PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1010}
7,2 133 673
oceny
7,2 10 1 133673
6,1 29
ocen krytyków
Top Gun
powrót do forum filmu Top Gun

Szczerze mówiąc jak porównuję oceny z IMDB z filmwebem to zaczynam chylić czoła przed światową widownią, zdecydowanie tamtejsze oceny są bardziej wyważone.

soplic68

No tak...Top Gun...kiedyś przebój, teraz trochę zwietrzały.
Cruise za niski na pilota, a po raz kolejny kreowany na bohatera, czyli nudu nudy nudy. Klimat lat 80-tych całkiem niezły, piosenka oki, ale ogólnie to film dla chłopców, którzy fascynują się maszynami latającymi oraz dla dziewcząt lubiących przylizanych lalusiów, oczywiście niezwyciężenych w godzinie próby :]

Jorjan

Akurat tu sie mylisz - wzrost Cruise'a byll chyba najodpowiedniejszy z calej druzyny

ultra_4

:) I to nie mnie właśnie martwi. Kilmer ma ponad 1.80 a jakoś na to nie wyglądał.

Kiedyś słyszałam przy okazji tego filmu o barierze 1.80 dla pilotów marynarki (więc Val Kilmer miałby bardziej odpowiedni wzrost - a on akurat nie miał ochoty grać w tym filmie, został chyba zmuszony przez kontrakt - Cruise ma 1.70 wzrostu). Poszukałam sobie w necie: dzisiaj trzeba być albo super gigantem albo super karłem, żeby człowieka odrzucono ze względu na wzrost, ale film był kręcony w latach 80-tych i być może wtedy były inne zasady.

ocenił(a) film na 10
Jorjan

"ale ogólnie to film dla chłopców, którzy fascynują się maszynami latającymi"
Ktoś nie mający pojęcia o lotnictwie nigdy nie dostrzeże w tym filmie dobrych stron. Ten film to najlepsze zdjęcia akrobacji lotniczych a także wszelkiej maści prawideł rządzących w powietrzu jakie kiedykolwiek zostały nakręcone profesjonalną kamerą. A wzrost Cruisa byłby odpowiedni. Ma to związek z lepszym rozchodzeniem się krwi w organizmie a także lepszą zdolnością do znoszenia przeciążeń. Marynarka nie ma specjalnych wymagań i są one niemal takie same jak w przypadku lotnictwa tzw. "naziemnego"...

ocenił(a) film na 5
Jorjan

Dlaczego niby za niski? Ma 170 cm wzrostu a pilotem myśliwca można być od bodajże 163 cm do 195 cm . Gość 170 cm lepiej znosi przeciążenia itd. niż gość 185+.

ocenił(a) film na 7
soplic68

Zgadzam się ,film za małolata robił większe wrażenie,dzisiaj niestety tylko średnio.jednak piosenka Take My Breath Away jest świetna cały czas :)

ocenił(a) film na 8
simon3333

Tylko ona? A główny motyw to już nie? ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=zCTJmXrgsFg

ocenił(a) film na 5
soplic68

"podobne do moich" nie znaczy "wyważone"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones