Trędowata

1976 1 godz. 35 min.
7,1 19 750
ocen
7,1 10 19750
3 389
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":2}
{"type":"film","id":11191,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Tr%C4%99dowata-1976-11191/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Trędowata
  • Odzywają się we mnie mordercze instynkty. Wystrzelałabym to popieprzone towarzystwo. Tylko Rita była coś warta. Biedna Stefcia, nie miała dość siły by się przeciwstawić tej bandzie pasożytów i niedouków.

• Ewiatko ocenił(a) ten film na: 6

exley No i dziadek mial kregoslup moralny:-)

• Syn_Mariana ocenił(a) ten film na: 9

exley To odczucia mamy podobne

• Syn_Mariana takie było zycie przed wiekami plebs i arystostokracja , za tępy jesteś zeby to pojąć ?
    tez sie dziwiłem w w filmie ze Ordynat dopuszczał ją do towarzystwa do najznamienitszych rodów w tym kraju... księżne , Markizy , Hrabiny , Baronowie, a między nimi na garden party zwykła nauczycielka skandal po prostu
    nie wiem jak księżna Podchorecka mogła się ugiąć pod presją Ordynata i zgodzić sie na slub z tak nisko urodzoną córką zwykłych chłopów, tym bardziej ze Hrabianka Barska była od niej duzo ładniejsza i byłą panną kształconą za granicą a ten grymasił ,juz wolałbym Panne Rite wychowankę księżnej Podchoreckiej mimo jej lichego posagu niz zwykłą nauczycielkę poślubić , i tym samym popełniając wielki mezalians
    ale do slubu nie doszło w końcu juz Hrabia Barski się o to postarał
    ordynat powinien być mu wdzięczny
    a czy ktoś z was zdolny byłby do czegoś takiego ? co uczynił ordynat >?

konradek007 Co znaczy za "tępy" Z jakiej niby racji? Do jakiej mojej wypowiedzi się to odnosi? I kim ty jesteś, ze obrażasz innych tonem jakiegoś suwerena, mentora? Profesorem filozofii?

• Syn_Mariana Myślę, że konradek niewiele zrozumiał z tego filmu i w ogóle niewiele rozumie albo jego wypowiedź jest bardzo sarkastyczna.

mikael_s Bardzo możliwe:) Pozdrawiam!

• Syn_Mariana Konradek pojęcia nie ma o czym i jak pisze. Księżna nazywała się PodHorecka, a nie PodCHorecka. A Stefcia nie była córką "zwykłych chłopów", lecz pochodziła z całkiem dobrej, szlacheckiej rodziny. W końcu arystokracja starannie dobierała nauczycielki dla swoich pociech.

• kotek38 ocenił(a) ten film na: 8

konradek007 Ta wypowiedź to chyba jakiś żart?...

• slonce_ludzkosci ocenił(a) ten film na: 8

konradek007 Ona nie była z chłopstwa. Była ze szlachty.

• exley Ale dziadek też był spoko :)

• Szarobure Co z tego, że spoko, skoro miał nałożone wędzidło trzymane twardą ręką swojej żony i reszty rodziny. W młodości uległ im i nie poślubił tej, którą kochał.

• eboruch ocenił(a) ten film na: 3

exley Po co się pchała nie tam gdzie trzeba.