PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793838}

To: Rozdział 2

It: Chapter Two
6,1 64 729
ocen
6,1 10 1 64729
5,4 26
ocen krytyków
To: Rozdział 2
powrót do forum filmu To: Rozdział 2

Ja rozumiem, że jest to ekranizacja książki i bardziej należy tutaj obwinić pisarza niż producenta ale szczerze jestem zawiedziony tym jak cała historia się potoczyła. Sama geneza Pennywise'a jest kompletnie z tyłka wzięta... meteoryt? serio?! Czyli Pennywise jest kosmitą? Jeżeli tak, to czemu przybrał formę klauna? Co mają do tego indianie xD? Narodziny zła można było wymyślić na 1000 innych sposobów i miałoby to większy sens niż ten przedstawiony w książce/filmie. Bawiłem się świetnie do momentu ciasteczek z niespodzianką, potem było już tylko gorzej. Potwory zrobione tragicznie... Stara babcinka zapowiadała się dobrze ale jej twarz zaczęła z czasem śmieszyć niż straszyć. Wielki Pennywise na końcu też tragedia. Sposób pokonania Pennywise'a jakoś się średnio klei. Gdyby nie dobra gra aktorska, to film można by było całkowicie spisać na straty. King ma chyba ten sam problem co jego stworzona postać - robi beznadziejne zakończenia.

ocenił(a) film na 7
kleopteryx

Pennywise był kosmita w książce. Postać klauna miała mu pomóc zdobywać zaufanie dzieciaków, które potem pożeral. W książce na końcu był wielka pajęczyca, więc filmowa postać chyba była trochę lepsza.

ocenił(a) film na 6
kleopteryx

Tu się z tobą zgodzę. Lubię czytać Kinga, ale faktycznie zakończenia ma słabe. Buduje napięcie przez 90% piwieści, potrafi zgrabnie ułożyć wątki,a na końcu jeden strzał i ginie magia.

użytkownik usunięty
kleopteryx

Należy raczej obwiniać producenta, a nie pisarza. Tym bardziej, że druga część różni się od książki (momentami nawet bardzo).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones