film

Toto bohater

Toto le héros
1991
1h 31m
7,0 653
oceny
7,0 10 1 653
Głównego bohatera filmu - tytułowego Toto-Thomasa - poznajemy, kiedy jest już starym człowiekiem. Dzięki swojej opowieści i rozmyślaniom, przybliża nam historię własnego... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Toto bohater zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Feniks (do 1996)
Film zdobył 4 nagrody Feniks (do 1996), 3 inne nagrody oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Głównego bohatera filmu - tytułowego Toto-Thomasa - poznajemy, kiedy jest już starym człowiekiem. Dzięki swojej opowieści i rozmyślaniom, przybliża nam historię własnego życia - które, jak jest święcie przekonany - zostało mu wcześnie skradzione... Zaraz po narodzinach Toto, w szpitalu wybucha pożar, podczas którego wszystkie noworodki wGłównego bohatera filmu - tytułowego Toto-Thomasa - poznajemy, kiedy jest już starym człowiekiem. Dzięki swojej opowieści i rozmyślaniom, przybliża nam historię własnego życia - które, jak jest święcie przekonany - zostało mu wcześnie skradzione... Zaraz po narodzinach Toto, w szpitalu wybucha pożar, podczas którego wszystkie noworodki w zamieszaniu zostały ewakuowane. W łóżeczku obok bohatera leżało dziecko wysoko sytuowanych sąsiadów Toto, państwa Kentów - Alfred. Thomas od wczesnego dzieciństwa podejrzewał, że nie jest w tej rodzinie, w której powinien być. Zaczął nienawidzić swojego rówieśnika, jako sprawcy wszelkich jego nieszczęść. Patrząc na przebieg dalszego życia obydwu chłopców, Toto miał czego żałować. Alfred żył pełnią życia, miał pieniądze, miłość ukochanej kobiety, zrobił karierę. Thomas wręcz odwrotnie - biedny, nieszczęśliwy w miłości, niespełniony w życiu zawodowym, zewsząd ogarniała go frustracja i poczucie niesprawiedliwości. Wg niego wszystkiemu winien był Alfred. Teraz, kiedy nadarza się niepowtarzalna okazja, przepełniony nienawiścią Thomas, postanawia wyrównać rachunki...

boxoffice
$1 228 153 w USA
studio
Canal+ / France 3 Cinéma / Het Ministerie van Cultuur van de Vlaamse Gemeenschap / więcej
tytuł oryg.
Toto le héros
inne tytuły
Totò the Hero Miedzynarodowe
więcej
Film kręcono w Dendermonde, Brukseli, Sint-Amands i Watermael-Boitsfort (Belgia).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Szalony

ocenił(a) film na 9

Bardzo oryginalna historia, ma w sobie coś z baśni, ma też elementy tragedii. Świetnie się ogląda. Polecam.

Jaki ładny film.

ocenił(a) film na 9

Trafiony zupełnie przypadkiem w telewizorni a oczywiscie łzy wzruszenia na koniec. Kilka scen po prostu powala. A cały film to już w ogóle.

Trochę ameliowy

ocenił(a) film na 7

Dobre kino. Z przymrużeniem oka, jednak tematyka dość ciężka. Na pewno warto zobaczyć. No i jeden z najlepszych pomysłów na samobójstwo, jakie widziałem na ekranie.

gdzie da sie to obejrzec? błagam moze ktos podlinkować?

Trochę dreszczem przejęła mnie scena gdy Evelyne leżąc w łózko z Toto, pyta go o swoje ręce i która mu się bardziej podoba, co za okrutne deja vi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones