PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11119}

Tom i Jerry: Wielka ucieczka

Tom and Jerry: The Movie
7,0 6 110
ocen
7,0 10 1 6110
Tom i Jerry: Wielka ucieczka
powrót do forum filmu Tom i Jerry: Wielka ucieczka

Znalazłem w internecie pierwszą wersję dubbingu z lat 90-tych i postanowiłem się z nią podzielić.

Stworzyłem ten temat ponieważ byłem wściekły że ktoś pozwolił sobie na stworzenie nowego dubbingu, widziałem tą bajkę jako dziecko i zapamiętałem charakterystyczny Polski głos ciotki Figg, i tylko ten głos akceptuję.

W związku z tym każdy kto chce jeszcze raz usłyszeć głoś cioci Figg proszony jest o napisanie do Mnie wiadomości prywatnej.

W tym przypadku sprawdza się powiedzenie :

"Tylko najlepszy tworzy pierwszy".

aro644

a kto dubbingował Toma i Jerrego w Twojej wersji? bo ja dzisiaj upewniłem się w 100%, że istnieją trzy wersje polskiego dubbingu.
w tej 'mojej' - stworzonej chyba przez TVP, bo miałem ją nagrywaną z jedynki - jako Tom był Józef Mika (Jerry-Jacek Wolszcza, Ciotka Figg - Lipowska), dalej jest wersja oryginalna na VHS gdzie Tom- Omar Sangare (również z Lipowską jako ciotką Figg) i trzecia to wersja dvd gdzie Tom dubbingował Jarosław Boberek, a ciotkę Figg już Stanisława Celińska.
i ja właśnie szukam tej wersji z Mika&Wolszczak jako Tom&Jerry :)

ot zagwozdka

czohracz

Na samym początku wielkie dzięki za zainteresowanie tematem.

Moja wersja to ta z 1993 roku :

Wersja polska: Studio Opracowań Filmów w Warszawie
Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
Dialogi: Krystyna Suchocz
Dźwięk: Jerzy Januszewski
Montaż: Halina Ryszowiecka
Kierownictwo produkcji: Andrzej Oleksiak
Teksty piosenek: Marcin Sosnowski

Lektor: Tadeusz Borowski

Udział wzięli:

Omar Sangare – Tom
Agata Gawrońska – Jerry
Anna Kowal – Robin
Teresa Lipowska – Ciotka Figg
Andrzej Gawroński – Doktor Buziaczek
Jacek Czyż –
Kapitan Dzidzio,
Skrzek
Ryszard Nawrocki – Lizus
Krzysztof Kołbasiuk – Pacek
Władysław Grzywna – Frankie
Mirosław Wieprzewski – Ferdynand
Ryszard Olesiński
Dorota Lanton
Wojciech Machnicki - Tata Robin
Jan Kociniak - Droopy
Jerzy Mazur

Jednak też czytałem w sieci że istnieje trzecia wersja dubbingu powstała na zlecenie TVP ale nie mam kompletnie pojęcia kto udziela tam głosu postaciom.

Tutaj masz piosenkę z tej trzeciej (drugiej patrząc chronologicznie wersji) :

http://www.youtube.com/watch?v=1w4deLZPkkI

aro644

JEST! Od dawna szukam pierwszej wersji dubbingu, nie ze względu na ciotkę Figg, ale ze względu na Toma którego dubbingował tam Omar Sangare. Jestem ciekaw jak brzmiał jego Tom. Więc, czy mógłbyś podać mi linka z tym filmem w tej pierwszej wersji, bardzo proszę...

lol_24

Z góry przepraszam że dopiero teraz odpowiadam, ale rzadko tu bywam a co do wersji filmu to wejdź na c.h.o.m.i.k.a i wpisz Tom i Jerry Ale Kino i gotowe.

aro644

Nie mogę do Ciebie wysłać wiadomości więc piszę tutaj, masz jeszcze tą wersje? Jak tak to zapodaj ;)

xXMistrzuXx

Tak, posiadam ale jakość pozostawia wiele do życzenia.

aro644

Tak czy siak, można prosić?

xXMistrzuXx

Wejdź na c.h.o.m.i.k.a i wpisz Tom i Jerry Ale Kino i gotowe.

ocenił(a) film na 7
aro644

Widzę, że moja wersja śmiga :) Poznaję po montażu, bo wyciąłem kawałeczek ze starego dubbingu (kilka pierwszych sekund), bo na moim VHS ich brakowało. Jakość obrazu w tej wersji jest świetna, bo wziąłem ją z wersji na DVD.

boolion

Skoro rozpoznajesz wersję to mam pytanie :

Nie dało się nic zrobić z dźwiękiem z taśmy jest strasznie przytłumiony.

ocenił(a) film na 7
aro644

Niestety jest jaki jest, ale nie przeszkadza to w oglądaniu. Zawsze można poszukać oryginalnej kasety, gdzie dźwięk będzie pewnie najlepszy jaki da się wycisnąć z VHS, a potem połączyć z obrazem z DVD.

ocenił(a) film na 7
aro644

Dla zainteresowanych: wrzuciłem film na CDA. Wyszukajcie tam "Tom i Jerry: Ale Kino".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones