film

Tokijska sonata

Tôkyô sonata
2008
1h 59m
7,2 968
ocen
7,2 10 1 968
Zwykła japońska rodzina powoli zaczyna się rozpadać. Wszystko za sprawą ukrywania prawdy, uczuć i pragnień. więcej mniej
Tokijska sonata zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Tokijska sonata
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T12:08:10 https://fwcdn.pl/webv/12/22/21222/thumbnail.21222.4.jpg https://fwcdn.pl/video/437653/tokyo_sonata__2009__trailer.360p.mp4

Kiyoshi Kurosawa to jeden z najlepszych współczesnych reżyserów japońskich. W swym najnowszym filmie przedstawia wzruszające studium współczesnej, japońskiej, zwykłej rodziny, która powoli zaczyna rozpadać się na skutek ukrywania prawdy, uczuć i pragnień.

studio
Django Film / Entertainment Farm (EF) / Fortissimo Films / więcej
tytuł oryg.
Tôkyô sonata
inne tytuły
Tokyo Sonata Miedzynarodowe
Tokyo Sonata USA
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kiyoshi Kurosawa to niewątpliwie reżyser który wciąż ewoluuje. Jego styl rozrasta się z filmu na film, nie tracąc jednocześnie kilku stałych elementów. Mimo ciągłych eksperymentów z różnymi gatunkami trudno pomylić obrazy tego pana z innymi.
"Tokijska sonata" jak poprzednie dzieła zawiera bardzo długą ekspozycję,...

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

6/10

ocenił(a) film na 6

Niby dobry.
Ale jednak czegoś brak..
Choć chyba dobrze oddaje zmechanizowanie japońskiego społeczeństwa i wszechobecny tam wyścig szczurów.

Nie podlega dyskusji, że najnowszy film Kiyoshi Kurosawy jest nieco wtórny. Jednak jest to smak kina którym lubię się upajać, bo jest w tym pasja nieograniczona przez producentów. Bardzo przemyślany kawałek kina.

Świetny film

ocenił(a) film na 8

Polecam gorąco. świetna historia, muzyka, bohaterowie. Nie sposób nie docenić znaczenia tego filmu. Nie tylko w Japonii dzieje się tak, że ojcowie rodzin boją się przyznać do zwolnienia z pracy. świetnie ukazano rozterki takiej osoby oraz ich rodzin.