PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793838}

To: Rozdział 2

It: Chapter Two
6,1 64 729
ocen
6,1 10 1 64729
5,4 26
ocen krytyków
To: Rozdział 2
powrót do forum filmu To: Rozdział 2

Chcę iść na ten film z córką 11-letnią. Przy pierwszej części bawiliśmy się dobrze, bo trudno go nazwać horrorem. Mam prośbę dla osób, które go obejrzą, aby podzieliły się emocjami. Czy jest to film, gdzie muzyka, napięcie lub sceny, powodują, że taka latorośl będzie zamykała oczy? A może któryś z rodziców wyrazi opinie pod tym kątem? Będę wdzięczny.

Tibor74

Nie, w dwójce jest jeszcze mniej horroru, a więcej humoru i science fiction.

ocenił(a) film na 8
drill90

Mylisz sie.

ocenił(a) film na 8
Tibor74

Raczej nie.Tu sa poruszane pewne watki.Homoseksualizm,Brutalnosc mlodziezy I brak ich zrozumienia dla odmiennosci,watek chorob AIDS/HIV bo byly w tym filmie zaznaczane a dotyczyly one mlodych/doroslych frajerow na co malo kto zwracal uwage.Pgolne ujecie przemocy miedzy mlodzieza....Jezeli w tym kontekscie chcesz zabrac corke na seans to tsk,jesli w innym-odradzam

ocenił(a) film na 7
DEWASTATOR_TM

Homoseksualizm nie dla dzieci, no tak

Tibor74

Nie jest do końca tak jak pisze drill90, w pierwszej części mieliśmy młodszych aktorów, tak więc typowych dla horroru elementów było znaczniej mniej niż w drugiej części.
Również bym ci odradzał, film jako horror nie jest specjalnie straszny. Ale jest tu jedna drastyczna scena przemocy na tle homofobii itp. której raczej tak młodym osobom nie polecałbym oglądać. Zrobisz jak uważasz.

ocenił(a) film na 7
Tibor74

Ten sam poziom co część pierwsza tylko ze starszymi postaciami.

ocenił(a) film na 6
Tibor74

Dziękuję za Wasze odpowiedzi, nadal jednak pozostaje z dylematem i póki co, dla jej bezpieczeństwa, wspólną wizytę w kinie odpuścimy sobie. Wiele filmów (np. na stronie CC) ma podany sugerowany wiek ograniczający. Co w takiej sytuacji oznacza znak "?" ?. Czy producent, bądź dystrybutor nie określił wieku, czy może decyzja ma należeć do osób dorosłych?

ocenił(a) film na 7
Tibor74

Dystrybutor wyznaczył wiek od 15 lat. Ja oglądałem i młodszego dziecka bym na to nie zabrał.

ocenił(a) film na 6
widbos

No ale Cinema City nie ma ograniczenia wiekowego, widzę je tylko w Multikinie. Poza tym są sprzedawane maskotki do tego filmu, takie jak na filmy dla dzieci, jak na Gwiezdne Wojny... no chyba dorośli nie kupują takich zabawek?
Idę dzisiaj, przekonam się sam, dziękuję za odpowiedź :)

ocenił(a) film na 8
Tibor74

Uważam, że to nie jest odpowiedni film dla osoby w takim wieku.
Już na samym początku filmu para gejów zostaje brutalnie napadnięta.
Humor, którego jest niemało, uderza raczej w seksualność.
Mam 13-letniego brata i na pewno nie zabrałabym go na ten film

ocenił(a) film na 8
Tibor74

Dwójka jest "mocniejsza" od jedynki. Jest więcej brutalnych i krwawych scen, które są bardziej dosadne niż te w jedynce, część stworów jest żywcem wzięta z filmu "Coś" albo opowiadań Lovecrafta. Dodatkowo jest więcej "jumpscare'ów". Co do kategorii wiekowej, to w Polsce kina mogą dawać sugerowaną kategorię wiekową, lub dawać sami. Rzadko kiedy dają horrorom wyższą kategorię niż te 15/16 lat (ostatni horror jaki był od 18 to był Midsommar), a i kino nie ma obowiązku go przestrzegać. Do dziś pamiętam jak na seansie najnowszego Halloween siedziałem na sali razem z dzieciakami, które na oko miały po 10 lat.

ocenił(a) film na 6
Tibor74

Obejrzałem jednak z córką ten film. Nie żałuję, przesłanie filmu w moim odczuciu, może być dla niej pouczające. Film miał momenty nieco straszne, ale uważam, że do przyjęcia. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc, za podzielenie się. Oczywiście jeśli ktoś ma nadal ochotę komentować to zapraszam do dyskusji :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones