PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11191}
7,1 21 659
ocen
7,1 10 1 21659
6,3 11
ocen krytyków
Trędowata
powrót do forum filmu Trędowata

i film i rola tej aktorki ! stare , dobre czasy ....

ocenił(a) film na 9
malinowa123

Jedna z najlepszych ekranizacji polskiego kina. Cudowna opowieść ukazana w bardzo realistyczny sposób , nie omijająca ważnych momentów opisanych w książce. Miłość dwojga osób , szczera i wieczna , zbyt szybko zakończona.

ocenił(a) film na 9
ploki_fw

dokładnie. ja po prostu ten film uwielbiam. Oglądam go za każdym razem jak jest w telewizji.

ocenił(a) film na 9
politka_2

Tak, Trędowata i Znachor to jedyne polskie filmy które się nigdy nie znudzą widzowi.

użytkownik usunięty
malinowa123

Faktycznie książka niezapomniana. Największy gniot w historii polskiej literatury: "Ordynat Michorowski jechał na koniu przez las. Ślicznie mu było w żółtym czapraczku i uzdeczce" (cytat troszeczke niedokładny). Bardzo dziwnie się mężczyźni w takim razie w tamtych czasach nosili... :D I niestety, w tym "dziele" da się znaleźć pełno takich kwiatków...Polecam "Między ustami a brzegiem pucharu", cudowną parodię Mniszkówny napisaną przez Magdalenę Samozwaniec. Chociaż oryginał chyba zabawniejszy ;)

Przecież "Między ustami..." napisała Rodziewiczówna!

ocenił(a) film na 3
pikas

On chyba miał na myśli "Na ustach grzechu" ale coś nie wyszło. Nie udało się zabłysnąć. A dla mnie "Na ustach..." jest genialną parodią.

ocenił(a) film na 3
malinowa123

beznadziejny film, mimo gwiazd, całkiem dobrze grających, przeciągnięte masakrycznie sceny, w których nic się nie dzieje (na przykład kamienne miny oglądających taniec ordynata z guwernantką po co to pokazywać 5 minut??), ciągle pada i Steczkowska (w dzieciństwie moja ukochana aktorka) zawodzi Mickiewicza... kiedyś oceniłam ten film na 6 ale dziś z perspektywy (chociażby przywołanego tu Znachora, którego oglądam za każdym razem jak leci) cieniutko!!

ocenił(a) film na 3
Pani_Blue

Starostecka oczywiście, nie Steczkowska, to ze zmęczenia...

ocenił(a) film na 10
Pani_Blue

a mnie właśnie podobały się te ujęcia zastygłych twarzy, one dla mnie oznaczały pogardę i pychę arystokaratów , potem na końcowym balu wyrażały uknuty podstęp.. szczególnie mina taty Melanii ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones