PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793838}

To: Rozdział 2

It: Chapter Two
6,1 64 554
oceny
6,1 10 1 64554
5,3 22
oceny krytyków
To: Rozdział 2
powrót do forum filmu To: Rozdział 2

... efekty specjalne, charakterystyka postaci pełniących rolę straszaków jest strasznie zła. Ostatnio będąc na "Upiornych Opowieściach po Zmroku" odniosłam to samo wrażenie. Zamiast czuć strach czy obrzydzenie, chciało mi się śmiać i miałam wrażenie że oglądam straszną postać z jakiejś bajki. Nie wiem dlaczego, czy po prostu mam wyższe oczekiwania podczas gdy to jest maksimum jakie "spece" z tej dziedziny są na dzień dzisiejszy wyciągnąć, czy poziom tego jest po prostu niski. Mam teraz ochotę przerzucić się tylko i wyłącznie na stare filmy które opierały się jedynie na fizycznym kreowaniu wizerunku, tudzież reżyserów którzy stronią jak tylko się da od CGI.

ocenił(a) film na 9
Itifilinv

2/10 za ten film? Szkoda słów, szczególnie, że efekty opierały się głównie na kreowaniu wizerunku.

Itifilinv

I ty serio sądziłaś że idąc na IT idziesz na poważny, pełnokrwisty horror o wysmakowanych scenach grozy podczas których to widzowie będą sikać ze strachu w majtki?...

ocenił(a) film na 3
whitestripes_333

Oczywiście że nie, nie mogę pozbyć się porównań do klasycznego "Tego" z 1990, nie wiem czy jestem po prostu zwolennikiem pierwowzoru, czy tamten film był z "duszą" i lepiej do mnie przemawiał, ale ten film zwyczajnie mi się nie spodobał. Tyle. Koniec filozofii. Jak na początku było ciekawie (swoją drogą nie mogę nie omieszkać obniżenia oceny za wątek gejów. Raz że nie miał on totalnie znaczenia dla filmu, to jeszcze w imię poprawności politycznej biedni akurat oni musieli zostać pobici) to z czasem nie ja jedna na sali zaczęłam się nudzić.

Itifilinv

'swoją drogą nie mogę nie omieszkać obniżenia oceny za wątek gejów' - to moze przeczytaj najpierw ksiazke bo jest to scena dokladnie przeniesiona z powiesci Kinga. Zeby niebylo, nienawidze poprawnosci politycznej, race swappingu i homoseksualizowania bohaterow ale jestem goracym zwolennikiem przenoszenia na ekran rzeczy tak jak sa opisane w ksiazce. Pierwsza polowa filmu w miare ok bo rzeczywiscie duzo sie dzialo mniej wiecej jak w ksiazce. Od momentu akcji w gabinecie luster to juz porazka i niskiej jakosci festiwal CGI. Toatlnie beznadziejna wariacja scenarzysty. Pozatym zdecydowanie za duzo humoru. Co do potworow pelna zgoda, byly bardziej smieszne niz straszne. Film z lat dziewiedziesiatych o niebo lepszy (mimo swoich wad) trzymal swietny mroczny klimat miasteczka i zdecydowanie lepiej oddawal to czym TO rzeczywiscie bylo. Aha, jeszcze tak sobie mysle ze aktor grajacy klauna byl zdecydowanie niepotrzebny i mogl zostac calkowicie zastapiony przez cgi i niebylo by widac roznicy. Szkoda zmarnowanego potencjalu.

ocenił(a) film na 3
Carnal_Vader

W takim razie przyznaję błąd i zwracam honor.

Itifilinv

Zanim zaczniesz pisać o poprawności politycznej to przeczytaj wpierw książkę, bo ten wątek się w książce pojawia. I biorąc pod uwagę, co się w Polsce wyprawia z mniejszościami to jest to bardzo ważny wątek i oby ich więcej poruszano - na przekór homofobom i ksenofobom. :)

ocenił(a) film na 3
Enigm

Pomyłka, przyznaję. Co do homofobii to a owszem, jestem - ale do wielu współczesnych filmów, gdzie to lubią wcisnąć taki wątek, tylko po to najwyraźniej aby społeczność LGBT (a teraz QIA+ i nie wiadomo jak bardzo jeszcze to się rozszerzy) nie mogła się do tego przyczepić. Również jestem rasistą gdy patrzę jak w jakimś filmie gdzie niewolnictwo w Stanach Zjednoczonych miało się świetnie a któryś z czarnoskórych odgrywa rolę szeryfa, biega sobie gdzieś na zamku królewskim w średniowiecznej Anglii czy też odgrywa postać u boku Jezusa.

ocenił(a) film na 5
Itifilinv

Również mam po tym filmie przesyt CGI i jump scare'ów. Czekam na horror, który naprawdę mnie przerazi i to nie tanimi straszakami jak tutaj (gdzie człowiek doskonale wie, w którym momencie coś na niego wyskoczy) ale przerażającą atmosferą grozy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones