Film

Trędowata

1976
1 godz. 35 min.
7,1 20 789
ocen
7,1 10 1 20789
3 671
chce zobaczyć
6,1 7
ocen krytyków
Guwernantka zakochuje się w młodym ordynacie. Przeszkodą dla związku są uprzedzenia i plany jego rodziny. Więcej Mniej
Trędowata zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Stefania Rudecka jest guwernantką i panną do towarzystwa w rodzinie Michorowskich. Pewnego dnia poznaje młodego ordynata. zakochują się w sobie bez pamięci, jednak na przeszkodzie ich szczęścia stoją uprzedzenia i plany rodziny ordynata.

na podstawie
Helena Mniszek (powieść)
studio
Zespół Filmowy "Silesia"
tytuł oryg.
Trędowata
inne tytuły
Leper Miedzynarodowe
Więcej...
Autorem pierwszej wersji scenariusza był Stanisław Dygat. Z powodu zmian dokonanych w scenopisie przez reżysera Jerzego Hoffmana, Dygat zażądał wycofania swojego nazwiska z czołówki filmu, a także zrzekł się tantiem i wszelkich innych korzyści finansowych.
Zdjęcia do filmu realizowano w Łańcucie, Nowej Wsi koło Grójca, Nieznanowicach pod Włoszczową oraz Wałbrzychu (Polska).
Zdjęcia do filmu rozpoczęto z kilkutygodniowym opóźnieniem, gdyż Elżbieta Starostecka przeszła dłutowanie zębów i filmowcy musieli poczekać, aż opuchlizna zejdzie z jej twarzy.
W wieku dwudziestu kilku lat mam jakieś pojęcie o polskim kinie lat 70. i 80. To moje pojęcie jest na tyle skonkretyzowane, że z pełną świadomością mogę powiedzieć, że potem Polacy już nic dobrego nie nakręcili. Amerykanie nadal mają Hollywood, a my mamy teraz tylko kiczowate komedie romantyczne, w rolach głównych z aktorami, którzy swoje życiowe... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych