PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=189}

Truman Show

The Truman Show
7,4 512 935
ocen
7,4 10 1 512935
8,2 41
ocen krytyków
Truman Show
powrót do forum filmu Truman Show

To porażka, żeby tak zawalisty film jak Truman Show nie dostał tej statuetki. Sam pomysł jest
genialny, nie wspominając o scenariuszu. W ogóle wszystko w tym filmie było niezwykłe..

ocenił(a) film na 8
MrFantastic

Bo dobre filmy prawie nigdy nie dostają oscara , oceniają to idioci . Oni żyją w takim właśnie świecie jak pokazali w filmie ...

ocenił(a) film na 9
sebek1654

Filmy krytykujące media i inne filmy niezwykle rzadko dostają Oskara. Kto kale własne gniazdo niech nie liczy na nagrodę akademii filmowej, chcesz mieć pewną statuetkę, nakręć coś o Holokauście...

sebek1654

100% racji. Wyżej też to napisałam.

sebek1654

100% racji. Wyżej też to napisałam.

ocenił(a) film na 9
litera232

A do tego ten utwor na koncu, obled. Caly film jest kapitalny i tez uwazam ze zasluguje na wiecej.

ocenił(a) film na 8
sebek1654

A to akurat racja

ocenił(a) film na 7
MrFantastic

Ten film był pełny logicznych niespójności, dla mnie zdecydowanie za dużo niedoróbek jak na nagrodę za najlepszy film czy scenariusz.

boolion

Możesz je wymienić?

ocenił(a) film na 10
litera232

To je powymieniał... żałosny głąb xD

ocenił(a) film na 7
litera232

Chociażby scena szukania Trumana. Mogli cofnąć nagranie i sprawdzić gdzie poszedł, tak jak przedtem zrobili to z zejściem do piwnicy.

50Cube

Mogli, nie mogli. Można się tu przerzucać argumentami, bo każdy może sobie sam dopowiedzieć jak w praktyce wyglądała obsługa takich kamer. Może być tak, że nagrania dokonywali tylko z kamery z której aktualnie pokazywali źródło. Więc mogli zobaczyć co się działo w piwnicy z jednego ujęcia, ale co się działo w innych kamerach już nie wiadomo. Generalnie analizowanie tego filmu przesadnie pod kątem logiki nie ma sensu. I tak scenarzysta wzbił się na wyżyny lepiąc tą historię.

ocenił(a) film na 7
MrFantastic

W tamtym roku była mocna konkurencja. Inna sprawa, że najwięcej oscarów dostał najgorszy film spośród nominowanych

ocenił(a) film na 9
tunker

Titanic

ocenił(a) film na 7
maciej2801

Mówimy o roku 1999, najwięcej dostał Zakochany Szekspir

ocenił(a) film na 9
tunker

a no pomyliły mi sie lata o Zakochany Szekspir był kichą jak dla mnie

ocenił(a) film na 7
maciej2801

Na pewno nie był lepszy niż Życie jest piękne, Cienka czerwona linia, czy właśnie Truman Show

ocenił(a) film na 9
tunker

CCL była mega klimatyczna, choć nie tak widowiskowa jak SR.

ocenił(a) film na 7
maciej2801

Pod względem widowiskowości zgoda, chociaż treść Rayana nie do końca mnie przekonuje. Ale nagrodzenie go też nie byłoby pomyłką.

ocenił(a) film na 9
tunker

Szeregowiec pod względem fabuły jest wręcz idiotyczny, ale mega widowiskowy, choć momentami nie logiczny

ocenił(a) film na 8
tunker

Tak to często bywa

ocenił(a) film na 7
MrFantastic

bo nie było w nim biednych żydów

meow96

i czarn.. sorki, afroamerykańskich bohaterów

ocenił(a) film na 10
rolnik_sam_w_dolinie

Jak nie było? A ten kierowca autobusu? :P

czlowiekfrank

To był anty-bohater :D

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
meow96

Z rodziną czarnoskórych witał się co ranek

ocenił(a) film na 9
MrFantastic

Był zbyt awangardowy... i nie było w nich gejów, żydów i afroamerykańskich bohaterów i chorych na aids :)

ocenił(a) film na 9
harfistka_nc

Od których jak wiemy roi się w "Zakochanym Szekspirze", który tego Oscara zgarnął.

2/10. Keep trying.

ocenił(a) film na 9
Pauleta

umiesz czytać ze zrozumieniem?

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
Pauleta

no spoko

ocenił(a) film na 10
harfistka_nc

Ha! Prawda to. Za to bardzo daje do myślenia, a dla niektórych to nie plus a minus... ;)

MrFantastic

Ja też weszłam tu, żeby sprawdzić, ile dostał Oskarów!....Szok! Szok! Przed chwilą pierwszy raz go obejrzałam. Absolutny geniusz pod każdym względem. Cofnąć czas do tamtego roku i Oskary! Dla Scenarzysty! Reżysera! Aktora! Autora Muzyki! Ta akademia od siedmiu boleści to jakieś umysłowe melepety. Akademia do wymiany! Akademio! Koniec transmisji! Koniec Truman shaw!

ocenił(a) film na 10
MrFantastic

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Ten film nie jest po prostu dobry, czy bardzo dobry. Ten film jest genialny. Pierwszy raz widziałam go lata temu w kinie i po prostu mi się podobał. Dziś przez przypadek trafiłam na niego na Paramount Channel i doznałam olśnienia. Tu nie ma żadnego zbędnego gestu czy słowa. Wszystko ma głęboki sens. I bardzo głębokie drugie dno. Kunszt i mistrzostwo.

ocenił(a) film na 9
MrFantastic

Miał mocną konkurencje: Szeregowiec ryan, Cienka czerwona linia , Życie jest piękne.
Filmu nie widziałem ale wygląda ciekawie ale nawet nie wygrał przez wiadomo kogo.

MrFantastic

Pomysł nie jest oryginalny. Zobacz sobie:

https://www.filmweb.pl/serial/Strefa+mroku-1959-134618/episode/1/23

MrFantastic

oscar to za dużo powiedziane,żadnych śmiesznych sytuacji i to dramat o kręceniu show i tyle.Jim wypadał lepiej w innych komediach jak Maska,kłamca kłamca,ave ventura itd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones