PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99390}

To właśnie miłość

Love Actually
7,6 259 169
ocen
7,6 10 1 259169
7,3 25
ocen krytyków
To właśnie miłość

Premier zakochujący się od pierwszego wejrzenia w jednej z pracownic swojego biura już w kilka chwil po wejściu do siedziby przy 10 Downing Street... Pisarz uciekający na południe Francji, aby wyleczyć złamane serce i odnajdujący nad brzegiem jeziora nową miłość... Zamężna kobieta podejrzewająca, że jej mąż wymyka jej się z rąk... Młoda mężatka błędnie interpretująca dystans jaki ma w stosunku do niej najlepszy przyjaciel jej męża... Uczeń pragnący zwrócić na siebie uwagę najbardziej nieosiągalnej dziewczyny w szkole... Owdowiały ojczym usiłujący nawiązać kontakt z synem, którego prawie nie zna... Szukająca miłości pracownica biura zauroczona swoim kolegą z pracy... Starzejący się "wszystko widziałem, ale mało z tego pamiętam" gwiazdor rocka pragnący na swój własny sposób, u zmierzchu kariery powrócić na scenę... Miłość powoduje w życiu każdego z nich chaos. Życie i miłość mieszkańców Londynu przeplata się i osiąga zenit w wigilię Bożego Narodzenia - z romantycznymi, zabawnymi i słodko - gorzkimi tego konsekwencjami dla każdego, kto miał szczęście (albo nieszczęście) znaleźć się pod urokiem miłości. "To właśnie miłość" jest debiutem reżyserskim uznanego scenarzysty Richarda Curtisa, człowieka odpowiedzialnego za sukcesy takich filmów jak "Notting Hill" oraz "Cztery wesela i pogrzeb". 

opis dystrybutora dvd

Film opowiada historie wielu osób, które tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. W rzeczywistości ich losy jakoś się przeplatają. Możemy zapoznać się z kilkoma rodzajami miłości: do drugiej osoby, do brata, do pasierba, zupełnie zwariowanej, wszechobecnej, ale jednak czasami niesprawiedliwej, zaborczej i wymagającej wielkiego poświęcenia.

Nowy premier już pierwszego dnia swej kadencji zakochuje się w młodej pracownicy na posyłki. Początkowo nie zdaje sobie sprawy ze swego uczucia, jednak gdy sam prezydent USA okazuje jej swoje zainteresowanie - premier postanawia zawalczyć o swą ukochaną. Daniel opłakuje śmierć swojej żony, a w tym czasie w sercu jego pasierba dzieją się zupełnie inne rzeczy - jego jedynym marzeniem jest wyznać uczucie pięknej i uwielbianej koleżance ze szkoły, która nawet nie zna jego imienia. Jamie po rozstaniu z kolejną kobietą udaje się do swego domku nad jeziorem aby tam odpocząć i napisać książkę. Skąd mógł wiedzieć, że nie będzie mógł oderwać oczu od swej pięknej pomocnicy domowej - Aurelii? Na przeszkodzie ich uczuciu nie może stanąć nawet bariera językowa... Harry przechodzi tzw. kryzys wieku średniego i pozwala się zdobywać swej pięknej i zmysłowej pracownicy. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego żona Sarah domyśla się wszystkiego i że bardzo cierpi... Tymczasem Juliet nie potrafi zrozumieć pozornej niechęci, jaką żywi do niej przyjaciel jej męża. Zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że ten przyjaciel uważa ją za osobę doskonałą. Miłość pojawia się również w sercach dwójki młodych aktorów i u pracowników pewnego biura.

Czy w Święta miłość zwycięży we wszystkich sercach?

Simbelmyne
opis użytkownika

Film ten przedstawia losy pozornie nie mających ze sobą nic wspólnego mieszkańców Anglii, tak naprawdę oprócz przedstawionych tu postaci można by ukazać wiele innych osób, ponieważ tą łączącą ich rzeczą jest miłość do innych osób. Jednak te przedstawione postacie na pewno są jednymi z ciekawszych przypadków. Są to premier, który pierwszego dnia w pracy zakochuje się w swojej specjalistce od kateringu; para, która poznała się na planie filmu pornograficznego; sekretarka zakochana w żonatym szefie; pracownica firmy, która kocha się w swoim współpracowniku od ponad dwóch lat i nigdy mu o tym nie powiedziała; mężczyzna zakochany w kobiecie, z którą ożenił się jego najlepszy przyjaciel; pisarz zakochany w swojej sprzątaczce, która nie zna ani jednego słowa po angielsku i kilka innych, podobnie beznadziejnych przypadków.

MrShog
opis użytkownika