PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602101}
7,9 102 914
ocen
7,9 10 1 102914
7,4 58
ocen krytyków
Top Gun: Maverick
powrót do forum filmu Top Gun: Maverick

Nie da sie dawać połówek, więc oceniłem na 7 gwiazdek.
Ocena zdecydowanie przeszacowana, film jest dobrze nakręcony. Fajne sceny w powietrzu, robą wrażenie. Jednak jest to naprawdę ckliwy film, momentami sztuczny. Ludzie dają tak wysoką notę, ze względu na sentyment.

ocenił(a) film na 6
Pilaff

Widzowie jak widzowie, ale krytycy? To jakieś szaleństwo.

Qjaf

Dają, bo zasługuje. Tylko na filmwebie jak zawsze znawcy kina z koziej dupy

ocenił(a) film na 8
Pilaff

Osobiście jedynki jakoś nie trawie za to ten wczoraj oglądałem i wow świetnie sie bawiłem.

Pilaff

Nie byłam jakaś wielka fanką jedynki, ale dwójka to techniczny majstersztyk, zasługujący na 8/9 . Ten film ma wszystko, aby być najlepszą tegoroczną kinową rozrywką. Co prawda, w blokach startowych chyba jeszcze Jurassic World (to dopiero odgrzewany kotlet) i Avatar (14 bodaj lat później ). Ocena absolutnie nie jest przeszacowana, bo nowy Top Gun to jest bardzo dobry film, a w opinii niektorých rewelacyjny. 10 jest u mnie zarezerwowana dla naprawdę wielkich filmów i kto wie, czy za jakiś czas nie zmienię oceny, bo nie znam aktualnie drugiego filmu z samolotami, gdzie by nakręcono takie sceny w powietrzu. Zobaczę jak się potoczą jego losy za kilka miesięcy. Także nie zaglądaj innym do ocen i zajmij się sobą

tolerancja91

Jeżeli nad tak prostym fabularnie filmem siedzi 5 scenarzystów w tym laureat Złotej Maliny, to trudno mówić o takim dziele, że jest majstersztykiem. Owszem można chwalić pracę kamery, reżysera ale nie banalny, pełen klisz scenariusz. Trochę nie tyle rozsądku co uczciwego spojrzenia na tytuł.

JohnTheBrave

A czy w filmie naprawdę zawsze chodzi o scenariusz? Ja nic nawet o nim nie napisałam wyżej. Wielu już się wypowiedziało na ten temat, że akurat w przypadku tego sequela to dobrze że jadą na sentymencie pierwszej części. Jak dla mnie ten film jest idealnym przykładem, jak się powinno robić kontynuacje - po wielu latach i po to żeby zadowolić fanów oryginału. Patrząc na opinie krytyków i ogromny entuzjazm widzów na całym świecie, zadanie wykonali znakomicie. Nie zdziwię się, jeśli jutro ogłoszą pobicie jakiegoś rekordu box office'u

ocenił(a) film na 9
JohnTheBrave

Ale to jest uczciwe spojrzenie na tytuł. Top Gun zawsze był bajką o samolotach i dwójka w ten sam sposób wspaniale wywiązuje się z tej roli.

ocenił(a) film na 8
Floadi

o, wreszcie ktoś kto rozumie zasadnośc powstania tgo filmu

tolerancja91

czy ty jesteś jakaś psychiczna? po to jest forum, żeby wyrazić swoją opinię, ocenę na jego temat i dyskutować. chyba nie rozumiesz zamysłu i znaczenia tej strony, skoro piszesz takie bzdury.

Pilaff

Nie wiem co dokładnie masz na myśli, ale komentarz został zgłoszony

tolerancja91

napisałaś "Także nie zaglądaj innym do ocen i zajmij się sobą", jako odpowiedź na mój komentarz na forum do dyskusji xD

Pilaff

I to jest powód, żeby kogoś nazywać jakąś psychiczną? Aha...

tolerancja91

skoro tak sie zachowujesz, to trzeba nazywać rzeczy po imieniu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones