PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37511}

Tożsamość

Identity
7,2 63 318
ocen
7,2 10 1 63318
6,1 14
ocen krytyków
Tożsamość
powrót do forum filmu Tożsamość

Wybitny!

ocenił(a) film na 10

Dla mnie jeden z filmów roku. Wyśmienity pomysł, wyśmienita realizacja. NAstrój i budowa napięcia z Hitchcocka. Trzyma mocno w napięciu i nie puszcza do końca. Stopniowo zdradzana zagadka zaskakuje na zakończenie. Oj gdyby wszystkie filmy takie były.
Polecam gorąco....

ocenił(a) film na 10
wujektom

:)))
Zgadzam sie z Toba ze Tozsamosc to swietny film. Poszlam na niego przez przypadek, ale nie zawiodlam sie. Tylko nie do konca wiem kto w koncu byl morderca i jak to wogole bylo z tymi jego osobowosciami. Mozesz mi powiedziec?? Z gory dzieki za odpowiedz.

użytkownik usunięty
megi1986

Ci co nie byli, a chcą - nie cztać !
Ten film to seans terapeutyczny. Postaci w motelu nie istnieją naprawdę - to różne osobowości skazanego na śmierć mordercy. Lekarze w obecności sądu na dzień przed wyznaczoną egzekucją powodują, że osobowości te spotykają się w jednym miejscu i są stopniowo "redukowane". My to oglądamy jako morderstwa. Jednym z celów psychiatrów jest wydobycie na wierzch osobowości bez instynktu mordercy. Niestety najgorszy morderca (chłopiec) dobrze się ukrywa i nie zostaje wyeliminowany ... Ostatecznie przejmuje całkowitą kontrolę.

użytkownik usunięty
megi1986

Ci co nie byli, a chcą - nie cztać !
Ten film to seans terapeutyczny. Postaci w motelu nie istnieją naprawdę - to różne osobowości skazanego na śmierć mordercy. Lekarze w obecności sądu na dzień przed wyznaczoną egzekucją powodują, że osobowości te spotykają się w jednym miejscu i są stopniowo "redukowane". My to oglądamy jako morderstwa. Jednym z celów psychiatrów jest wydobycie na wierzch osobowości bez instynktu mordercy. Niestety najgorszy morderca (chłopiec) dobrze się ukrywa i nie zostaje wyeliminowany ... Ostatecznie przejmuje całkowitą kontrolę.

ocenił(a) film na 10

dzieki
Dzieki, nie byłam do końca pewna o co chpdzilo ale dzieki Tobie juz wiem. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
megi1986

odpowiedzi...
Tak jak napisał "Selim" mordercą była tak sama osoba. Te 10 postaci które widzimy w motelu to alter ago jednego człowieka. W trakcie wyjaśniania się zagadki (tłumaczenia przez psychiatrę) kolejne osobowości są eliminopwane. MOzna też powiedzieć zę chłopczyk było najsilniejszym ego postaci i to ono mordowało. Zresztą to tak jest pokazane. Ego mordercy było zdominowane przez wspomnienia z dzieciństwa - nieszczęścliwego, to ono dominowało nad mordercą. Pozdostałe 9 postaci były w jego tle, aż w końcu w finale zostały całkowicie zdominowane i unicestwione.
NIesamowity film...I bardzo oryginalny...
pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones