PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793838}

To: Rozdział 2

It: Chapter Two
6,1 64 638
ocen
6,1 10 1 64638
5,4 26
ocen krytyków
To: Rozdział 2
powrót do forum filmu To: Rozdział 2

Krótko: byłam, warto! Od razu na wstępie zaznaczam że nie czytałam książki a na drugą część It poszłam bez żadnych wielkich oczekiwań. Największy plus to genialnie dopasowana obsada, nie dość że każdy z osobna dobrze dobrany do swojej młodszej "wersji" to jeszcze na ekranie naprawdę sprawiają wrażenie starych znajomych, ludzi którzy się kiedyś znali i którzy nadal są paczką (chociażby ostatnie sceny w wodzie). Super początek (wzrusz/śmiech przy pierwszym spotkaniu po latach) może ciut przydługi środek no i spoko zakończenie. Minusem może być ilość retrospekcji i pewne akcje/momenty powtórzone z pierwszej części. Nie podeszła mi też historia/legenda Pennywise` i sposób w jaki ją przedstawili, nie kupiłam tego. Oprócz tego humor który w pewnych momentach był po prostu płytki, głupi, na siłę. Na plus - czuć że jest film o wiele bardziej "opiera" się na postaciach, ich charakterach, historiach, ich przeżyciach niż na całej reszcie. Aktorsko nie było tu wiele miejsca do popisu ale patrzenie na solidnego Mcavoy`a z Chastain (moi ulubieńcy którzy zawsze mają niesamowity, ekranowy flow) na pierwszym planie a także na Hadera z resztą to po prostu przyjemność :)

użytkownik usunięty
whitestripes_333

Jeżeli ktoś nie czytał książki, to rzeczywiście może nabrać się na tę hochsztaplerkę.

Kotek, popatrz tak raz a porządnie na jakim forum jesteś. Ktoś tu pisze o książkach? Pokaz mi palcem-kto? Masz pojęcie ile filmów stworzono na ich podstawie i w jak różnym stopniu są na nich oparte? I co, serio myślisz że ktoś idąc do kina na tak mainstreamową rozrywkę jaką jest "It" będzie serio przejmował się tym czy film dobrze nawiązuje do książki?

użytkownik usunięty
whitestripes_333

Wiele osób pisze tu o książkach, zwłaszcza jeśli na ich podstawie nakręcono dany film. Palcem pokazywać nie będę, kliknij sobie w odpowiednim miejscu. Nawet na forum dotyczącym tego parszywego filmu jest sporo dyskusji o książce Kinga - i o tym, jak druga część "To" się z nią rozmija. Ty sama rozpoczęłaś swojego posta od słów o książce.

A to, czym się kto będzie przejmował, obchodzi mnie w stopniu najmniejszym. Żeby nie powiedzieć: żadnym. Ale ten film nawet bez porównania z książką jest zwyczajnie zły.

I nie mów do mnie "kotek".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones