https://fwcdn.pl/video/trailer/Tiktik.vp9.1080p.webm

"Tick, tick…BOOM" to historia Jona (nominowany do Nagrody Akademii laureat nagrody Tony, Andrew Garfield), młodego kompozytora teatralnego, który w 1990 roku zarabia na życie w Nowym Jorku jako kelner, a po pracy komponuje pewien utwór, który ma stać się kolejnym przebojowym amerykańskim musicalem. Krótko przed pokazaniem publicznie"Tick, tick…BOOM" to historia Jona (nominowany do Nagrody Akademii laureat nagrody Tony, Andrew Garfield), młodego kompozytora teatralnego, który w 1990 roku zarabia na życie w Nowym Jorku jako kelner, a po pracy komponuje pewien utwór, który ma stać się kolejnym przebojowym amerykańskim musicalem. Krótko przed pokazaniem publicznie swojego dzieła mającego zapewnić mu sukces, Jon czuje coraz większą presję: ze strony swojej dziewczyny Susan, która marzy o życiu artystycznym poza Nowym Jorkiem, oraz ze strony swojego przyjaciela Michaela, który porzucił marzenia na rzecz stabilności finansowej. W tle pojawia się kwestia epidemii AIDS, która pustoszy środowisko artystyczne. Zegar tyka, a Jon staje przed dylematem, z którym każdy z nas musi kiedyś się zmierzyć: co zrobić z czasem, który został nam dany?

na podstawie
Jonathan Larson (książka)
dystrybucja
Netflix
studio
Imagine Entertainment
tytuł oryg.
Tick, Tick... Boom!
inne tytuły
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wszystko z nim obejrzę. Jest świetnym aktorem. Myślę, że zasługuje na więcej rozgłosu w branży

Genialny Garfield

ocenił(a) film na 8

Bardzo lubię Andrew Garfielda i być może moja opinia na temat jego aktorstwa nie jest wcale do końca obiektywna ale wypadł tutaj po prostu fenomenalnie.
Larson był bardzo specyficznym twórcą - tak więc uhonorowano go nietypową i specyficzną produkcją. Swoim momentami brakiem sensu odnajduje głęboki sens. Świetna...

Z tym filmem można się nie polubić. Ba! Można nie żywić do niego ni krzty sympatii pomimo bycia zadeklarowanym sympatykiem musicali i filmów z wątkiem biograficznym. Jednakże przy odrobinie szczęscia... film ten można uwielbiać.

Miranda w uporządkowany sposób prowadzi nas przez życie wizjonera o którym młodsze...

Film przede wszystkim odbieram jako piękny hołd złożony Jonatanowi Larsonowi przez młodszego o pokolenie równie wybitnego reżysera broadwayowskiego.
Przepełniony nostalgią, co chwilę pobrzmiewający muzycznie i biograficznie fragmentami Rent film opisuje mękę tworzenia człowieka, który wie że jest dobry - tylko nie...

więcej

Tętniący życiem musical bio, który nie zawsze trafia w sedno, ale dzięki głównemu bohaterowi i entuzjastycznej reżyserii, tick, tick...BOOM! To film dla konwertytów i niewtajemniczonych, a także godne uwagi spojrzenie na życie bardzo wyjątkowej osoby.
Andrew Garfield daje jeden z najlepszych występów w swojej...