PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793838}

To: Rozdział 2

It: Chapter Two
6,1 64 729
ocen
6,1 10 1 64729
5,4 26
ocen krytyków
To: Rozdział 2
powrót do forum filmu To: Rozdział 2

Moje pytania

ocenił(a) film na 8

1. To powracało co 27 lat. Jak długo trwał jeden cykl aktywności Pennywise' a w Derry?
2. 27 lat. Dlaczego akurat tyle? Dlaczego Pennywise powracał akurat co 27 lat?
3. Czy ktoś mi może przypomnieć historię, skąd się wzięło To. Mówię o wizji, którą Mike ukazał Billowi na początku filmu i na czym polegał ten rytuał? Czym było to miejsce pod starym domem, tam gdzie Frajerzy odprawili rytuał?
4. Adrian. Jakim cudem zobaczył Pennywise i dlaczego klaun go zaatakował, skoro on zajmował się tylko dziećmi i grupą Frajerów?
5. Po co był powrót Bowersa? Jaki cel mieli w tym filmowcy?
6. Bowers był w ogóle chory psychicznie czy po prostu zły? Bo w pierwszej części nie wykazywał oznak niepoczytalności, a w drugiej...
7. Dlaczego Beverly wyszła za tego mężczyznę, który ją bił i zabronił powrotu do Derry na początku?

ocenił(a) film na 7
anonim300

Film troszkę bardziej mógł się skupić na genezie Pennywise'a.

AD1. To najpewniej pojawiło się na ziemi wraz z czymś na kształt asteroidy. Pojawiło się już miliony lat temu ale było uśpione. Pennywise istnieje długo przed wielkim wybuchem i zalicza się do demonów z wymiaru Macroverse. Przyjmuje się, że wybudza się co 27-30 lat.

AD2. Dlaczego? Po prostu tyle trwa cykl jego drzemki.

AD3.To pochodzi z wymiaru Macroverse, który powstał jeszcze przed Wszechświatem (który powstał na skutek bólu żołądka wielkiego żółwia Maturina). Wylądowało na Ziemi miliony lat temu w pobliżu lokacji Derry, przyczyniając się do wymarcia wielu gatunków. Potwór był w stanie hibernacji, aż do 1715 roku, kiedy to obudził go wielki głód.

AD4. Prawdopodobnie był jeszcze dzieckiem(może nastolatkiem) lub jakimś cudem przeżył spotkanie z nim(wtedy dorosły może go zobaczyć)

AD5. Zapchaj dziura

AD6. Nabawił się choroby psychicznej przez Pennywise'a

AD7. Cholera wie.

ocenił(a) film na 8
Shadman_filmweb

AD1. To nie wybudza się co 27-30 lat. Zawsze jest to sztywno 27. Ale nie o to mi chodziło, bo jak widzisz z późniejszych pytań wiem, jak często To atakuje Derry. W tym pytaniu chodzi mi o to, ile czasu mija od momentu, kiedy To wybudza się do momentu, kiedy znika na kolejne 27 lat.
AD6. Ale Bowers w pierwszej części nigdy nie widział Pennywise' a. Zobaczył jedynie balonik pod swoim domem. Później pobiegł za Frajerami do domu Pennywise' a, ale przecież wpadł do studni i tyle go widziano. Potem Pennywise był zajęty Frajerami, więc jak miał spotkać się z Bowersem?

ocenił(a) film na 7
anonim300

AD6. To, że nie ma czegoś w kadrze, nie znaczy, że się nie działo

AD1. Trwa to kilka dni.

ocenił(a) film na 8
Shadman_filmweb

Minęło 5 lat od premiery filmu i naszej dyskusji, a ja dopiero teraz przeczytałem książkę. I powiem tak: - Adrian widział Pennywise' a, bo klaun czasami zabijał doroslych, ale rzadko. Głównie dzieci, bo to dzieci mają największe lęki. Z pewnością był za młody, by 27 lat wcześniej przeżyć cykl ataku To, a jednocześnie za stary by go widzieć normalnie. -  Beverly jako dziecko była nękana seksualnie przez ojca i takie kobiety mają tendencje do przemocowych mężczyzn, ale... Beverly była moim zdaniem silna, skoro nie bała się nawet zabójczego klauna. Nie pasowała mi na kobietę, która toleruje przemoc wobec niej

ocenił(a) film na 8
anonim300

Ad 7 - juz z 1 części wynikalo, ze byla ofiarą swojego ojca, który znęcal sie nad nia i wykorzystywal seksualnie. Takie kobiety najczesciej na mezów wybieraja właśnie takich facetow jak ich ojcowie, gdyz w roli ofiary potrafią się odnaleźć. To akurat mnie nie zdziwiło...

użytkownik usunięty
anonim300

Ad 1. Dokładnie nie wiadomo, prawdopodobnie aż potwór się nażre.
Ad 2. 9 x 3 = 27. Trzy dziewiątki: 999. Odwróć i masz 666.
Ad 3. Prastary kosmiczny potwór, który dotarł na Ziemię wraz z asteroidą w czasach prehistorycznych.
Ad 4. Może miał dziecinny charakter.
Ad 5. Dobre pytanie. Obstawiam, żeby zwiększyć dramatyzm. Niestety wyszło na odwrót.
Ad 6. W pierwszej części wykazywał oznaki socjopatii/psychopatii. Jego choroba psychiczna była tylko konsekwencją tychże.
Ad 7. Psychologia zna mnóstwo przypadków, w których ludzie wybierają na małżonków osoby przypominające im ich rodziców. To samo dotyczy zresztą Eddiego.

ocenił(a) film na 6
anonim300

AD 5.
Bowers był również w książce jako dorosły, więc to nie wymysl filmowcow

ocenił(a) film na 8
anonim300

1 Jak wyżej, To jak skończyło żerować to przechodziło w hibernacje na 27 lat. Często zaczynała się po jakiś tragediach jak spalenie Black Spot, czy wybuchu fabryki, gdzie dzieci zbierały wielkanocne jaja.
2. Mniej więcej tyle trwa jego hibernacja.
3.Jak wyżej, To pochodzi z Macroversum. Rytuał (przynajmniej w filmie) polegał na zamknięciu go w pojemniku i pokonanie To, ale jak mogliśmy zobaczyć, ten rytuał nie wypalił i Indianie zginęli.
4.To atakuje głównie dzieci, bo żywi się przede wszystkim strachem, a je łatwiej przerazić. Co nie znaczy, że dorośli też nie ginęli. A że los trafił na Adriana...
5. Chcieli być wierni książce, gdzie Bowers również powracał i chciał zabić Frajerów.
6. Bowers był typowym szkolnym dręczycielem (odbicie jego dzieciństwa z surowym ojcem). Dopiero wpływ To pobudzało w nim szaleństwo.
7.Jak wyżej. Zdarza się tak, że wybieramy partnerów, których zachowanie przypomina naszych rodziców. Co tu pokazane jest 2 razy, bo Beverly wychodzi za mąż za tyrana, a Eddie żeni się z nadopiekuńczą kobietą (w książce jest trafne porównanie, które mówi, że jego żona mogłaby być równie dobrze jego matką)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones