PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670682}

Transcendencja

Transcendence
6,5 116 279
ocen
6,5 10 1 116279
4,0 13
ocen krytyków
Transcendencja
powrót do forum filmu Transcendencja

Po zwiastunie myślałam, że będzie dosyć ciekawy a okazał się rewelacyjny. Choć nie za bardzo
lubię takie gatunki filmów to ten film bardzo przypadł mi do gustu. Johnny Depp bardzo dobrze
zagrał role Willa Castera. Polecam Transcendencje!

agnieszka5345

Nie wiem czy jesteś obiektywna, Deppowi zawsze dajesz 10 no i zmierzchowi też ;P

ocenił(a) film na 10
bziker

To fakt, że daje dziesiątki ale ten film mi się wyjątkowo spodobał ;)

agnieszka5345

na poziomie pomysłu, w sensie konflikt moralny, utopia czy antyutopia, otwarty problem stawiany przed widzem, który sam musi podjąć decyzje co bardziej ceni,super, naprawdę mogło być kapitalnie. Według mnie ten fil zabijają małe błędy, jakieś nieścisłości scenariusza, potknięcia logiczne i tego typu rzeczy. To mi nie dało tego spokojnie oglądać.

ocenił(a) film na 8
bziker

Problemem jest to, że twórca dał widzowi wybór pomiędzy dwoma złymi opcjami. Z jednej strony jest sztuczna inteligencja, która chce Cię zamienić w bezmyślną kopię jego samego, z drugiej strony terrorystów, którzy pragną zniszczyć całą cywilizację. Pamiętajmy bowiem, że RIFT nie był przeciwnikiem tylko sztucznej inteligencji. Byli przeciwni nawet komputerom, które zabierają pracę ludziom, oraz telefonom, które rzekomo niszczą kontakty międzyludzkie. Są to typowi przedstawiciele idei "w jaskiniach żyło się lepiej".

Cała oś filmu została zbudowana na kardynalnym błędzie, choć rozumiem oczywiście, że bez tego błędu nie byłoby filmu.

ocenił(a) film na 6
Oriflamme

Oriflamme, ja nie wiem czy to akurat jest problem ? Może właśnie to jest odwzorowanie naszego życia w którym zawszy wybieramy między złym a gorszym, a tylko wmawia nam się, że jeden wybór jest dobry. Zresztą pojęcie dobro zło jest względne. W zamkniętym środowisku wielokrotnych morderców - ten co zabił tylko jedną osobę będzie dobry a ten co tylko ukradł zostanie świętym. Mnie film się podobał, fakt był trochę przynudny bo za bardzo pojechali w prezentację związku ale ostatnio z filmów SCI-FI jeden z lepszych do oglądania i przynajmniej bez jakiś rażących błędów fabularnych.

ocenił(a) film na 8
wizi38

Mi też się film podobał, ale jak powiedziałem, nie została zaprezentowana opcja pośrednia. Gdyby to ode mnie zależał wybór jednej z opcji, bardzo niechętnie wybrałbym RIFT, który jednak postulował bardziej normalne stanowisko. Jeżeli ja jako transhumanista wybrałbym opcję stojącą całkowicie przeciwko technologii, to znaczy że opcja technologiczna została przedstawiona wyjątkowo potwornie.

agnieszka5345

I specjalnie po to od wczoraj jestes na filmwebie?

ocenił(a) film na 10
ideapawel_2

Nie dla tego i nie od wczoraj bo od trzech dni.

ocenił(a) film na 1
agnieszka5345

Chyba inny film oglądałaś...

agnieszka5345

nie do końca się z Tobą zgodzę. również lubię Johnnyego Deppa ale tu nie miał się nawet jak wykazać. jego rola była tak znikoma, że ograniczała się do ukazania portretu na tle monitora. A film nudny i przegadany. nic się nie dzieje. jeden efekt specjalny i to wszystko. pomysł ciekawy, realizacja - niekoniecznie

ocenił(a) film na 7
agnieszka5345

Zgadzam się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones