PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37311}

Troja

Troy
7,4 344 201
ocen
7,4 10 1 344201
5,8 29
ocen krytyków
Troja
powrót do forum filmu Troja

No nie trawię gościa, taki dzielny rycerzyk o szlachetnych oczkach, zniewieściały, mało męski... strasznie działały mi na nerwy jego kwestie, kiedy wypowiadal je z wielkim przejęciem, strgając śmieszne minki... No, a tak pominowszy jego osobę, film jest naprawdę dobry. Świetnie oddaje klimat tamtych czasów, ogólnie jest dobrze zrobiony, aż miło się ogląda. A bohater, który najbardziej przypadł mi do gustu, nie tylko pod względem urody, to Achilles, jego najbardziej było mi szkoda ;) A dla filmu 9/10, może trochę za wysoko, ale w końcu to tylko moja ocena ;]

ewa1292

Też za nim nie przepadam, ale Parys był z niego fantastyczny! Właśnie taki być powinien: irytujący, lekko zniewieściały. Toż to nie wojownik na miarę Hektora, tylko tchórz uciekający z pola walki! Taki kochaś, nie bohater. No i dzięki Bloomowi taki właśnie jest. Gdyby miał zagrać kogoś innego, to bym nie zdzierżyła, ale akurat jako Parys się sprawdził.

ewa1292

Dokładnie, mnie też Orlando strasznie denerwował:D taki jak nie bohaterzy i wojownicy z tamtych czasów: honorowi, waleczni, nieustraszeni.
Dla mnie przykładem takiego wojownika był Hektor, i to jego najbardziej lubię z tego filmu. Zaraz potem Achillesa.
A Orlando Bloom najbardziej nadawał się do roli Willa czy jak mu tam z "Piratów z Karaibów". Nawet Legolas był z niego tragiczny;D

ocenił(a) film na 8
Lady_Sakura

Orlando to dobry aktor i pewnie zagrał tutaj zgodnie z zaleceniami reżysera, ale faktycznie filmowy Parys to raczej tchórz (z resztą sam się do tego przyznał, gdy Helena opatrywała mu rany). Niemniej jednak kochał Helenę - a co do sentencji wypowiadanych przez niego to całkiem na poziomie był dialog z Priamem ,kiedy to Parys porównał miłość do Heleny z miłością króla do swojego państwa - Troi.
Noi bądź co bądź zabił Achillesa(co prawda na odległość, bo z łuku i miał trochę szczęścia trafiając w pętę, ale jednak..)a to nie lada wyczyn.
Reasumując nie było z tym Orlandem tak źle ;-)

elendil_7

wg mnie orlando bloom wizualnie jak najbardziej nadawał się na rolę parysa, ale uważam, że nie zagrał jej dobrze. mimo tego, iż jego role w innych filmach oceniam dosyć wysoko, tutaj mi się nie spodobał.

ocenił(a) film na 10
Lady_Sakura

Czepiasz się go jak dla mnie zagrał super, a tak przy okazji w innych filmach też dobrze grał. Legolasa nie mógłby zagrać nikt inny. Nie podoba wam się aktor to znajdujecie w nim wady na siłę.

ocenił(a) film na 10
ewa1292

Parys w tym filmie był tchórzem a Orlando zagrał go świetnie... Film jak dla mnie ogólnie był super!!! A najlepszy aktor to oczywiśćie Eric Bana czyli Hektor... ;))

ocenił(a) film na 7
ewa1292

Bloom wyrobił sobie postawę lalusia i moim zdaniem rola irytującego, ślicznego aczkolwiek dziecinnego i bardzo mało męskiego Parysa w jego wykonaniu była wręcz świetna.
Parysa osobiście nie lubie ze względu na jego charakter. Film
ogulnie - jestem pod wrażeniem.
Achilles "wymiata".

ocenił(a) film na 10
ewa1292

Orlando Bloom to dupa nie aktor :/ dają go do filmu bo łepką sie podoba.

użytkownik usunięty
ewa1292

Mnie tam się podobał.
Zgodzę się kiedy napiszecie, że lepiej wypada w rolach piratów bo to prawda. Ale jakoś nie wyobrażam sobie żeby Parysa dali komuś innemu...

ocenił(a) film na 9

Był beznadziejny. Tak jak ktoś powiedział : taki dzielny rycerzyk, który wszystko wie najlepiej i w ogóle. Bana i Pitt byli super ;P

użytkownik usunięty
ChiliPorcelain

Pers - no wiesz. Nie wszyscy aktorzy są idealni. Mnie tam się cała trójka podobała.

ocenił(a) film na 8
ewa1292

Czyli Orlando został trafnie obsadzony w roli Parysa..... Osobiście również nie przepadam za jego aktorstwem ale cóż, Parys także nigdy nie był moją ulubioną postacią.

ocenił(a) film na 10
ewa1292

Jesteście chorzy, Orleando gra dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones